Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
980
 

Var mı bize yan bakan?

Var mı bize yan bakan?
 

www.medyafaresi.com


Bu yıl Ocak ayında katıldığı bir söyleşide Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, ''Türkiye'nin en aykırı iki tipi'' olarak nitelemişti.
 
Peki Melih Gökçek'in belirttiği bu aykırılığın sebebi neydi?
 
Biz kimsenin sözüne bakmayız. Kendi bildiğimizi okuruz mu? Kabadayılık mı?
 
Bu soruların cevabı ise bir kelimeye dayanıyor. 
 
Kibir
 
Peki kibir nedir?
 
Sözlüklerde kibir şöyle tarif edilmektedir.
 
Büyüklük, ululuk, kendini beğenme, başkalarından üstün tutma, büyüklenme, benlik, gurur
 
Peki bu dindar kişiler kibirin Kuran'daki anlamını bilmiyorlar mı?
 
Kibirle ilgili Kuran-ı Kerim'de bir çok ayet var. Ben onlardan sadece bir tanesini aşağıya yazıyorum.
 
"31. Sure (Lokmân Suresi), 18. Ayet"Küçümseyerek surat asıp, insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Çünkü Allah hiçbir kibirleneni, övüngeni sevmez.""
 
Dünkü Gezi parkı olaylarından sonra Büyükşehir Belediye başkanının ılımlı yaklaşımı karşısında, Başbakan'ın önümüzdeki yıl yapılacak belediye başkanlığı seçimleri öncesinde Kadir Topbaş'ı gözden çıkardığı konuşuluyor. 
 
Ayrıca Başbakan konuşmasında, onlar yüzbin kişi getirdilerse, ben bir milyon kişi toplarım diyerek, meydan okumasını sürdürmekte, ve topçu kışlası görünümü altında AVM yapılacağını, ayrıca, Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılacağını söylemektedir.
 
Melih Gökçek'in ise twitter'da attığı twitler aşağıdadır. 
 
Yani Başbakan, 1 milyon kişi toplayacağını söylerken zamanında "Tükürürüm böyle sanatın içine" sözüyle meşhur tükürükçü Gökçek, yandaşlarının protestocuları tükürükleriyle boğacağını söylemektedir. 
 
Aykırı tip olmak, kabadayılık ise, ona birşey diyemem ama, bu dindar geçinen kişiler kibirle ilgili Kuran-ı Kerimle ilgili ayetleri okusalar bence doğru yolu daha kolay bulurlar. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nefis terbiyesi İslamiyette Allah(c.c)a kulluktan sonra ki görev. Anlayamadığım konu şudur bir kulda Allah korkusu ve sevgisi varsa kibirlenebilir mi? Bu sorunun cevabı mahşerin aynası olur. Twitter deneni çok bilmem hafta sonu evlatların yanında idim bunları gösterdiler. La havle çektim durdum. Saygılar...

hssensoz 
 10.06.2013 10:12
Cevap :
Söze gelince dinden bahsederler. Eşlerinin kızlarının başlarını örterler. Ama en büyük günahlardan biri olan kibir konusunda gereken özeni göstermezler. Dini kendilerine göre düzenlemek isteyenleri dikkate almamak gerek sayın Şensöz. Teşekkürler, saygılar, selamlar...  10.06.2013 17:09
 

Bu tipler,genelde zoru görünce kaçarlar.Özellikle ortalığı kaşıyıp yeni kargaşalardan nemalanacaklarını düşünürler; ama şimdi içlerine bir korku girdi..Halk koyun derken;hiç umulmadık bir şey oldu..İnternet kafelerden çıkan gençler,çocuklar,çok uyanık çıktılar.Bu gidişle de uyumayacaklar..Saygılarımla..

Mesut Selek 
 05.06.2013 15:53
Cevap :
Gökçek o tweetleri attıktan sonra twetteri bıraktım demiş. Herhalde kaçmak böyle bir şey. Olaylar sıcakken de başbakanımız Afrika gezisine çıktı. Belki böylesi daha iyi oldu. Ortam en azından yumuşadı. Umarım inatlaşmadan çoğunluğun sesine kulak verilir. Çünkü o çoğunluğun içinde iktidar partisine oy veren kişiler de var. Teşekkürler Mesut hocam. Saygılar, selamlar...  05.06.2013 23:15
 

Böyle bir günde fazla söze gerek yok. Allah(c.c) ıslah etsin diyelim. Saygılarımla...

hssensoz 
 05.06.2013 6:12
Cevap :
Ben de "Amin" diyerek görüşlerinize katılıyorum sayın Şensöz. Saygılar, selamlar...  05.06.2013 23:08
 

Acaba Recep Tayyip Erdoğan "insan hakları evrensel bildirgesi"ni okumuş mudur?...hiç sanmam...:)))...eyvallah...

nedim üstün 
 04.06.2013 7:39
Cevap :
İnsan hakları evrensel beyannamesinin Arapçasını okumuştur belki de, ama birşey anlamamıştır. Anlasa böyle yapmazdı zaten. Teşekkürler. Saygılar...  04.06.2013 12:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7879
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3337
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster