Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
220
 

Vaser Liposuction 3D Vaser Lipo Hi Def yağ aldırma

Vaser Liposuction 3D Vaser Lipo Hi Def yağ aldırma
 

3D liposakşın yağ aldırma yöntemi


Vaser liposuction yöntemi vücut yağları alınırken şekillendirmesine imkân tanıyan estetik cerrahi yağ aldırma işlemidir. Vaser Lipo Hi Definition 3D liposakşın olarak da bilinmektedir.

Neden Vaser liposuction, Lipo

Vücut güzellik kavramı, fazla yağlarından kurtularak ince narin bir görünümün dışında daha

Atletik bir vücut yönünde değişti. Kadınlarda ve Erkeklerde kaslı ve atletik vücut arzuları artık estetik alanında standart haline geldi. 

Atletik bir görünüme ulaşmak için diyetler ve sıkı egzersizler yağ yakmada etkili olsa da her zaman istenen sonuçları vermezler. Sıkı egzersiz ve yoğun diyet yapmalarına rağmen birçok kişi, vücudun belirli bölgelerinde aşırı yağlarında azalma olmadığından şikâyet etmektedirler.

Cilt altı yağları iskelet ve kas sisteminin hatlarını gizlerler ve kasların cilt altında belirgin olmamasına neden olan faktörler vücut yağlarının fazlalığı ve gelişmiş kaslardır

Dolayısıyla, Vaser liposuction Hi Def teknoloji ve yönteminin kullanımı ile anatomik hatların belirginleştirilmesi sağlanabilir. Bu teknikte Ultrasonik enerji dalgaları sinirlere, damarlara ve bağ dokulara zarar vermeden sadece yağ dokusu odaklanır. İstenilen alanda istenilen miktarda yağlar en az hasarlar alınabilir veiyileşme süresini de oldukça hızlıdır. Deneyimli ellerde uygulandığında vücut hatlarında istenilen belirginlikler ve şekillendirme yapılarak vücuda mükemmel sonuçlar verilebilir.

Vaser liposakşın yöntemiyle vücut şekillendirme uygulaması sadece fazla yağları alma imkânı dışında hatları korumak adına cilt altında bırakılması gereken yağ miktarını ayarlamaya imkan sağlar.

İşlem sonrası istenilen alandan alınan yağlar yüz bölgesinde, göğüslerde veya kalça gibi yağ dokularına ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilerek vücut şekillendirmek için kullanılmasına imkan verir. Seçenekler çok geniş ve sonuçlar çoğunlukla yüz güldürücüdür.

Minimal ince kanüllerin sayesinde yüz, çene ve kol gibi hassas bölgeleri de rahatlıkla şekillendirebilmekteyiz.

VASER Lipo yönteminin ek olarak diğer son derece avantajı, geleneksel liposuction yöntemleriyle elde edilemeyen cilt sıkışmasının Ultrason teknolojisinin kombine uygulanması ile sağlanmasıdır.

3D vaser liposuction kimler için uygundur

Vaser liposuction Hi Def, hem kadınlarda hem de erkeklerde atletik bir görünüm oluşturmak ve istenilen düzeyde vücudu şekillendirme için tasarlandı. Sadece yağlarından kurtulmak isteyenler dışından şekillendirme bekleyen kişiler için oldukça uygundur. Bu yöntem sağlığı işleme engel teşkil etmeyen her yetişkinde uygulanabilir. 

Vaser liposuction  Kimlere Önerilmez

VaserLipo Hi Def, aşırı kilo kaybından sonra, karın bölgesinde geniş izler oluşmuş hastalarda uygulanmamalıdır. Kasların belirgin olarak gevşetilmesine ve aşırı elastik ciltten muzdarip olan kişilere de önerilmez. 

Vaser liposakşın Hi Def, rutin spor egzersizlerinin yerine geçmez. Yağ aldırma cerrahisinden sonra bir fitness programı sürdürülmeli ve bir dizi lenf drenajı yapılmalıdır.

Op. Dr.Taner Bahar
Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 132
Kayıt tarihi
: 26.02.17
 
 

1974 senesi Burdur doğumluyum. 1991 Kayseri Fen Lisesinden mezun olduktan sonra 1991 senesinde Ha..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster