Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

25 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
654
 

Vatandaş olarak görevlerimiz ve yaptıklarımız...

Vatandaş olarak görevlerimiz ve yaptıklarımız...
 

Bizim vatandaş olarak görevlerimiz neler?

Bir kere şunu belirteyim, sayacağım bu görevleri herkes yerine getiriyor mu, getirmiyor mu onun bir güzel sorgulanması lazım!..

Vatandaş olarak birinci görevimiz, eğer paranız yoksa ve askere gitmeden terhis olamıyorsanız, bunun karşılığı, bedelini ödeyip, şehit olmaktan geçiyor.

Vatandaş olarak ikinci görevimiz, bizi idare edenlerin yanlış yönetimlerinden doğan bütçe açığı gibi, Suriyeli mülteciler gibi, Başbakanlığa alınacak 7. Uçak gibi, Atatürk Orman Çiftliği içine yapılan Başbakanlık Beyaz Sarayı gibi, bakanların ve yüksek bürokratların yanlış harcamalarının bedelini, vergi vererek ödemek. Vergi toplanamıyorsa, vergiyi tabana yayan politikaların kurbanı olsak ta sesimizi çıkarmamak!

Vatandaş olarak bir başka görevimiz de; yanlış yargılamaların bedelini ödeyip, yargının yanlış kararlarını sorgulamadan, yargılayanlara ve yargılatanlara tek söz söylemeden, zindanlarda çürümek...

Şöyle vatandaş olarak aynanın karşısına geçip bir bakın. Bunları yapıyorsanız, siz iyi vatandaşsınız! Yok, karşı çıkıyorsanız, yani muhalefet ediyorsanız, aynen Kemal Kılıçdaroğlu gibi fişlenirsiniz...

Ben iyi bir yurttaşım, bu devlet sosyal bir hukuk devleti, bende devletin bir bireyi olarak vermeye değil almaya geldim diyorsanız, hiç merak etmeyin, en kısa zamanda soluğu Silivri’de alırsınız!

Şu düşünce ne kadar yanlış!

Devlet; benden almak için değil, bana vermek için var!

Olur mu öyle bir şey!

Devlet bu ülkeyi yönetenler için var!

Onların rahat ve lüx içinde yaşaması için var.

Bir Başbakan’ın korunması için 3 bin polis yeter mi?

Bir Başbakan’ın gezmesi için 7 uçak yeter mi?

Hele hele yurt içi gezileri için yüzlerce araç yeter mi?

Bir o kadar daha araç kiralama şirketlerinden kiralanmalı…

Örtülü, açık ödeneklerin nereye nasıl harcandığı kesinlikle sorgulanmamalı. Bizi yönetenler, neyi nereye harcayacağını çok iyi bilirler değil mi?

Hele hele örtülü ödenek için 2012 yılının tamamı için 527 bin lira ödenek ayrılıp, yılın ilk 8 ayında 587.700.000(milyon)lira harcanmasını hiç sorgulamayın.

Vardır bir gider kalemleri deyip, k… üzerine oturun!

Ya devletten yol, su, hastane, okul, adalet, eğitim, sanat, güvenlik isteyenler?

Sizler aklınızı mı kaçırdınız. 10 yılda yapılan 9 bin km. duble yol yetmiyor mu?

Ama yolların dubleliği falan kalmamış, yeniden bozup bozup yapılıyor diyorsanız, siz çok konuşuyorsunuz! Bunun anlamı yandaşa sermaye aktarımıdır diye içinizden geçiriyorsanız, bilin ki siz bir münafıksınız!

Yok, yok siz şimdi anayasada yazıldığı gibi “sosyal” devletsek; tüm bunları bir de “parasız” vermeli! Diye aklınızdan geçiriyorsunuzdur.

Sakın ha sakın…

Siz ömrünüzün geri kalan kısmını, içeride işkence görerek, yalnızlaştırılarak mı geçirmek istiyorsunuz?

Ama biz; hem devletin bize ücretsiz vermesi gereken hizmetlerin parasını ödüyoruz, hem de ayrıca dünyadaki en yüksek vergileri veriyoruz mu diye düşünüyorsunuz?

Böyle bir şeyi düşünmek bile günah!

Bu ülkeyi bu hale getiren bu adamlardan, önlerine koydukları hedeflerden hiç mi etkilenmiyorsunuz?

Ben neyim diye mi düşünüyorsunuz?

Daha ne olduğunu anlayamadınız mı?

O zaman niye yaşıyorsunuz?

Ben ne olduğumuzu söyleyeyim mi?

Bizler vatandaş olarak görevlerini yerine getirmeye çalışan birer kazız!

Tüm bunlar bizi “Kümesteki kaz” olarak gören idarecilerimiz tarafından yapılıyor...

Onlar kafalarına göre, istedikleri yere, istedikleri miktarda parayı harcıyorlar. Nasıl olsa hesap soran da yok! Onların harcadıkları paraları ödüyoruz ve gıkımızı çıkartmıyoruz...

Son olarak bir de müjde vereyim. Önümüzdeki günlerde yeni bir zam sağanağı daha geliyormuş.

Vatandaş olarak gözümüz aydın.

Yeni görevler bizi bekliyor…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

burada butun sorun aldigi %50 oya ragmen bazilarinin hala Erdogan'in basbakanligini hala içine sindirememesi ve konumunun getirdigi sartlardan faydalanmasini çekememesi ... ayrica Basbakan uçagi "gezmek" için degil seyahatleri için kullaniyor, kelimeyi yanlis seçmissin su "muhaliflerin Silivri'ye yollandigi" hikayesine de kimse inanmiyor, kimse magdur rolu oynamasin, bu sayfalarda AK Parti ve Erdogan'a olmadik iftira ve hakaretler yagdiriliyor, herkes agzina geleni soyluyor, ama kimseye birsey olmuyor Erdogan'in harcamalarina gelince, bunlarin toplami A.N Sezer'in Anayasa kitapçigini firlatma sonrasi girilen krizde devletin 380 milyar zarar etmesinin kaç binde biri oluyor bir zahmet hesaplayip yazar misin, bu arada sen Sezer ve Ecevit'i çek seversin degil mi ??

Demokrasi Penceresinden 
 27.09.2012 11:25
Cevap :
Siz bu pencerenin camını değiştirin. 6 Uçak yetmiyor, 7. alınıyor. Buna olumlu bakıyorsunuz. Size bir soru, sizin arabanız var mı? Varsa modeli, markası ne? Ülkenin kaynaklarını hoyratça savururlarken, siz yandaşlık adına hala savurgan insanları savunuyorsunuz. Ü lkenin borç stoku ne kadar biliyor musunuz? Son yapılan zamlarla insanların omuzuna yüklenen yük hakkında bir bilginiz var mı? Siz bir yurttaş olarak, bütçe açığı için ne gibi bir katkı yaptınız? Suriyeli mülteciler için harcanan para hakkında ne düşünüyorsunuz? Ya Suudi Arabistan'dan gelen kitaplar hakkında bir fikriniz var mı?   28.09.2012 14:16
 

Kıymetli Mesut KARİP :Bu biçare defalarca söyledi bu yazıların,büyük puntolu harflerle tüm gazete manşetlerinde yayınlanması gerekir.Sözlerinde Devlet vatandaşın hizmetkarıdır, özde ise devlet vatandaşın ağır yüküdür.Satılmayan, bir şey kalmadı,Atatürk orman çiftliğinde saray yapılsın, ondan sonra araştırırlar nerede ne var,Zam yağmuru başladı, sel olup akar unutulur, unutulur, Kümes kazları bunu da unutur.Selamlar saygılar..

Mehmet Burakgazi 
 26.09.2012 23:28
Cevap :
Merhaba Mehmet Bey. Yorum ve katkı için teşekkürler. İstikrar için gerekli midir? Derseniz, yandaşlara göre gerekli. Selamlar, saygılar...  28.09.2012 14:21
 

Merhaba Mesut bey, Konuşan ve sorumluluğunu bilen vatandaşların yaşadığı ülke Türkiyem olsa sizce bu ülke bu durumda olurmuy du? Tebaadan halk olunması, evrimlenmesi bu kadar oluyor işte, selam ve saygılar.

Nizamettin BİBER 
 26.09.2012 10:32
Cevap :
Merhaba, yorum ve katık için teşekkürler. Bir ülke bu kadar zamanda, bu kadar nasıl dönüştü? Bunu anlamak sosyolojik bir olayı çözmekten çok sor. Selamlar, saygılar...  27.09.2012 12:54
 
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2646
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster