Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '13

 
Kategori
Pazarlama
Okunma Sayısı
748
 

Ve Lucifer, “Ya sabır ya selamet.” dedi !

Ve Lucifer, “Ya sabır ya selamet.” dedi !
 

Cep telefonunuzu duvara fırlatmak istediğiniz anlar oluyor mu? Ya da sabit telefonunuzu kırarcasına kapattığınız?

Benim oluyor!

"Evlerinin önü mersin”i de “Oy Asiye”yi de söylemekten bıktım, akıl ve ruh sağlığımı korumak adına önlemlerimi alıyorum!

Birçoğunuz gibi ben de siber saldırı altındayım! Televizyon kanallarında, billboard’larda, gazete ve mecmualarda vıcık vıcık Macunizm masalları dışında posta kutuma gelen reklam mail’lerinin, cep telefonuma gelen reklam sms’lerinin haddi hesabı yok! Ben hiçbir arkadaşımla sms yoluyla haberleşmiyorum. Ne onlardan sms geliyor ne de ben atıyorum; ama telefonum sms çöplüğü!

- Kredi kartı borcunuzu biz ödüyoruz! Sevildiğinizi bilin! Hemen arayın!

- Tebrikler! Bastır marka tost makinesi kazandınız. Çift kaşarlı ilk üç tostunuz da bizden!

- Evinizi bir günde boyuyoruz. Boya+işçilik 379 TL. Boyayamazsak siz boyuyorsunuz!

- Tıkanmış borularınızı, tuvaletlerinizi 2 saniyede açıyoruz. Açamazsak gidiyoruz!

- Kokunuzu duyan kadın boynunuza atlayacak! Parfum Çıldırtgelsin by Ducci since 1950.

- İnanılmaz sezon indirimi. Bir gömlek alana iki pantolon bedava. İki pantolon alana gömlek 30 TL.

- Halılarınızı evinizden alıyor, bir daha nah getiriyoruz! Halı Uçuran Temizlik Şti.

- PB’den yapacağınız dördüncü 100 TL akaryakıt alımınızda 450 gr Nar Ekşisi hediye!

Bunlar gibi daha niceleri. Günde minimum on tane geliyor! Her bip’te hopluyorsunuz! Mesaj sesini kapadım; ama bu sefer de ekrandaki “Mesajınız var" uyarısıyla irkiliyorsunuz! Murkcell’i arayıp reklam sms’lerini engellettim güya; ama ne mümkün! Kaç milyon reklam parametresi yüklenecek ki sisteme, gönderilen sms’in reklam olduğunu anlasın da bana iletmesin bla bla bla… Engellenen her sms operatör için gelir kaybı. Hiç ister mi ! Parasını aldığı sms’i engelleyebilir mi ! Maksat dostlar alışverişte görsün, kızgın müşteri itinayla sakinleştirilsin! Sizin anlayacağınız, bu illetin tedavisi yok; ötenazi şart !

Karar verdim, cep telefonumu sms alımına ve gönderimine tamamen kapattıracağım da saldırı tek yönden değil ki.

“S a y ı n  A t a  K e m a l  Ş a h i n. Size hangi isminizle hitap etmemi istersiniz?”

Nasıl da tane tane, her harfin hakkını vererek söylermiş adımı:)

“Abdülmuttâlip.”

“Anlayamadım efendim!”

“Ata.”

“Ata Bey, siz en değerli müşterilerimizdensiniz ve bankamızda 10 bin TL krediniz hazır. Size en yakın şubeye...”

*****

“İyi günler Ata Bey! Cicitürk’ün size özel bir teklifi var! 388 TV kanalıyla, binlerce film...”

“500 kanal olunca arayın lütfen!”

Artık öğrendim!! 444 ve 850 ile başlayan numaralardan gelen aramaları açmıyorum! Ama düşman akıllı. Cep telefonumu açmazsam birkaç saniye sonra sabit numaramı arıyor! Robotu ters köşeye yatırmak için telefonu açıp kapasam da yutmuyor! Belli ki konuşma süresini ölçüyor! Günler boyunca cep numaramı ve sabit numaramı aramaya devam ediyor! Ta ki ben pes edinceye kadar! Bunun adı taciz değil de nedir!!

Biz saftiriklerin hangi numaraları açmadığımızı öğrenen bazı cİngÖzler de ardışık olmayan normal numaralardan arıyor! Hiçbir aramayı açmayacak değiliz ya, yakalanıyoruz tabii.

“Ata Bey, sobeee! Çanak anten, risivır ve kurulum...”

Sen al o çanağı...

Böyle numaraları da block diye kaydediyorum ki bir daha ararlarsa açmayayım!

Birkaç hafta önce bir yerde okudum ve hâlâ gülüyorum:)) Vatandaşın biri de bu taciz telefonlarından çıldıracak hale gelmiş ve Çağrı Merkezi’nden arayan kıza, “Şu anda sevişiyorum! Sonra ara kardeşim.” demiş! Kızın halini düşünebiliyor musunuz:) Çat diye kapasa telefonu olmaz, kolay gelsin dese buyrun şamataya:) Tabii ki dinsizin hakkından gelen imansızı da bir daha arayan olmamış:)

Benim yöntemlerim daha insaflı ve işe yarıyor! Laf aramızda, gülümsemek de bana iyi geliyor:)

“İyi Günler Ata Bey! Kürk Kelekom’dan arıyorum ve size Dimibu kampanyalarından bahsetmek istiyorum! Biliyorsunuz...”

O andan itibaren Çağrı Merkezi memuru playback yapmaya başlıyor. Yani, kendi sesiyle kaydedilmiş kampanya detaylarını dinletmeye başlıyor! Öyle ya, belki de günde 100 kişiyi arıyordur! Herkese aynı şeyi dakikalarca nasıl anlatsın!

“Kardeşim, ben TV izlemiyo...”

Beni duymuyor, çünkü kayıt dinletiyor! Belki de o anda ikinci bir kişiyi arıyor! Ne deli iş !!

“Yüzün üzerinde TV kanalı ve sinema kanalı da olan web paketimizin aylığı 9.79 TL, ev paketimizin fiyatı da 13.79 TL”

Kayıt bitiyor ve canlı ses siparişimi almak istiyor!

“Muhteşem bir hizmet veriyorsunuz, tebrik ederim. Bugüne dek nasıl almamışım bu hizmeti, kızıyorum kendime! Onca kanal, en güzel filmler. Belgesel de vardır mutlaka. Bu gidişle ekrana hapsolacağız!”

“Sizleri memnun etmek bizim görevimiz efendim. Web Paketi’ni mi Ev Paketi’ni mi tercih ediyorsunuz?”

“Aslında ikisini de alayım diyorum da ufak bir sorunumuz var!”

“Nedir efendim, derhal yardımcı olayım.”

“Sağ olasın kardeşim! Şöyle ki bizim ev ipotekli, kredi borcunu da iki aydır ödeyemiyoruz! Başka bir borçtan da maaşımın yarısı hacizli. Söz dinledik, 3 çocuk yaptık; ama bırak aynı çorbadan içmeyi, hepsi de sucuk-salam-sosis peşinde! Sıkıntılarımızı unutmak için de valla tanrı gönderdi sizi. Sen şimdi abine bir güzellik yapacaksın, Ev Paketi’ni 2 liraya vereceksin! Ama bazı aylar ödeyemezsem de idare edeceksin artık!”

“...... Beyefendi, hiç öyle şey olur mu! Burası kurumsal bir şirket! Tüm Türkiye’ye anons edilen fiyatların pazarlığı mı olur!”

“Biliyorum, olmaz da bizim durumumuz da bu valla! İstersen müdürlerine bir soruver. Bu garibana da bir moral motivasyonu olur hem! Benden sana yetki, fazla cart curt ederlerse de bir 25 krş daha ekleyebilirsin. 2.25 lira yani.”

“...... Ne yazık ki bu mümkün değil Ata Bey, özür dileriz. Hazır sizi yakalamışken bizdeki bilgilerinizi güncelleyebilir miyiz?”

Ee n’oldu Dimibu’ya:) Mübarek adam! Sabit numaramı biliyorsun, cep numaramı biliyorsun; mail adresimi, ev adresimi biliyorsun; kilom, boyum, ayakkabı numaram mı eksik kaldı !

“Ata Bey! Kürk Kelekom’un anlaşmalı olduğu firmalara sizin irtibat bilgilerinizi vermemizi kabul ediyor musunuz?”

Herhalde doğru duymuştum! Aslında gözlerine de bakmak isterdim! Ker(ev)iz yerine konmamın muhtemel olasılıklarını düşündüm:

- Zekam sınanıyordu!

- Mesaj kutuma yeterince sms, email gelmediği için ve de saat başı aranmadığım için üzüldüğümü düşünüyorlardı.

- Memleket ekonomisi yararına, reklam veren firmaları gönülden destekleyeceğimi düşünüyorlardı.

Aslında yüksek sesle Oolduuu kardeşim demek geçti içimden de bu, klasıma yakışmayan bir yanıt olurdu:)

“Aa, tabii çok sevinirim! Paramız yok gerçi; ama gömlek, pantolon, banka, tatil, kredi, yıkama, yağlama reklamlarıyla oyalanırız biraz! Yalnız, iki sorum olacak size: Gelen email’lere, sms’lere dönüş yapabiliyor muyuz? Mesela, Kemer Koşbana Otel’de dokuz yaşına kadar çocuklar bedavaymış! Ne hayırlı bir hizmet. Acaba çocukları evden alıp eve mi teslim ediyorlar? Bir de gelen sms, email başına bana ne kadar ödenecek?”

Yemin ederim, gülmemek için dudaklarımı ısırıyordum:)) Eminim, hayatının delisine çattığını düşünüyordu!

“...... Ata Bey, otelle konuşun lütfen! Ne ödemesinden bahsettiğinizi de anlayamadım!”

“Şöyle açıklayayım: Şimdi, benim evimde bir bilgisayarım var. Diyelim ki değeri 1.500 lira. Bir de akıllı telefonum var. O da 2.000 lira olsun. Internet’e de ayda 50 lira ödüyorum. Sabit telefona da herhalde 30 lira filan ödüyorumdur. Ayrıca harcadığım elektrik ve döktüğüm göz nuru var. Cep telefonum temiz kalsın diye ekranını film kaplatıyorum, kılıf alıyorum; pilini şarj etmek için elektrik harcıyorum. Çalışma odamda duran telefonuma gelen sms’leri gece okumak istersem bir yere çarpmamak için ışığı açıyorum. Mesajları okurken pil de azalıyor. Zaten alerjik olan gözlerim yorulup yaşarıyor ve göz damlası damlatıyorum! Sizin anlayacağınız, sms’leri ve mail’leri okumanın maliyeti bana yüksek! Siz para kazanıyorsunuz, reklam veren firmalar para kazanıyor da ben neden kazanmayayım! Hiç değilse masraflarım çıksın! Gelen reklamları okumak için dünyanın parasını harcadığım yetmezmiş gibi bir de alışveriş ederek para kazandırıyorum!”

“Ata Bey, bizim böyle bir uygulamamız yok!”

“Allah Allah, nasıl olur! Bankalardan sms başına 18 krş, firmalardan da 21 krş alıyorum! Mail’ler de fiks 10 kuruş. Herkes bu işten kazançlı çıkıyor! Şimdi sizden Dimibu’yu da alamadım ya biraz mahcup hissediyorum kendimi. O nedenle size sms’ler 17 krş, mail’ler 9 krş olsun! Anlaşmalı firmalarınız da benimle irtibata geçsinler, özel fiyat vereyim! Beni aramak isterseniz de önce SIFRE yazıp 8xx3'e sms gönderin, sonra da...      Alo Alo Aloo kardeş...”

Taşı toprağı mizah ülkem, seni seviyorum!

 

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hahahahahaha...Hala gülüyorum!

Kerim Korkut 
 01.06.2013 11:06
Cevap :
Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın! Selam ve sevgiyle.  01.06.2013 16:31
 

Merhabalar Atabey. Sabit telefon hizmeti veren Türk Telekom'u saymazsak ülkemizde GSM hizmeti veren üç operatör arasında üç ayda ikişer kez, bir yılda toplam 15 kez numara taşıma işlemi yapmıştım. Al birini vur ötekine. Şu anda Avea'nın alt yapısını kullanan Bimcell operatöründeyim. Diğer operatörlere göre bana en uygunu olarak bu operatörü seçtim. Sizin anlattıklarınızdan da yaşadım. Ama daha onlar konuşmaya başlar başlamaz derhal çağrıyı reddediyorum. Benim de sorunum gönderilen mesajlarla. Operatöre talimat veriyorum, hiçbir yerden reklam, ürün tanıtma vs. gibi mesaj almak istemiyorum diye inadına sesli ya da sessiz mesajlar ha bire yağmur gibi yağıyor. Ben de operatörleri değiştirmek suretiyle güya onları cezalandırıyorum. Gerçekten onları mı cezalandırıyorum, yoksa kendimi mi bilemiyorum. Bildiğim tek şey mağdur olan her zaman olduğu gibi biz tüketicileriz. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

Recep Altun 
 30.05.2013 22:50
Cevap :
Merhaba Recep Bey, SMS'lerden kurtulmanın tek yolu ya tamamen kısa mesaj alımına-gönderimine kapatacaksınız ya da meşakkatli iki yolu daha var: "Sadece şu numaralardan sms almak istiyorum" ya da "sadece şu numaralardan sms almak istemiyorum" listesi hazırlamak. O listeyi operatörünüze bildiriyorsunuz. Ben hiç operatör değiştirmedim çünkü hepsinin aynı olduğunu biliyorum. Onlar sms satmak zorunda o nedenle sizin rahatsızlığınıza -yardımcı gibi görünüp- kulaklarını tıkarlar. Bimcell'i hiç duyamıştım! Teşekkürler dostum. Sevgiler.   01.06.2013 6:35
 

Süpersiniz Ata bey, hepimizin sesi oldunuz yine bu yazınızla yazım üslubunuza diyecek sözüm zaten olamaz, elinize sağlık sevgiyle selamlar İYİ BAYRAMLAR

Cemile Torun 
 19.05.2013 18:34
Cevap :
Bağırıp çağırmak yakışmaz bize! Aslında onlar alışıktır da psikolojimi bozmaya gerek yok! Böyle daha eğlenceli oluyor:) Teşekkürler Cemile Hn, sevgiler.  19.05.2013 21:57
 

Merhaba, herkesin ortak bir sorununu dile getirmişsiniz. Kutlarım... Selamlar...

Mesut KARİP 
 17.05.2013 15:20
Cevap :
Yazıp nispeten rahatlıyorum işte Mesut Bey. Teşekkürler, sevgiler.  17.05.2013 15:25
 
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8320
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1146
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster