Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
27
 

Ve başlar bir konu buldum kendimce

Bugün biraz siyaset-politika konuşmak geldi içimden. Gerçi herkesin korktuğu bir konu galiba. Sıradan insanı, gazetecisi, akademisyeni ve belki siyasetçisi bile konuşmaya korkar oldu içinde bulunduğu durumu anlatmaktan. Nedir baştakini, sondakinden korkutan ya da sondaki midir, başta olan?

Ve başlar bir konu buldum kendimce;
İnsanlık git gide azıyor kendi benliğinde ve bir boşluğa sürüklenip duruyor öylece. Eğitim-sağlık sözde iyi özde berbat bir yerde iken, insanlık memnun olduğunu söylüyor öylece, kendince. Çoğu zaman anlamsız kelimeler ardı ardına sıralanıyor ve gelvelakim anlamlısını kurandan da ses çıkmıyor, gün yüzüne. Zaman sürekli geçerken yaşantımıza pislik bulaşıyor, ama nedense başımızdakiler sürekli ak çıkıyor. Osu busu şusu yokken, tartışılmayacak konular masalara serpiştiriliyor. Birileri sürekli suç işlerken insanlık arasında, diğeri günahsız yavrum hayvan pazarında. Neden diye düşünemiyorsun. Düşünmenin suç olduğu bir yerde yaşamanın getirmiş olduğu özgürlükleri bir düşünmek lazım. Sürekli birileri hapse giriyor, sürekli birileri ya taciz görüyor ya ölüyor ya da daha doğrusu öldürülüyor. İşin içine neden girdiğinde suçlu suçu işleyen değil, soruyu soran oluyor.

Ne düşünürsen düşün bir önem arz etmiyor toplulukta. Kalçan ne kadar kırıtıyorsa, ağzın ne kadar çok boş laf yapıyorsa o kadar değerlisin sosyo-kültürel toplumlarda. Entelim diyenlerin çoğu, kavramdan habersiz dantel gibi takılırken, her şeyde önyargısız sosyal toplumumuz beni eleştirecek başka bir yön bulamadığı için, erkek gibi yürü diyor(az önce yaşadığım bir olay olduğu için yazıya eklemek istedim). Ben rahatım diyorum salına salına yürürüm diyorum anlamıyor beni. Öyle bir yürü ki birileri senden korksun diyor. Kalçalarım güzel ben ne yapayım diyemiyorum tabi. Korktuğumdan değildir, korkusuzluğumdandır aslında. Çünkü söylediklerini önemsemediğim zaman daha fazla kinci olabilmekte bu insanlar.

Her neyse siyaset dediğin kirli bir oyun, kuruyu yakarken yaşı eğer geçer ama bilmez ki o yaş başa neler getirir.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 561
Kayıt tarihi
: 08.05.09
 
 

Hayata dair çok fazla beklentim var aslında, fakat bu beklentileri karşılayabilcek zamanı yaratma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster