Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '12

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
566
 

Varolmanın dayanılmaz griliğinde !

Varolmanın dayanılmaz griliğinde !
 

Aşk ânı doldurur,
Ân hayatı.
Ömür sonsuzluğu başlatır.
Sonsuzluk ise
burada, Christy Lessington ve Murat Elolsa'nın nikahında başlar.
Lütfen bizimle olun, mutluluğumuzu paylaşın.

St Magnus Kilisesi
Nisan 25, 11.00

Bu davetiye ile mutluluğa bir adım daha yaklaşmışlardı. Onca zorluğu birlikte aşmış, gerektiğinde ıssızlıklarına uzanmışlardı. Sessiz ve uzakta kalmak çoğu zaman iyi gelirdi Murat'a. Bunu en iyi Christy bilirdi. Üzerine gitmek Murat'ı daha da çıkılamaz derinliklere iterdi. Öyle zamanlarda yanında olmazdı. Ama Murat hep çıkardı. Başarı yalnızlığındaydı.

*****

Tan­rı­nın ve şa­hit­le­rin hu­zu­run­da sa­na so­ru­yo­rum: Mu­rat Elol­sa, iyi­lik­te ve kö­tü­lük­te Christy Lessington'ı her zaman seveceğine söz veriyor ve ka­rın ola­rak ka­bul edi­yor mu­sun?

Evet.

Tan­rı­nın ve şa­hit­le­rin hu­zu­run­da sa­na so­ru­yo­rum: Christy Les­sing­ton, iyi­lik­te ve kö­tü­lük­te Mu­rat Elol­sa'yı her zaman se­ve­ce­ği­ne söz ve­ri­yor ve ko­can ola­rak ka­bul edi­yor mu­sun?

Evet.

Tan­rım, sen her şe­yi ya­ra­tan­sın. Christy Les­sing­ton ve Mu­rat Elol­sa'nın ev­li­lik­le­ri­ni kut­sa. Bu yü­zük­le­ri, birbirlerine ver­dik­le­ri sö­zün, kar­şı­lık­lı sevgileri­nin ve dü­rüst­lük­le­ri­nin Aziz İsa huzurunda bir işareti olarak kabul et. Christy, Murat şim­di, ver­di­ği­niz söz­le­ri şa­hit­ler hu­zu­run­da tek­rar edin.

Ben Mu­rat Elol­sa, sen Christy Les­sing­ton'ı mut­lu­lu­ğu ve üzün­tü­yü pay­laş­mak üze­re ka­rım ola­rak ka­bul ediyorum. Ölün­ce­ye dek sa­na kar­şı dü­rüst ola­ca­ğı­ma söz ve­ri­yo­rum.

Ben Christy Les­sing­ton, sen Mu­rat Elol­sa'yı mut­lu­lu­ğu ve üzün­tü­yü pay­laş­mak üze­re ko­cam ola­rak ka­bul ediyorum. Ölün­ce­ye dek sa­na kar­şı dü­rüst ola­ca­ğı­ma söz ve­ri­yo­rum.

Siz­ler şim­di tan­rı­nın ve şa­hit­le­rin hu­zu­run­da ev­len­di­niz. Siz ar­tık ka­rı ko­ca­sı­nız. Aziz İsa -ken­di gerçekliğinde- her za­man reh­be­ri­niz ol­sun.

Tan­rım bu­gün için sa­na mü­te­şek­ki­riz. Christy Les­sing­ton ve Mu­rat Elol­sa'nın ev­lilik­le­ri için dua edi­yo­ruz. On­la­ra say­gı ve sev­gi do­lu bir ev­li­lik sürdürme­le­ri için yar­dım­cı ol. Her­ke­se açık ve sıcak bir evleri olmasına, o ev­de dindar ço­cuk­lar ye­tiş­tir­me­le­ri­ne yar­dım­cı ol. Zor­luk­lar­la karşılaştıkların­da sa­na sığınmaları­na izin ver.

*****

Ben Olmanın Varlığında’da böyle anlatılır Christy ile Murat’ın mutluluğa kucak açışları. Oysa ne tebessüm kaplı acı günler yaşamışlardır yıllar boyu. Çevirememiştir Murat’ı yolundan Christy. Ayrı geçmiştir kırık ömürler. Bir gün tanrı karşılaştırıvermiştir yine onları.

“Biliyor musun, tüm o yaşadıklarımı yazdım.”

“Benden de bahsettin mi?”

“Hiç bahsetmez miyim! Ben Olmanın Issızlığında kitabımın adı. Önümüzdeki sene başında yayınlamayı düşünüyorum. Murat var sanki ben ve Christy var sanki sen.”

“Hımm!! Yani kitaptaki adım Christy mi?”

“Evet. Ben Olmanın Varlığında’yı yazmaya başlayacağım yakında. Orada daha da belirgin bir karakter olacaksın. Ve sırlar içinde sırlara karışacak okurlar. Bakalım 2010’a yetiştirebilecek miyim. Bir süre de Lerwick’te kalmam gerekecek. Öyle ya, ben olayları yaşayarak yazan bir yazarım. Belki sen de gelirsin. Yayınlandıktan sonra da önce Murat’ı, ardından da Christy’i uğurlayacağım sonsuzluğa.”

“Eminim o tarih de kafanda hazırdır.”

“Evet ama yakın bir tarih değil, bilesin.”

 

** Ref: BOI, BOV

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın yazarım, başarılarınızın devamını dilerken,yeni kitaba da bir an önce ulaşabilmemizi temenni ediyorum. Dost selam ve saygılar...

Ay Şen 
 08.09.2012 4:03
Cevap :
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için Ayşen Hn. Sevgiler.  08.09.2012 7:04
 

Ata, Ersin Bey'in son yorumuna verdiğin cevabı çok tuhaf karşıladığını söylemekten alamadım kendimi. Zira kendi adıma bu kurgunun hiç bir tarafında olmadığımı ve "Tıpkı Yorgo gibi Cristy adıyla gerçekten var olduğunu sandığım bir karakterin" aslında başka bir kişiyi temsil ediyor oluşunun şaşkınlığıydı benimkisi, yoksa Cristy'nin hayali olduğunu felan düşündüğüm yoktu. Açıkça bu yorumu yazmak zorunda hissettim, zira verdiğin cevap bende hiç de hoşuma gitmeyen bir etki bıraktı ve bilirsin ki içimden geçenleri içimde tutmayı hiç beceremem.

Esin Nefes 
 06.09.2012 15:23
Cevap :
Haklısın, bir tek Selen'le sana verilmiş bir yanıt gibi olmuş ama değil aslında! Biliyorsun, ben MB dışında da birçok okurumla yazışıyorum ve onlar da MB'u okuyorlar. Emin ol ki Christy'nin aslında başka bir ismi olduğuna çok kişi bozuldu! Gerçi bozulacak bir şey yoktu ama belki de kafalarındaki kurgunun çatlamasından rahatsız oldular. Ama şöyle düşünün: Siz beni hep Ata bilseydiniz ve ben bir gün "Ata Kemal" olduğumu söyleseydim, ne düşünecektiniz? Christy'i de iki isimli düşünebilirsiniz:) Çünkü -noktasına kadar- kitaplarımda anlatılanla gerçek olan, aynı kişi. Hadi, sana bi biskrem vereyim, barışalım:) Sevgiler.  06.09.2012 17:15
 

Ayşegül hanım yorumunda "Bir kitapta olayın yaşanmışlık hissi uyandırması bana çok çekici geliyor" demiş ya al benden de o kadar aziz dostum. 'Sanal/ kurgu'ile 'gerçek yaşam'ı ayırt edemeden "Murat ile Christy'e bir ömür boyu mutluluklar dilerim" diyesim geldi. Neyseki diğer iki-üç bayan yorumcunun "Yeni kitaplarında beni kullanmana iznim yok", "Yani kitaptaki adım Cristy mi?" vb. ifadeleri ile'Sanal/ kurgu' yapısı ekseninde karar kılar gibi oldum. Ama her iki yorumcu da 'asıl sırra vakıf' ve romanın dışarıdan kahramanlarıysalar vay halime:) 'Oyun' kesinlikle iyi oyun, kugu zekice, köşe kapmacalı ve sürükleyici... Devamını dilerim. Tabii ki 'mutluluklar içerisinde'. Gönülden sevgiler ve dost selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 05.09.2012 22:18
Cevap :
Aman Ersin'cim, yegane devamı BOS; sonrası yok:) Sanal ve gerçek yaşamların solo yaşanışları da var. Yani, birbirlerine bulaşmadan! Ama zaman zaman iç içe de geçiyorlar ki çok keyifli olduğu zamanları var. Mesela, Yunan dostlarım Yorgo, Nathy, Angeliki ve Nikos gerçek isimleriyle kitaplarımdalar ve gerçek yaşamımda da ayda en az 2 kez görüştüğüm dostlarım. Şimdilerde dostlar arası konu: Bunca yıl sonra Christy'nin kimliğinin açıklanması ki öyle olmalıydı ve nedenini sen biliyorsun:) Bazı bayan arkadaşlarımız -haklı olarak- Christy'nin gerçek olmasına şaşırdılar tabii:) Ama o da kaç senedir dışarıdan izlemekle yetiniyordu:( Neyse, iki İzmirli bayan arkadaşımın gönlünü almayı bilirim ben:) Teşekkürler dostum, sevgiler.   06.09.2012 6:52
 

Bir kitapta olayın yaşanmışlık hissi uyandırması bana çok çekici geliyor Ata Kemal Bey. Hemen sarıyor ve bir çırpıda okuyup bitirmek istiyorum. Umarım bulabilirim kitabınızı...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 04.09.2012 21:29
Cevap :
İlk kitabım BOI, günlüklerimden üç yılda derlendi. BOV hikayenin geçtiği Lerwick'te yaşanarak yazıldı. Ama onları yazarken çektiğim zorlukları BOS ve ACŞ'nı yazarken çekmedim. O nedenle BOI ve BOV'nın yeri ayrı. Konuları -sokak isimlerine, otobüs hat numaralarına kadar- detaylı anlatmaktan hoşlanıyorum. Bu belki okuru yoruyor ama yaşanmışlık hissi yaratarak hikayenin içine alıyor. Teşekkürler, sevgiler.  05.09.2012 6:48
 
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8319
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1139
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster