Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '16

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
10253
 

Vazgeçmekten vazgeçmek

Vazgeçmekten vazgeçmek
 

İdealleriniz uğruna sarfedeceğiniz kuvvet, karşılaşacağınız güçlükler ne kadar büyükse elde edeceğiniz başarı da o kadar büyük olacaktır. Hayallerimizi gerçekleştirmemiz ne kadar çabuk olursa o kadar mutlu oluruz, o kadar yüzümüz güler. Bunu sağlamak da vazgeçmemekten geçer.

Bizler işte, insanoğlu... Hedefe giden yolda çektiğimiz çileleri aldırış etmesek her şey ne güzel olacak. Çekilen o çilenin kutsallığını anlayamadığımız sürece aksine yorgun,karamsar ve içe dönük bireyler olmaktan kurtulamayacağız.

Halbuki hedefe giderkenki bu çileleri bir kenara bıraksak -almasak omzumuza- ilerlesek ilerlesek... Ve sonunda başarıya varabilsek. İşte bu başarı nokttasında anlaşılıyor vazgeçmemenin önemi. Vazgeçmekten vazgeçmenin önemi. Engellere kulak asmadan vazgeçmekten vazgeçerek başarı ve mutluluğa inananlardanım.Ama bu idealist kavramı ne kadar yaşayabiliyorum orası muamma.

Birisi gelse ve dese ki,   "Boşver arkadaşım. Sonunu getiremeyeceğin işe bulaşma. yapamazsın."  Sen ne yapardın. Ya ona inanacak işin başından pes edecksin ya da kendi cesaretinle, duygularınla o işi sonlandıracaksın. Yapman gereken ikinci seçenek aslında. İdeallerinden vazgeçmeyecek, vazgeçmekten vazgeçeceksin ki başarı senin olsun.

Kendini olumsuzluğu ittiğin an sürekli karamsar düşğnmeye, olumsuzlukların haklılığını irdelemeye başlarsın ki işte o an vazgeçmiş olursun hayallerinden.
Vazgeçmezsen, inanırsan ki başaracağına, bulacağın her türlü çözüm seni o hedefe taşıyacaktır.

“Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkansız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda, aklınız onu yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar.” (David J. Schwartz)

Felaket tellallığı yapanları bırak ve kendin ol! Vazgeçmekten vazgeçtiğin an kendini yakalayabilirsin. Göreceksin ki başarı sana mutluluk getirecek. Ağzın kulaklarında olacak. Hayat senin olacak...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 888
Kayıt tarihi
: 11.04.16
 
 

... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster