Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

03 Mayıs '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
419
 

Varlığın güçlü gölgeydi

Varlığın güçlü gölgeydi
 

Yapılanlar, yaşananlar yaşarken çok acıtıyor canımı. Pişmanlıklar yaşıyorum, önüne geçemediğim, engel olmayı başaramadığım bir öfke seliyle savruluyorum kayalıklara. Dalgaların kayalıklara hızla, peş peşe çarpması gibi. Dalgaların hızı mı kırar kayaları, un ufak eder yoksa kayalar mı daha fazla parçalayıcıdır, canını yakar denizin? Ayrımına varamıyorum.

Bilinçaltımın en derinlerinde hapsetmeye çalıştığım kinlerim çıkıyor ummadığım anlarda ortaya. Kırıyorum hem seni hem de kendimi bilinçsizce. Acıtırken çok acıyor canım pes ediyorum nefes almaya. Nefessiz kaldığımdaysa korkuyorum sınırsızca. Varlığın güçlü bir gölgeydi, ayakta kalmama destek, hep yanımda hissettiğim, niyeyse kapısını çalmaya çekindiğim. Bazı sevgiler şekilden ibaret, şekilsiz bir görüntü sergileyen. Varlığına tutunarak yürümeye çalışılan. Görünmeyen koltuk değnekleri gibi. Varlığının var olması kafi gelen. Sana duyduğum o engin sevgiyi tutuklattım. Sorgulamalar, mahkemeler, vicdan azapları, keşkeler, idam sehpasında sallanan son nefesin eşiğinde, anlatılmaz sevgimle son anda ip koparılarak kesik solumalar. Ne ciğerlere ne yaşamaya yeten nefesler alıyorum şu aralar. Savunmasız savunmalar. Biliyor musun ben yalnız kaldım hayata karşı.

Karar yok. Beklemedeyiz! Maalesef iyi halden aflara yer yoktur yüreklerde. Yapılan acıtmışsa, birilerinin zedelenmişse sevgileri, bereketi kaçmışsa elimizdekilerin, zedelenmiş yüreklerde yeniden yeşertmek imkansızdır sevgi filizlerini. Bazı sevgilerinse bahaneye ihtiyacı yoktur, gözünü açarsın dünyaya ve ilk gördüklerini seversin sebepsizce.

Seni düşünüyorum uzun süredir geceleri, uykularım kaçıyor. Uyandığım huzursuz anlarda merak ediyorum düşüncelerim mi çağırıyor rüyalarıma, yoksa rüyalarım mı düşüncelerime dolduruyor seni. Şaşkın, aptal, korkak bir şekilde kalakalıyorum gecelerimin içinde bir başıma, kilitlenmiş dişlerimle birlikte. Hep yalnızmışım galiba, acıyorum ve üzülüyorum kendime gecenin arabesk-korkutucu karanlığı içinde.

Eskiden varlığının bir ağırlığı vardı, sıkıştığım anlarda kapını çalmayı düşündüğüm. Korkularımın azalmasına yetiyormuş gibi gelirdi sanki varlığın. Ben şimdi kime tutanayım da yürümeye çalışayım bilemiyorum.

Çok korkuyorum, eskiden de korkardım ama bu kadar değil. Kafamın dikliği, adımlarımın sertliğini senin varlığına duyduğum sevgiye yüklerdim çoğu zaman çok eskiden. Sevgilerimi terazilere koyduğumda en ağırı senin ki olurdu. Öyle büyümüşüm ki sevgilerin terazide tartılamayacağını biliyorum artık. Ve öyle çok büyümüşüm ki nefretlerim dillendiğinde çıkan sesler kedi çığlıkları gibi tırmalıyor kulaklarımı. Kötülükler aynı görüntüleri gibi çirkin sesler dolduruyor ortalığa.

Çoğu zaman büyümek bile yetersiz kalıyor yaşam ve yaşanılanlar karşısında. Çok uzun süre önce yaşamanın karşımızdaki insanların varlığına bağlı olmadığını öğrendim çaresizce.

Yine keşkelerim var bu sefer kendi adıma değil senin adına. Senin keşkelerinden yola çıkarak nasıl yaşanması gerektiğini düşünüyorum yeniden yaşam adına. Cevabım yok nasıl olması gerektiği hakkında. Doğaçlama yöntemi en güzeli. Canım acıyor şu an yaşadıklarına. İnsan sevdiklerinin sonu için dua edebiliyormuş demek ki. Allahım babama daha fazla acı çektirme diye.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bazı değerler sonradan anlaşılıyor veya daha iyi anlaşılıyor değerleri ve sanki "keşkeleri" haklı çıkartırcasına. Aynaya her bakışta yakışan o gülen yüzü görmenizi diliyorrum :) sevgilerimle..

erol aslan 
 05.05.2007 23:34
Cevap :
Değerlerin kıymetini bilmeyenler sonradan anlıyor. Şükürler olsun onlardan olmadım. Her zaman gülse suratlarımız, gülmeler bu kadar anlamlı olmaz dimi? Hoşçakalın  06.05.2007 0:15
 

Selam, Ne yazık ki hayat acımasız. Bazan imtihanlardan geçiyoruz.Güçlü olmalıyız. Ayrıca affetmek hep büyüklüdür. bırak geçmişi çok güzel günler bekliyor seni. Sen gülünce inan daha güzelsin. Hayatta tekrarı olmayan Anne -Baba "dır. Allah hepimizin anne ve babasına sağlıklı hayırlı ömürler versin. Sağlık ve mutluluk dolu günler senin olsun .Özlüyorum biliyormusun?

YASEY YOR 
 04.05.2007 9:27
Cevap :
Amin arkadaşım. Söylediklerinin doğruluğunu bildiğim için koşturuyorum yoksa çoktan kaybolmuştum ortadan. Ailenin güzelliğini öyle net biliyorum ki! Özlediğin benim değil mi? Seviniyorum siz beni özleyince, özle arkadaşım bende özlüyorum ama sadece arkadaşlarımı  04.05.2007 12:16
 

Hayatta imkansız diye birşey yoktur. Sizin o güzel yüreğinizin çektiği acılara da ancak siz son verebilirsiniz. Keşke dememek için yapmanız gerekenleri yapın, bırakın geçmiş hayatta yaşananları, yaşanması gerekenler yaşanıyor nasılsa. Allah dualarınızı kabul etsin ve size iç huzuru versin. Saygı ve sevgiler

drgayemm 
 03.05.2007 10:50
Cevap :
Yaşananları affedebilmek, galiba en zoru bu. Evet bazen öyle şeyler yaşıyoruz ki ipin ucundaki kuklalar olduğumuzu düşünüyorum. Güzel dilekleriniz için teşekkürler.  03.05.2007 11:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 340
Toplam yorum
: 1559
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 879
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster