Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
716
 

Var'la yok arası.

Var'la yok arası.
 

Paylaşım adı altında yaptığım saçmalıklarla, cevabını bulamadan yarım kalan sorularım. Ömrümün bilmeden kalan sayılı günlerinde içinde bulunduğum ahvalle gelen handi kaplar. Tırmanma dönemini büyük bir kayıpla kapadım akılsızca. Akılsızca diyorum, boş yere kürek çekerek cevabını aradığım sorularla bir ömrü heba etmişim. Hastaymışım; öyle dedi doktorlar. Teşhis koydular yaklaşık iki ay önce. Ne olduğumu bile anlayamadan, adını üzerime bir türlü konduramadan büyük bir şok içinde savruldum ve kendimi ameliyat masasında buldum.

Sağ elim sol gögsümün üzerinde derdim sevdiğime. Beni andığında, onu andığım her an da. Sonra bir gün, sağ elimi koyduğum sol gögsümde bir sertlik hissettim. Ve tuhaf bir acı. Doktor, alalım dedi. Patoloji sonucuna göre teşhis konmalıymış. İyi dedim bende. Beş sene öncesindeydi bu olup biten. Temiz çıktı sonuçlar. İçim rahatlamıştı kaldığım yerden sanki hiç birşey olmamış gibi yola devam ettim. Unuttum olanı biteni. Nedenlerimi, niçinlerimi ve nasıl kendime daha iyi dikkat etmeyi. Yıllar sonra tarih yeniden tekkerrür edermiş gibi bu sefer diğer gögsümde hissettim aynı şeyi. Ama farklı olan, yolunda gitmeyen bambaşka birşey vardı sanki. Son bir senedir kendi sağlığımı unutmama neden olan olaylar zincirinin son halkasında hissetmiştim bu acıyı. Geçte olsa anladım ki bu hastalık unutturuyormuş düşünsel olarak önce kendini sonra hiç hesapsızca acı bir gülümsemeyle hatırlatıyor hiç birşey olmamış gibi yeniden kendini. Yeni başladım tedaviye. Epeyce ilerlemiş bu hastalık bende. Çok kızdım sonra kendime, kendimden daha önemli ne varmışları hatırlayıp andığım her an'lara. Kolay geçmiyecek bu süreç net farkındayım. Yenende var yenilende bu süreçte bilincindeyim. Ama tutunmalıyım bir yerinde yine de. Olmak zorunda olmalı. Başka şansım yokmuş gibi.

Hamile kalırsın ve dokuz ay sonra bir bebek dünya'ya getirirsin ya, şimdi bende kendimi yeniden bu dünyaya getirme savaşı içindeyim. Korumalıymışım kendimi ve çok iyi bakmalıymışım. Şayet istiyorsam yeniden sağlıklı bir şekilde yeniden yaşamayı. Yaş otuz beş yolun yarısı derdim, gelmeye yakın dönemlerimde. Şimdi otuz yediyim. Görmek istiyorum kırklı, kırkbeşli ellili hallerimi. Yüzümde şakaklarımda oluşacak çizgilerime şahit olmak istiyorum. Varla yok arasındaydım hep şimdi ne değişti gibiyim.

Sevgiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 442
Kayıt tarihi
: 15.02.09
 
 

Hiç birşey ayağınıza gelmez, en azından iyi olan hiç birşey. Herşeyi gidip almanız gerekiyor Charles..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster