Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '08

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
315
 

Ve nihayet yazabildim

Ve nihayet yazabildim
 

Yokluğum da yas ilan edilmiştir diye düşündüm. Haydi dedim yazılarımı yazayım yoksa bir kaç kişi telef olup gidecek kıyamam blog dostlarıma.
Geldim...Baktım ki hiç kimsenin umuru değil benim yazı yazmamam kimse gelip sitem de de bulunmamış "nerdesin, lütfen gel bizi yazılarının hasretinde bırakma , yoksa Milliyet blog editörleri kapatacaklar blogları" diye yazılar beklerken baktım ki bloğun kapısına örümcekler ağ yapmış. her yerde kar var malum benim blog kapım adeta pas tutmuş.

Kapıyı şöyle bir açayım havalansın dedim aynen şu sesi duydum; gacırtttt...

İyi iyi ben siz farketmeseniz de ben geldim işte. Hoş geldimmmm...

Özel günler geldi geçti, o çok sevdiğim pazar günü geldi geçti ben tembel teneke öylece baktım kaldım.

Acısını çıkartacağım inşallah. Malum bizim özel günlere alerjimiz var. illa sevgililer günümü olmalı? günle mi belirlemeli. Sevgili olmayanları hasedinden çatlatmalı? Cık cık çok ayıp ama. Olan var olmayan var.

Bizim ilkokul ikiye giden karabiberimiz anne ve babasına birer davetiye hazırlar, ellerine verir. Anne ve babasına verdiği iki davetiye de her ikisini de çok sevdiğini, sevgililer gününü kutladığını ve akşam saat 21 de onlara kendi odasında süprizi olduğunu yazar.

Akşam olur, davete giderler karabiberimizin annesi ve babası...
İki sandalye hazırlanmıştır, bir de sahne. abladan yardım istenmiş o sahnenin kenarında beklemektedir.

Önce o gülen gözleri ile onları ne çok sevdiğini anlatır, sevgiler günlerini kutlar ve onlar için müzik eşliğinde dans edeceğini söyler.

Müzik başlar, dans da elbet. Abla renkli kağıtlardan kestikleri konfeti ve süsleri anne ve babalarının üzerlerine atar... ve final de birbirlerine sarılır öperler.
İlla pahalı hediyeler güller, tek taşlar mıdır mutluluk kaynağı? Değildir elbet...Bana anlatıldığında beli beş dakika gülen kocaman bir suratla gezdim. Halen de öyleyim.

Budur diyorum. sevgiyi göstermenin en güzel yolu. Saf içten, sımsıcak, sevgi dolu...

Sevgi ile sevdiklerimizle mutluluklara efendimöÖnerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

efendim nasıl yokluğunuzda sizi aramadığımıza karar verdiniz?:)) Karabiber bana kendi çocukluğumu hatırlattı ben de balerin kıyafetimle çok sevdiklerime gösteriler yapardım ayni onun gibi. Sevgiler bu defa karabiber için de. :)

nilgun 
 26.02.2008 23:52
Cevap :
Karabiber eylemlerine devam ediyor.. sabahları kalkar kalmaz gün içinde giyilecek kıyafet ve aksesuvarlar belirleniyor...Yanmış kardeşim çıra gibi.)  29.02.2008 20:00
 

Dünya gailesi insanlaı çok meşgul ediyor. Aslında gönüllerde bir tık diyecek denli yakın dostlar. Ama yine de fark edilmek en güzel duygu olsa gerek...

Müyesser Saka 
 24.02.2008 9:48
Cevap :
Aslında kırmak gerek bu sessizliği biraz gayretle değil mi ama..) sevgilerle  25.02.2008 22:57
 

canımcım.. onbeş gün olmadan kimse kimseye "nerdesin?" diye sormuyor valla.. bak ben de yedi gündür yokum.. bana da sormadı kimse neden yazmıyorsun diye.. gönüllerimiz bir olsun..:)) sen bizim bi tanemizsin:))) sevgilerimle.

sema öztürk 
 22.02.2008 15:19
Cevap :
Benimkisi latife idi zaten. hayatın çarklarına takılıp gidiyoruz yağmurum... Biliyorum ki her yağmurda zaten anımsanacaksın. Dostlar hep vardır bazen sessizde bazen her yerde sevgiler  24.02.2008 9:23
 

*** Samimi ve sımsıcak yazınız için ***

SÜLEYMAN SIRRI 
 21.02.2008 14:55
Cevap :
teşekkürler kısa ve anlamlı yorumunuz için...sevgi ile kalın  21.02.2008 23:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 983
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster