Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
349
 

Vasiyet Şarkılar

Vasiyet Şarkılar
 

hubpages.com


Vasiyetimdir. Ben gittikten sonra, son toprak da örttüğünde kefenimi, ve bütün hengame bittiğinde yani... beni bilenler kalsın. Tüm vah vahçılar gitsin evvela. Şöyle üç beş kafamın içini bilen dursun başucumda. Artık geriye kim kaldıysa. 

Bir koca ‘teyp’ çıksın ortaya. Şöyle Almancılarınkilere benzeyenlerden. Öyle zirzop yeni oyuncaklardan istemem. Benim eski heyula, siyah teybime benzesin lütfen. Sesi güçlü çıkacak ama. Bangır bangır... 

Ve ilk şarkı girecek “I’m just a soul whose intentions are good... please don’t let me be misunderstood”. Santa Esmeralda versiyonu lütfen. Animals’ınkine hep burun kıvırmışımdır çünkü. Mümkünse gerçek galatasaraylı olanlar, marşın namelerinde “Ga-la-ta-saa-raaayyy” desin. Sağ el yukarda, aynı benim yaptığım gibi. Ben yanınızdaymışım da azdırıyormuşum gibi sizi; hani duyar duymaz hemen bir oley çekip, zıplarım oturduğum yerden ayağa, başlarım dansa ya... Bir de rica ediyorum özellikle şu yukarıda yazdığım satırlara gelince sıra; vokalsiz bırakmasınlar canım şarkıyı. Bağıra çağıra söylenecek. Yiyorsa bir oktav yukarıdan... Ha haaa... Ağlamak yok! Çünkü ben öyle istiyorum. Vasiyetimdir diyorum. 

Giderken bir şarkı daha götürmek istiyorum yanımda. “My way”. Frank Sinatra söyleyecek ama. 

And now, the end is here
And so I face the final curtain
My friend, I`ll say it clear
I`ll state my case, of which I`m certain
I`ve lived a life that`s full
I traveled each and ev`ry highway
And more, much more than this, I did it my way
 

Önce şen şakrak ama sonra yumuşacık bir ses tonuyla gitmek istiyorum. 

Hayat felsefelerimden birkaç satır barındıran ve yaşarken beni son derece memnun etmiş bu şarkıları vasiyet bırakıyorum. 

“Ben sadece niyetleri iyi olan bir ruhum. Yanlış anlaşılmama izin verme lütfen.” Ve şimdi, sonunda burada final perdesiyle yüz yüzeyken... “Ben bildiğim gibi yapdım.” Çok az pişmanlığım oldu. Sevdim, güldüm, ağladım. Payıma düşen bolluğu da kaybı da yaşadım. “Eminim biliyorsunuz yutamayacağım lokmaları ağzıma attığım da oldu. Ama şüpheye düştüğümde çiğnedim, tükürdüm attım. Hepsiyle yüzleştim ve dimdik durdum.” “Ben bildiğim gibi yaptım.” “Adam dediğin başka nedir ki! Hissettiği şeyleri dosdoğru söylemek, diz çöken birinin söylediği şeyleri değil! Kayıtlar da gösteriyor, rüzgara kapıldım” ve ”ben bildiğim gibi yaptım.” 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 86
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 3105
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

Marmara İng. İşletme mezunuyum. Pazarlama bölümünde uzmanlaştım. Reklamcı olmak istiyordum. Olmad..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster