Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
599
 

Vazgeçilmeziniz sizden vaz geçmişse...

Vazgeçilmeziniz sizden vaz geçmişse...
 

Bir insan seversiniz, yüzünü, içini, her şeyini seversiniz. Onsuz olmak istemezsiniz. Çok değer verirsiniz ama hak etmediği kadar çok... El üstünde tutarsınız onu, kırılmasın incinmesin diye... Kıyamazsınız O'na. O'na sarılmak, içinize sokuncaya kadar bastırmak istersiniz göğsünüze. O'ndan ayrı olup da O aklınıza geldiğinde önce yüreğiniz sızlar sonra gözleriniz dolar ama ağlayamazsınız.

Her anınızı onunla geçirirsiniz; neredeyse soluğu birlikte alacak kadar. Bağlanırsınız, akşam kopamazsınız gözünüz arkada kalır; giden otobüsün içinde kalır yüreğiniz. Ama mecbursunuz dönersiniz evinize, elinizden bir şey gelmez. Yeni doğan gün umut olur size çünkü O'nu göreceksinizdir, içiniz kıpır kıpırdır. Yine birlikte bir gün geçireceksinizdir, mutlusunuzdur.

Birlikte gecirdiğiniz günün ardından yarın, yarından sonra, hatta yarından sonraki günden sonra ki günün planını yaparak ayrılırsınız. Nereye gitsek ne yapsak diye düşünerek herkes kendi evinin yolunu tutar.

Sonra birden değişir her şey! Bitsin der. Sıkıldım senle nefes almaktan der. İstemiyorum seni der. Siz hiç bir şey demeden çekilirsiniz. Hayatınız bitmiştir artık. Soluyamazsınız oksijeni; düşünemezsiniz. Arkadaşlarınız kolunuza girerek götür getirirler gitmeniz gereken yerlere. Düşünemez olmuşsunuzdur O gideni düşünmekten. Hayat boştur sizin için çünkü artık vazgeçilmeziniz sizden vaz geçmiştir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

isimli yazınıza Erdoğan Şahin Bey'de yorum yazmış. Ben Erdoğan Beyin bu yorumunun içeriği ile yazınızın içeriği arasında bir bağlantı kuramadım. Sanırım Erdoğan Bey başka bir yazınıza yorum yazmış yanlışlıkla bu yazınızı tıklamış, Aynı hatayı bir başka arkadışımın yorumuna cevap verirken bende yapmıştım. Sonradan kendilerine mesaj atarak yaptığım yanlışlıktan dolayı özür dilemiştim. Sadece bir hatırlatmaydı.

Abla 
 04.05.2007 13:10
Cevap :
A pardon çok teşekkür ederim gerçekten sağ olun ben de yanlış anladığım için sizden özür dilerim. Evet haklısınız öyle bir yanlışlık var. Hatırlattığınız için sağ olun.  04.05.2007 13:18
 

Ben mi yanlış okudum yazınızı yoksa Sayın Erdoğan Şahin'mi? Yazınızın konusu ve içeriği ne eğitim ne de kitap. Gelen yorum ise daha çok kitap seçimi, eğitim ve aile. Sanırım yazılar ile yorumlar karışmış. Her neyse ben okuduğum bu yazınız hakkında yorum yapacağım. Aşk bu, anlamı kişiden kişiye değişen ve en çok ta yaşananlarla adlandırılan. Keşke gereğinden fazla değer verilmeseydi, bittiğinde acılar daha mı hafif olurdu ne. Bittiyse de bitsin be. Size değer vermeyenin peşinden akıtılan bir damla gözyaşına bile yazık. Akşam batan güneş yarın mutlaka doğacaktır. Güneşiniz bol olsun mutlu kalın.

Abla 
 04.05.2007 12:20
Cevap :
Benim "Sayın Erdoğan mı Şahin mi?" diye bir yazım yok yanlışlık olmalı. Biliyor musunuz bana en moral veren siz oldunuz. Haklısınız batan güneş yarın mutlaka doğacaktır. Teşekkür ederim...  04.05.2007 12:40
 

Sorunu gündeme getirmişsiniz de, çözümü konusunda doyurucu bir şey yazmamışsınız. Kitap seçimi sadece öğretmenin görüşlerine bırakılamaz.O zaman öğrencilere dinsel öykülerle, hurafeleri anlatan kitaplarla başlanılır ki... Bilimsel veriler ışığında hazırlanmış, yaş gruplarına, öğrencilerin psikolojilerine uygun kitaplar seçilmeli.Kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasında okul kadar aileninde önemi büyüktür. Şu anda ülkemizde , çocuklarımız uyduruk televizyon programlarına mahkum olmuş durumda. Anne, baba okumuyor. Okulda da ders kitaplarının dışında kitap yok ya da kitap bulma okuma olanağı yok. Okullarda uygun saatlerde okuma günleri düzenlenmeli.Kitap seçimi de çok önemli bu uzmanlar kurulu tarafından yapılmalı. Okuma alışkanlığı kazanan bir öğrenci için bütün yollar açılmıştır. Esenlikler dileğimle, derslerinde başarılar diliyorum.

Erdoğan Şahin 
 02.05.2007 10:25
Cevap :
Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Sorunun çözümü için bir sonra ki yazımı hocalarımdan aldığım bilgilerle zenginleştireceğimi size akademisyenlerden aldığım bilgileri aktaracağımı tekrar hatırlatırım. Esenlikler dilerim.  02.05.2007 11:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6003
Kayıt tarihi
: 11.02.07
 
 

Hayata erken başlamış sayılmam ama hayat buz gibi yatakhanede aç karnına sabahlamak sayılmazsa ya da..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster