Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
319
 

Vatandaşa GDO mektupları

Vatandaşa GDO mektupları
 

Tarım ve Köyişleri bakanımız Mehdi Eker Danıştayın bazı maddelerinin yürütmesini durduğu GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) yönetmeliğini savunmak ve vatandaşı biligilendirmek üzere-mail yolu ile bilgi mektupları gönderecek.

Konu karışık, aslında sayın bakanın ve bakanlığın bu kadar spekilasyona yol açmadan gerekli açıklamayı ve müdaheleyi yapması gerekirdi. Kirli bigi ve dedikodu çarkı bakanlıktan hızlı çalışıyor.

Bir defa insanlar GDO'nun ne olduğunu ve ne olmadığını bimiyorlar. Kimse de resmi bir ağızdan bu konuya sahip çıkıp bu GDO 'nun teknoloji ve laboratuvar çalışmaları sonucu ortaya çıkan doğru amaçla kullanıldığında dünyadaki açlık sorununun çözümüne katkıda bulunacak ama tersi durumda da insanlığı hilkat garibesine döndürecek belki bitki örtüsünü tahrip edecek bir canavarın yaratılması olduğundan bahsetmiyorlar.

Tohum tekelleri yaratılıyor dünyada. Çiftçi ne olduğu anlaşılmayan içeriği hakkında kimsenin bilgi vermediği sır gibi saklanan, etkilerinin neler olduğunu bimediği tohuma muhtaç hale geliyor.

Zaten GDOsuz tohumlarda bile tarlaya bir defa yabancı tohum ekildimi dönüşü yok ama GDOlusuna varın siz karar verin.

Bugünkü Haber Türk' ün haberi buydu. İlgimi çekti. Ama merak ediyorum mektup kimlere gidecek. Nasıl seçiliyorlar. Alıp okuyanlar sonra davranış ve tutum değiştirecekler mi?

Bekleyelim ve görelim. Ama bu GDO çok büyük bir para kapısı ve aynı petrol dünyası gibi oyunları çok, paranın satın alma gücünün sınırsız olduğu bir alan olduğunu unutmayalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 429
Kayıt tarihi
: 07.11.09
 
 

İzmir'de doğdum, büyüdüm, okudum, evlendim, çocuk sahibi oldum. İzmir'de yaşamaya devam ediyorum. Ta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster