Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
916
 

Ve Sen General

Ve Sen General
 

Sen general, işini iyi öğrenememişsin. Belli… Savcının karşısına çıkışından belli… Ama zil takıp oynayanlar, bu durumu siyasal iktidarın hanesine yazmakta beis görmüyorlar.

Oysa durum hiç de bilindiği gibi değil.

Bir darbenin nasıl yapılacağını, kontrgerillanın nasıl örgütleneceğini ve her şeyden önemlisi, evet, her şeyden önemlisi, düzene karşıt devrimci güçlerin nasıl yok edileceğini bilebilirsin ama bu hususlarda seni cömertçe destekleyen emperyalist haydutlar onay vermediği sürece darbe yapmak adına kılını dahi kıpırdatamazsın.

Emperyalist haydutların onay vermediği bir darbe eylemine kalkışırsan, başının ille de belaya girebileceğini hesap edemeyecek kadar mı akıldan ve izandan yoksunsun?

Lav silahına boru dersen…

Islak imzalı bir belgeye, kâğıt parçası dersen…

Ve işaret parmağını gösterip, esip gürleyerek cümle aleme ayar vermeye kalkarsan general…

Küçük dünyaları ben yarattım havasına girersen…

Emperyalist dostların işte böyle kulağını çeker general.

Her dediğinin önünde eğilmekten kusur etmediğiniz ve dost bildiğiniz emperyalist haydutlar size böyle çelme takar.

Ve general, senin düştüğün duruma bu gün gülenler, senin hangi süreçlerden geçerek bu duruma nasıl düştüğüne dair kafa yormazlarsa ki yormuyorlar, yakın zamanda benzer bir akıbette onları beklemektedir, bilesiniz.

Yani demem o ki general, bu gün sana diz çöktürdüğünü sanan AKP’liler, daha düne kadar bir onbaşının dahi önünde hazır olda bekliyorlardı. Bir onbaşının veya bir çavuşun dahi önünde hazır olda bekleyebilen AKP’lilerin sana diz çöktürmesi mümkün mü? Değil ama, öyle sanan o denli çok ahmak var ki bu coğrafyada.

Anadolu ve Arap coğrafyasındaki stratejik çıkarlarını ancak ve ancak AKP gibi ehli müslim bir taşeronla güven altına alabileceğini düşünen emperyalist haydutlar, yarın işi bittiğinde, AKP’yi de, siz askerlere diz çöktürdüğü gibi diz çöktürür.

Nasıl ki siz, emperyalist haydutları dost bilerek, kendi halkınıza kan kusturdunuz…

Kendi halkınıza karşı darbe tezgâhladınız… Darbeler yaptınız… Gençlerinizi idam sehpalarında sallandırdınız… Akla, hayale gelmeyecek provokasyon eylemleri tertip ettiniz…

Evet… Bu gün aynısını AKP iktidarı yapmaktadır. Ve o emperyalist haydutların AKP ile işi bittiğinde, benzer bir akıbette AKP’yi beklemektedir.

 

UFUK KESİCİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yahu dost, sende her şeyi emperyalizmden biliyorsun... Ayıp ya... :)))))))))))))))))))

UFUK KESİCİ 
 08.01.2012 11:26
Cevap :
Bu konular daha çok su kaldırır Ufuk Hoca.   09.01.2012 9:28
 

Yeryüzünün dört bir yanında halklara kan kusturanların, miadı dolduğunda, dünya egemenleri tarafından bir paçavra gibi sıkılıp atıldığına şu kısa ömrümüzde bile ne çok tanıklık ettik. Bu gerçekleri görmemekte ısrar etmeyi anlamak çok zor. Dünya sermayedarlarının gözden çıkarmacayağı hiçbir değer, güç, iktidar yoktur ki...

Vildan Sevil 
 07.01.2012 17:02
 

Yazınızı baştan sona okudum. Sonuç olarak emperyalist güçlerin esiri olan insanların akibetini anlatıyorsunuz. Anladık, anladıkta ev sahibi hep suçlu, hep suçlu.Hırsızın hiç suçu yok mu. Sonuçta emperyalist güçlerin etkisi muhakkak ki var.Demokrasi dersen adeta mefta. Bunlarıda anladım. Eksik gedikte olsa 4-5 yılda bir seçim sandığı öyle veya böyle geliyor. Bu seçim sandığına gidip oy kulanan ve ülkenin kaderini çizen güç İvan'mı, George'mu, Humeyni'mi diye soruyorum. Bu oyu kullanan bu toplum. Sadeceemperyalist güçleri suçlsyarak sonuca varamayız. Bu toplum geri kalmış bir toplum. Asıl sorun burada. Sözüm ona Müslüman. Lakin Allah(c.c) Kur'an-ı Kerim de biz derken, yaratttığı kulu ben diyor. Yaradılışını bile algılayamayan bir toplumdan ben daha fazlasını beklemiyorum. Üzgünüm , zaman zaman dehşet içinde kaldığım anlar var.Fakat bu mentalite ile giden bir toplumda ben artık olumlu bir gelişme beklemiyorum. Benim ülkemde maalesefki her şey doğal. Toplumlar layik olduğunu buluyor.Saygı

hssensoz 
 07.01.2012 11:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1512
Toplam yorum
: 3024
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1100
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Yazarım... Okurum... Öğrencilik yıllarımda çok yazdım... Kompozisyon derslerinde yazdım... Duvar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster