Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
155
 

Ve Avcı istifa etti ve Ersun Hoca yenildi...

Ve Avcı istifa etti ve Ersun Hoca yenildi...
 

Spor yazmak hiç âdetim değil, bunu çok iyi biliyorsunuz. Oysa spor konuşmaktan son derece keyif alırım, buna futbol dahil!

İlk spor yazım, yani Türk futbol tarihi üzerine olanı çok beğenilmişti. Ve buna güvenerek bu 2. yazımı yazmaya cesaret ediyorum…

Öncelikle dün geceki Fenerbahçe- Arsenal maçından ötürü çok üzgünüm çünkü Fenerbahçe böylesine futbol oynamayı hak etmedi. Efsanevi başkan, efsane Aziz Yıldırım, kendi hırsıyla beraber, takımının dokusunu bozmaya devam ediyor. Önce garip bir şekilde ayak oyunuyla Alex gönderildi, sonrasında ona ayak oyunu düzenleyen Aykut gönderildi ve yerlerine şimdi Yanal getirildi… Tıpkı milli takımdaki Avcı misali Ersun hoca da Fenerbahçe’de mucizeler peşinde koşuyor! Dün gece ilk mucizeyi gerçekleştirdi: kişiliksiz futbol!

Avcı da bir yıldır Türk futbol tarihini hafızalarımızdan silecek şekilde futbol oynatıyor. Tıpkı Yanal gibi o da başarıya aç…

Bu arada niye kimse Biliç’i tartışmıyor Beşiktaş’ta, çok başarılı olduğu için mi? Yoksa zaten kendisi dünyaca kabul görmüş, kariyerli bir hoca olduğu için mi?

(Dün çok kötü bir haber aldım; geçen hafta izinli olduğum için bilmiyordum; sevgili Beşiktaş’lı dostum ve Bursa’da Beşiktaş’ın lideri eski yönetici ve taraftar sayın Nuri Ceylan’ı üzülerek söylüyorum ki kaybetmişiz. Kendisi gerçek bir spor ve Türkiye sevdalısı idi. Nur içinde yatsın…)

Fenerbahçe futbol tarihinde Avrupa’yı fetih eden Zico’dan sonra yine aynı şekilde Aykut da gönderildi… Geriye kalan ise Aziz Yıldırım’dan başkası değil! Aziz Bey için artık gitme zamanı geldi… Artık göndermek yerine gitmeli…

Galatasaray’ın huzurunu kaçıran ise bir futbol teknokratı Yıldırım bey! Beşiktaş’tan sonra TFF’yi de hallederek, Türk Futbol Tarihi kitaplarında şimdiden yerini garantilemiş olan sayın Demirören, daha da olayları karıştırmak üzere, Galatasaray’ın  başarısına da, göz dikmiş durumda! Kendisi Türk futbolunu kurtarmaktan çok, kendi kellesini kurtarma gibi anlamı olmayan bir uğraş içerisinde…

“Konu milli takım olunca gerisi teferruattır”; buna göre Mustafa Denizli boşta, Şenol Güneş boşta ama populist yaklaşımla Fatih Terim revaçta! Tıpkı Hiddink’e yapılanın aynısı yine Fatih hocaya yapılmaya çalışılıyor. Amaç suçlarını başkasının üzerine atmak! “Bu arada Galatarsaray’ı da aşağı çekersek hiç de fena olmaz!”

Aykut istifa etti, Avcı istifa etti… Hem Fenerbahçe’nin, hem de Türk futbolunun önü açıldı!  Ne kadar şanslılar!

Artık kimse milli takımı takip etmiyor, umursamıyor… Böyle giderse Fenerbahçe bile, tüm şanlı tarihine rağmen, umursanmayacak! Biz İspanya futbolunu yaratan Del Bosque ve Aragones’i başarılarından ötürü getirip, beceriksizliklerinde ötürü göndermiş bir ülkeyiz!

Ersun hocanın en fazla 4 haftalık kredisi kaldı. Fenerbahçe’de kimse yanında veya arkasında değil! Aziz bey kendi derdine düşmüş durumda ve artık Fenerbahçe’yi  bırakması kaçınılmaz olmuştur. Kendisine müteşekkiriz ama artık Türk futbolundaki misyonu geri dönüşümsüz bitmiştir.

Galatarsaray Terim’e izin vermeli ve oyuna gelip konuyu uzatmamalıdır. Çifte vatandaşlık gibi, idareten, çifte antrenörlük yapmalıdır  Fatih hoca! Ve sezon sonunda karar vermelidir ya o, ya öbürü! Her iki sorumluluk da Fatih hocanın üstesinden gelebileceği sorumluluklardır.

Fenerbahçe’nin davası, Ergenokon gibi, karara bağlanmalıdır ve suçlular suçunu çekmeli, zaten masa üstünde kaybetmiş olan Fenerbahçe, bir an evvel, düzlüğe çıkarılmalıdır. Bunun için Aziz Yıldırım’ın gitmesi esastır. Kalması durumunda en çok zararı kulübü görecektir ve son derece görüyor da!

Türk futbolu bir kaos içerisindedir. Şenes Erzik sorumluluk alıp bu kaosu önleyebilirdi fakat o da UEFA için güreşiyor. Ben dahil Türkiye’de herkes kendi derdine düşmüş durumda! Kimsenin sorumluluk alma niyeti yok! Ve bundan dolayı, yine hepimiz, gerçekten kaybediyoruz…

Umarım en azından milli takım itibarını kurtarır…

Görüşmek üzere…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 617
Toplam yorum
: 1646
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 292
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric küllerinden doğduktan sonra dünyada büyük değişiklikler olsa da Türkiye'de çok fazla şey değ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster