Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '20

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
127
 

Vatana İhanetin Bedeli Olur!

Geçtiğimiz günlerde CHP ve HDP'li olan 3 vekilin Milletvekilinin düşürülmesine şahitlik ettik. Mecliste ve sosyal arenada bir çok tartışmaya sebebiyet veren bu olayın perde arkasının ne olduğu ve neden vekilliklerinin alındığını çoğu kişinin araştırmadığını ve kulaklarından duyarak hareket ettiklerinin farkındayız. Bu durum her ne kadar sol tarafı açısından hoş karşılanmasa da, Milletçe Vatana ihanetin nedeni değil, bedeli oldugunu kanıtladık. Enis Berberoğlu, Leyla Güven ve Musa Farisoğullarının vekillikleeinin düşürülerek gözaltına alınması, Türkiye demokrasisinin gereği olarak atılmış bir adım ve ortaya koyulmuş adaletli bir davranıştır. Türkiye Cumhuriyeti devletine mensub olarak Vatana ihanet suçlamasıyla gözaltına alınmaları her ne kadar gecikilmiş bir durum olsa da, biz vatanseverlerin yüreğinde ki terör acılarını dindirmiş ve terör sevicilerine tokat gibi cevap olmuştur. 

KCK Ana Davası'nda yargılanan Vekillerin verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından 24 Eylül 2019'da onanmıştı. CHP'li Berberoğlu MİT tırları davasında görüntüleri Can Dündar'a göndermekle suçlanmış ve ve 5 yıl 10 ay hapis cezası almıştı. 19 Ocak 2014 tarihinde Suriye'ye giden üç Tır Hatay'da durdurulmuş ve Devlet tarafınfan görevli bulunan personeller ters kelepçeler ile gözaltına alınmıştı. Fetö'cü Savcılar ve Askeri Personeller tarafından bu operasyon yürütülmüş hedef olarak Türkiye Cumhuriyetinin itibarını zedelemek ve Türkmenlere giden Tır'ları, IŞİD vb. terör örgütlerine silah gönderiyor suçlamaları yapılmıştı. Ayrıca, bu olayı kayıt altına alarak, Uluslararası medyalarda paylaşılmış ve bu durum Dünyanın gündemine bomba gibi düşmüştü. Enis Berberoğlu ve Can Dündar'ın bu denli bir girişimi Türk Devletini ve Milliteni küçük düşürmekten farksız bir durumdu. Kendilerince gazetecelik yapıyoruz açıklamalarında bulunsalarda, bunun Ajanlıktan farksızda bir izahı olamazdı. kendi Devletinin sırlarını başka devletlere ve medyalara peşkeş çeken gazeteci değil, hain ve ajandır. Enis berberoğlu yapılan soruşturmalarda ana sorumlu kişi olarak görülmüş ve Adalet Bakanlığı ve gerekli mercilerce soruşturma kapsamına alınmıştı. Yola çıktığı dostu Can Dündar amansızca kaçmış ve kendisini ruhen ve bedenen Alman Federallerin Merhametli görülen kollarına salıvermişti. Yetmezmiş gibi Türkiye Aleyhinde yazılarına ve çalışmalarına devam eden Can Dündar, Türkiye'nin şahitlik ettiği en büyük Hainleri arasında yer almış ve şerefini hiçe saymıştı. İçine CHP kaçmış HDP'liler ve içine HDP kaçmış CHP'liler Meclis sıralarında olaylar çıkartarak, milletin evinde milletin verdiği yetkiyle meclise türlü zararlar vermişlerdi.

Leyla Güven ve Musa Farisoğullarının, Enis Berberoğlundan farksız yönleri yoktu. Mensubu oldukları HDP partisince mecliste milletvekilleri olarak oturan aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin sonuna kadar değil ölene kadar mücadele edeceğiz dediği terör örgütlerine destek vererek, PKK'nın Meclisteki, temsilciliğine bürünmüşlerdi. Birçok Askerimizi, Polisimizi ve Milletimizi şehid eden teröristlerin cenazelerine katılmışlar ve bu durumu Türkiye Katliam yapıyor olarak adlandırmışlardı. Ellerine birşey geçmeksizin, tamemen Türkiye Cumhuriyeti'nin aleyhinde işlere kalkışan HDP'li vekillerde Türkiye Cumhuriyetinin Adaleti ile yüzleşmiş ve Yüce Türk Devletine ve Milletine hesap vermek adına gözaltına alınmışlardı. Varlığından bu yana Adaleti benimsemiş bir Ülke olarak bu denli soytarılıklara izin vermemeyi ve bu tür sorunları tavizsiz çözeceğimize nice yeminler etmiştik. Terörle ve Teröristlerle mücadelede Sn. Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın ortaya koyduğu tavır gayet net ve açıktı. Kendilerince Türkiye Cumhuriyetini hiçe sayma ve farklı siyaset yöntemleriyle yıpratmaya çalışanlar, Milletin oylarıyla Millete düşman kesilen Teröristlere destek olmaya and içen HDP'li Vekiller büyük bir hezimete uğratıldı. Eski Türkiye'yi ayakları altına alarak, Yeni ve Güçlü Türkiye yolunda ilerlemeyi hedefleyen ve Müreffeh bir Devlet olmayı benimseyen bizler asla terör ve yandaşlarına geçit vermeksizin canımızla, kanımızla Devletimizin yanında olduğumuzu gösterdikçe Vatana İhanetin Bedeli Olur anlayışını Terör yandaşları olan CHP ve HDP'nin akıl almaz kafalarına sokmayı diirayetle denemiş ve bu durumdan asla yılmamışızdır. Dünya'nın sahip olduğu birçok platformlarda kendilerini acındırıcı şekilde gösteren bu tipler, yeri geldiğinde kürt halkı adına Adalet istiyoruz, özgürlük istiyoruz nidaları atmış ama maalesef başarılı olmamakla birlikte Kürt halkını sömürmeyi amaçladıkları planlarını birer birer gerçekleştirmişlerdi. Farklı oyunlarıyla birlik ve dirlik içerisinde yaşayan ve sayısızca mücadelede sırt sırta vermiş milletleri birbirine düşürmekten başka bir şey becerememişlerdir. Kendi çalıp, kendi oynuyan hesabı, bin yıldır yürütülen davalarımızdan nasibini almamış teröristler takım elbise ve kıravatla girdikleri milletin evinde, çıktıklarında terör kıyafetlerine bürünen birer halk düşmanı oluvermişlerdi. 

Devlet yapımız gereği hiç bir gücün milletmizin gücü üzerinde etkisi olamaz anlayışıyla sahip olduğumuz vizyona kara lekeler bulaştırmayı amaçlayanlardır bu Vekiller. Ayrıca, dikili bir agaçları olmaksızın Meyve veren agaçlara saldırmayı ve terörün arkasına saklanarak kendilerini masum göstererek Yüce Türk Devletini yıldırmayı amaçlayan ama asla başarılı olamayanlardır bu hain Vekiller. Her ne kadar Meclisimizde hala da bu hainleri savunacak ve sözcülüklerini yapacak Vekiller bulunsa da, kırmızı çizgimizdir dediğimiz hassas noktalarımızı daha da dikkate alacak ve Yüce Türk Milletini hedef alan hiç bir etkinliğe ve oluşuma asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Devletine mensub bireyler olarak aklımızı başımıza almalı ve geçmişten ders çıkararak, bu tür karakterlere bürünmüş yolsuzlara ve ihanete uğramış soysuzlara gereken cevapları vermeliyiz. Dünya'da hiç bir millet yoktur ki kendi Ülkesinde teröre ve yandaşlarına rahatça gezebilecek, kendi hazinelerinden maaş alabilecek ve yetmezmiş gibi Devletini, Milletini aşağılayacak Vekillere sahip olsunlar! 

Dokunulmazlıkların verdiği yetkiyi ve Halkın vermiş olduğı sorumlulukları Teröre ve Düşman Devletlere peşkeş çekerek, neyi amaçladıklarını hala da araştıran ve Türkiye Cumhuriyetinin bu durum karşısında ki tavrını sorgulayan kesimlerle de karşı karşıyayız. Yazılar olsun! diyerek kınamaktan ve doğru yolu her daim göstermekten vazgeçmeyecek, Vatanını ve Milletini seven Kardeşlerimizde çokca bulunmakta. Namussuzlar karşısında, Namuslulardan olursak daha da kalabalık olacağımız aşikardır. HDPKK'ya desteklerini belirten aynı zamanda partizanlıklarına bürünen daha nice Vekiller var Adaletimiz ile yüzleşecek. İller bazında seçilen HDP'li Yetkililer, milletine hizmet etmek yerine teröre maddi manevi finansal destek sağlamış ve FETÖ Terör gruplarıyla ortak hareket etmişlerdir. Anlayacağınız, bu tür planların nedenini araştırmak değil, bedelini ödetmek gerekir bize. CHP'nin ve HDP'nin ortak akıl olarak hareket ettiği ve bir arada kesiştiği nokta nedense hep Vatanımız aleyhindedir. 

 

Vesselam,

Yusuf İşler

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kalemine, bilgine ve yüreğine sağlık Evlat! Bizi aydınlattın, bilgilendirdin, sevindirdin. Daha çok gençsin, yolun ve bahtın açık olsun inşallah. Tanrı Türkü korsun ve yüceltsin! Selam ve dua ile...

Dr Atanur Yıldız 
 07.06.2020 13:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 87
Kayıt tarihi
: 04.06.20
 
 

Yusuf İşler, 24 yaşında olup, Tahsilini Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Siyasal Bilimler Fak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster