Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
873
 

Van'daki deprem ve teşekkürler Türkiyem

Van'daki deprem ve  teşekkürler Türkiyem
 

İNSAN OLMAK YETERLİ.TEŞEKKÜRLER TÜRKİYEM.


Daha iki gün önce yazmıştım kürtlüğümden utancımı ve bugün bakıyorumki doğduğum yerde büyük bir deprem olmuş. Ailem, kardeşlerim ve akrabalarımın hepsi orda.

Haliyle bende sarıldım telefona haber almak için. Aldım haberlerini çok şükür herkes iyi ama birçok yıkılan bina varmış. Devletimiz bütün imkanlarını seferber etmeye başlamış.

Ne denilebili rki seni sevyiyorum Türkiyem. Seni çok seviyorum muhteşem Türk milleti. Bizler toplum olarak dün sizi taşlıyor araçlarınızı yakıyor ve caddedeki taşlarınızı söküyorduk. Şimdi size muhtacız taş attığımız araçlar bizi hastahanelere götürsün diye bekliyoruz, molotof kokteyli attığımız polisimizin ve kurşun sıktığımız askerimizin elimizden tutarak bizi göçük altından çıkarmasını istiyoruz.

Dün çocuğumuz için destek aldığımız, ekin parası aldığımız, gübre desteği aldığımız, yakacak desteği aldığımız, yeşil kartından faydalandığımız halde hergün aleyhine eylemler yapıp sloganlar attığımız devletimizden yardım edin diye sesleniyoruz yüzümüz kızarmadan.

Ama işte Türkler işte Türkiye devleti. Yine bir musibet var ve devletimiz görev başında. Yedisinden yetmişine kurumlarımız, basınımız ve stk larımız görev başında ve ben de işte bundan nefret ediyorum. Kötü günde tek yürek ve tek bilek olan bu ülkenin insanları neden iyi günde birbirinin kuyusunu kazmak için elinden geleni yapıyor.

Dün ülkemiz aleyhine sloganlarımıza rağmen herkes bize elini uzatıyor. Nerede o bölücüler buyursunlar ve toplumumuzun yaralarını sarsınlar. Hani devlet kuracaklardı ya buyursunlar zararlarımızı tazmin etsinler. O iş dağ başında askeri şehit ederek olmuyor ya da kandırıp dağa çıkarttırarak askerimize vurdurduğu gencecik insanların ölümüne sebep olmakla da olmuyor.

Burası Türkiye Cumhuriyeti devleti ve böyle kalacaka. Kendi yaramızı kendimiz saracağız. Biz bugüne kadar susan sessiz çoğunluktuk ve artık susmayacağız. Bugüne kadar bizi korkutarak sindirmeye çalışıyordunuz ama artık umursamıyoruz.

Kardeşinin katledilmesine göz yumarak şerefsizce yaşamaktansa şerefimizle bir kör kurşuna kurban gitmeyi tercih ediyoruz.

Somali'ye gidip oradaki kardeşlerimize yardım götürebiliyorsak buradaki yaralarımız da sarılacak. Teşekkürler Türkiye teşekkürler milletim..

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli İsmail Bey, Kuşlara yuva yapan bir millet, özellikle de kardeşini imkanı oldukça, darda zorda bırakmaz. Bırakmamıştır da... Tüm Vanlı kardeşlerimize şahsınızda geçmiş olsun dileklerimizi iletir. Allah'tan, yakınlarını kaybedenlere sabırlar dileriz. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 25.10.2011 14:01
 

Sen utanma Kürtlüğünden genç kardeşim, Kürtlük utanılacak bir şey değildir. Asıl Kürdü Türke, Türkü Kürde düşmanmış gibi göstererek insanları kandıran, kullanan ve kendini kullandıran insanlar utansın!! Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu yürekten hisseden ve bu bilinçte her ırktan insanın, hepimizin vatanıdır. Ve Bu millet de, gelmiş geçmiş her Türk devleti de soy sop diyerek hiçbir vatanına bağlı vatandaşına asla ayrımcılık yapmamış müstesna bir zihniyete ve yönetim anlayışına sahiptir. Onun için zaten başka ülkeler ve bazı zihniyetler hiç alışık olmadıkları bu duruma inanmakta çok fazla güçlük çekerler. Önemli olan burada her bir bireyimizin sadece gerçeği söyleyerek, birbirini "doğruya" yönlendirmesi, yanlışı yalanı sahte olanı dışlamasıdır. Geçmiş olsun bu arada, İnşaallah fazla can kaybı yoktur... Terör saldırısından sonra bu deprem felaketine de ne yazık ki milletçe üzüldük yine ama elbirliğiyle yaralarımızı sararız da Allah'ın izniyle... Sağlıcakla kalın...

Filiz Alev 
 24.10.2011 0:39
Cevap :
Ben eminim artık bu vatan evlatlarının herbirinin pırlantayı andıran yürekleri olduğunu. Halen birşeylerin bitmediğini. Ne kadarda güzel özetlemiş ve bizi bağrınıza basmışsınız.Sonsuz teşekkürü borç biliyorum. Saygılarımla  24.10.2011 15:02
 

Bu güzel ülkemizin BİRLİĞİ BÜTÜNLÜĞÜ için senin gibi GERÇEKÇİ MİLYONLARCA KÜRT VARDIR bunu biliyorum İsmail Bey. ONLAR SESSİZ ÇOĞUNLUKTUR. Ne ki aramızda: AYDIMIN YAZARIM POLİTİKA YAPIYORUM diyenler hiç de GERÇEKÇİ değillerdir.Pek çoğunu da 'iki yüzlü olarak' değerlendiriyorum kendimce.Çünkü sinsice adam öldürmek, ayrımcılığı körüklemek ile nereye kadar gidilebilir?Kan dökmek çağları çok gerilerde kaldı.Şimdilik çok adil olmasa bile 'demokrasi' adı verilen kısmen şitlikçi düzen içinde müreffeh bir biçimde birbirimize dayanmak zorundayız.AB için yırtınanlar bunu göremez.Her şey gönlünce olsun can.Menfur terör saldırıları ile VAN DEPREMİ yüzünden aramızdan ayrılan yurttaşlarımız için ALLAH sabrımızı artırsın İsmail Bey.Sevgide tasada; düğünde dernekte birlikte olmak zorundayız.Elin gavuru birlik olurken bizler neden her türlü sorunumuzda bir arada olmayalım.Nifak tohumları ekenlerden çok çekiyor bu millet.Kader de olsa sızlanmak,isyan etmek hakkımızdır.Maddi manevi acılarımız büyüktür.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 23.10.2011 22:46
Cevap :
Ben sessiz çoğunluk adına size minnettarlığımı arz ediyorum. Bu mukaddes kardeşliğin sonsuza dek bozulmaması dileğiyle. Saygı ve sevgilerimle  24.10.2011 15:04
 

Size ve sizin gibi düşünen tüm Kürt vatandaşlarıma gönülden sevgiler...İşte budur...Özlediğimiz, beklediğimiz fikirler yazılarınızda... Bir önceki ve bu yazınızı facebook'a koyabilir miyim izninizle. Sakıncası yoksa.Saygı ve selamlar...

Nur Eşmeli 
 23.10.2011 22:02
Cevap :
Öncelikle ben teşekkür ediyorum idesteğiniz ve anlayışınız için...Size ve bütün Türkiye Cumhuriyeti devletini sevenler. Elbette paylaşabilirsiniz. Onur duyarım. Saygılarımla  24.10.2011 15:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 959
Kayıt tarihi
: 21.10.07
 
 

İnsana insan olduğu için değer veren dürüst ve saygılıyım.Güzelliği fiziki olarak düşünmeyen gönül g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster