Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '17

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
51
 

Vaser liposuction nedir ?

Vaser liposuction nedir ?
 

Vaser Lipo Bölgeleri


Normal Yağ Aldırma’ ya (Liposuction) karşın VASER Liposuction (Vaser Yağ Aldırma) istenmeyen sonuçların oluşmasını neredeyse ortadan kaldırmakta. Daha çok dairesel yağ alımı, örneğin üst kollar, üst bacaklar ve karın ortası gibi bölgeler için daha başarılıdır. Bu özel yağ alımına aynı zamanda vücut şekillendirme de denir.
 
Bu özel teknik sayesinde bazı kas gruplarını belirginleştirme şansına sahip olabiliyoruz, örneğin karın ve omuz kasları gibi. Bu tarz girişimlere VASER HIGH DEF ismi verilmektedir. Bu işlem için dokunun yanında iyi çalışılmış bir vücud ve kas’a ihtiyaç vardır.
 
Bu tedavi yöntemi sayesinde kas’ın üzerindeki yağ dokusu değiştirilir ve böylece kas’ ın görüntüsü ortaya çıkmaktadır. Diğer yağ aldırma yöntemlerine göre ameliyat süresi daha uzundur ve girişimden sonra daha iyi bir sonuca ulaşabilmek için diren ile ultrason tedavileri uygulanmalıdır. Nihai sonuç için 6-12 ay beklemek gerekmektedir.
 
Uygulama
 
Ilk olarak ayakta doktorunuz gerekli yerleri ve bölgeleri işaretleyecek. Ardından sedasyon veya genel anestezi altında uygulamaya başlanacak.
 
Vaser Liposuction – Yağ Aldırma
 
Ultrason uygulaması yardımıyla çözülen yağ dokuları değişik genişlikteki mikrokanüller ile alınmaktadır. Mikrokanüllerin kalınlıkları 2mm ile 4mm arasında işlem görecek bölgeye bağlı değişiklik göstermektedir.
 
Bu uygulamada doktor tecrübesi çok önemlidir.  Doktor nereden ne kadar yağ alınacağını bilir.  Bugünlerde çoğunlukla bu konuda tecrübesi olmayan ve doktor ünvanına sahip olmayan kişiler bu girişimleri yapmaktadır. Sonucu çok tehlikelidir ve sakatlıklara neden olabilmektedir.
 
Dokunun iyileşme ve gerilme süreci
 
Girişimden sonraki birkaç hafta boyunca korse giyilmesi gerekmektedir. Bu sayede iyileşme sürecini hızlandırmış olursunuz. Sonuç için herhangi bir tahminin yapılabilmesi için en az 6-8 hafta beklemek gerekir. Nihai sonuç ise 6 ay sonra değerlendirilebilir. Tekrar bir girişim için ise en az 1 yıl beklenilmesi gerekiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 66
Kayıt tarihi
: 05.03.16
 
 

Dr. İlker Apaydın 1967 yılında Ankara'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da TED Ankara K..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster