Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '13

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
99
 

Vali ile üniversite öğrencileri kahvaltıda buluştu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul TDP’nin bir organizasyonuyla, üniversiteli gençler ile bir araya geldi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü, “ Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)” kapsamında, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu üniversite öğrencisi gençler ile bir araya getirdi.

Topkapı’da buluştular!

10 Mart 2013 tarihinde İ.B.B. Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğine,  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘ Antalya Gençlik Merkezi Kış Dönemi Gençlik Kampı’na katılan 8 kadın ve 27 erkek olmak üzere toplam 35 üniversite öğrencisi katıldı.

TDP Şube Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde…

Ssorumlu Müdür İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sezgin Öndem, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Korkmaz, Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Yardımcısı Leman Süheyla Soylu Komiser Yardımcısı Mustafa Yeğin, TDP personeli ile öğrencilerin hazır bulundukları kahvaltı etkinliğinde üniversiteliler ile birlikte kahvaltı eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gençlerin kamp anılarını dinledi; kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak, talepleri not aldı.

Vali Mutlu: Kendinizi önemseyin!

Burada yaptığı konuşmada, ülke için önemine işaret ettiği gençlere, “ sizi seviyoruz!” şeklinde seslenen İstanbul Valisi, onlara, “ kendilerini önemsemeleri” tavsiyesinde bulundu.

Öğrenciler ile sohbet eden İstanbul Valisi’ne, öğrencilerin kamp süresince çekilmiş fotoğrafları da bir slayt gösterisi olarak izlettirildi. Öğrencilerden Edip Biçer şiirler okurken, Kadir Aksoy isimli öğrenci de türküler seslendirdi.

Vali, söz verdi!

Vali Mutlu, bir öğrencinin birlikte piknik yapma ricasını da kırmayarak, katılma sözü de verdi!

Öğrenciler taleplerini iletti

Kahvaltı etkinliğinde, üniversite öğrencileri Vali Mutlu’ya ayrıca çeşitli konulardaki taleplerini ilettiler.

Ödüller de verildi

Antalya’daki kamp süresince düzenlenen kitap okuma ve masa tenisi yarışmalarında derece alanların katılım sertifikası ile ödüllendirildikleri etkinlik, çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu. Vali’yi uğurlayan gençler, salona dönerek, bu sefer TDP Şube Müdürü Kaya Korkmaz ile sohbet ettiler. Şube Müdürü Korkmaz, üniversiteli gençlerin sorularını yanıtladı.

ÇOGEP Nedir?

Çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması, toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi, bu kapsamda kendilerine sosyal ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunulması, kente göçle gelmiş, uyum sağlayamamış veya diğer dezavantajlı toplum kesimlerinin şehir yaşamına dahil edilmesi ve güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukların azaltılmasını amaçlayan “ Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)” kapsamında çeşitli projeler hayata geçiriliyor.

Proje ortakları kimler?

  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı,
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,
  • İçişleri Bakanlığı,
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı,
  • Kalkınma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı,
  • Sağlık Bakanlığı,
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve
  • Türkiye Belediyeler Birliği

TDP tarafından yürütülüyor

Projeler, katılımcı kuruluşların tamamının veya bir kısmının işbirliği ve illerde İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü/ Büro Amirliği, ilçelerde ise Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği koordinesinde gerçekleştiriliyor ve proje giderleri, Kalkınma Bakanlığı’nın bu amaçla ayırdığı ödenekten karşılanıyor.  

Haber: Arzu Başlantı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 229
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1254
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster