Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
451
 

Ve son samuray(!) İsa Gök te(n) düştü!

Ve son samuray(!) İsa Gök te(n) düştü!
 

Değerli arkadaşlarım! aslında bu konuda yazmayacaktım. Çünkü görüntü karşısında bazen yazmak bile kifayetsiz ve faydasız kalır.. Ancak değerli blog yazarı ÖMER ÖZDAMAR arkadaşımın konu ile ilgili duygu dolu yazısını görünce benimde böyle bir başlık atmak içimden geldi.

İsa Gök belki de son umuttu lakin oda yemin etmek için ezile, büzüle kürsüye varınca; son umut olmaktan çikip, sonu gelen siyasetçiler listesine girip un, ufak oldu gitti. Tarih, herkese tarihi fırsatlar sunmaz, lakin herkeste tarihi fırsatları kullanabilecek takla vata sahip olamaz. Madem gelip kürsüde takla atacaktın o kadar afra, tafraya ne gerek vardı kardeşim! Madem sonunda eğilip diz çökecektin değnek yutmuş gibi dik durma numarasının anlamı neydi? Madem sonunda tilki gibi kürkçü dükkanına gelecektin aslan postuna bürünmenin alemi neydi. Madem siyasi kariyerini kellenin düşmesi (vekillikten düşme) korkusuna kurban edecektin; kelli, felli meydana çikmanin anlamı neydi. Madem sonunda küçük yemlere(paracıklara) yem olacaktın, yemin etmem gibi büyük yeminleri yiyip yutmanın ne anlamı vardı.

İnsan bazen tutum ve davranışları neticesinde öyle bir yüceleşir ki özel anlamlar taşiyan adı ve soyadı ile adeta özdeslesir lakin görüne o ki bu şiddetli düşüşten sonra ne gök kaldı ne de gökte İsa!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz de duygu ve düşüncelerinizi pek güzel yansıtmışsınız... Tebrikler...

Ömer ÖZDAMAR 
 17.10.2011 14:17
Cevap :
valal bu konudaki duygularınız benide duygulandırdı desem yalan olmaz değerli arkadaşım.! selamlar, iyi çalışmalar.  17.10.2011 20:59
 

Tek kişiydi. Sürüden ayrılanı kurt kapar. İyi bile direndi. Hem alem (BDP'liler bile ) birikmiş 77 milyarı alırken o enayi gibi neden almasın? AKP'nin bütçesine mi yarasın. Bence her şey tadındadır ve geri dönmesi isabetlidir.En yiğit bilinen Kanmer Genç bile onun gibi yapamadı.

Turbest 
 17.10.2011 1:38
Cevap :
para yoksa ,aşkta yok diyorsunuz yani! selamlar!  14.11.2011 16:50
 

İsa Gök'ün kürsüye ezilip büzülerek çıktığını ve hele hele diz çöktüğünü, takla attığını hiç düşünmüyorum..niye böyle bir şey hissetsin ki? ortaya çıkmış olan bir yolsuzluk dosyası mı var? hakkında köstebek iddaları mı var? yoksa WikiLeaks belgelerinde Amerikan üst makamlarına bilgi aktardığı ya da isviçrede gizli hesapları mı ortaya çıkmış? son derece cesaret örneği göstererek ve herkesin demokrasi havarisi kesildiği vesayet rejimi bitti söz artık millette diye haykırdığı bir dönemde milletin seçtiği vekillerin tutukluluğunun devam ettirilimesini yemin etmelerinin engellenmesini protesto etmek için yemin etmeyi ertelemiş..yemin etmeyip ne yapacaktı vekilliğinin düşürülmesine izin mi vermeliydi. bu mudur cesaret örneği bence bu korkaklığın dik alası olurdu.o bu eylemiyle en azında bir kamuoyu yaratmıştır..dikkatleri bu yöne çekmiştir. meclis kürkçü dükkanı değildir..hele hele hukuksuzluk karşısında direnmek asla ve de asla arslan postuna bürünmek değildir..!

Meltem Şahin 
 17.10.2011 1:02
Cevap :
doğrusunu isterseniz beni en çok yaralayan şey diz çök diz çök nidalarıdır. selamlar iyi çalışmalar!  19.10.2011 21:58
 

CHP başta aldığı kararı İsa Gök ile birlikte şu ana dek sürdürebilseydi belki her şey çok daha farklı olur, İsa' da gökten düşmezdi... Ne İsa' lar, Musa' lar düşürdü bunlar. Düşenin de dostu olmazmış... Sonuçta eleştirsek de bir duruş sergiledi İsa Gök. Keşke halk olarak da bunu yapabilseydik. Saygılar

Ayrıntıda gezinmek 
 17.10.2011 0:37
Cevap :
doğrusunu isterseniz beni en çok yaralayan şey diz çök diz çök nidalarıdır. selamlar iyi çalışmalar!  19.10.2011 21:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 125
Toplam yorum
: 86
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 672
Kayıt tarihi
: 28.06.08
 
 

Kelebek için kanat neyse insan için kelime odur. (m.ali şirin) 1969 senesinde  Tunceli/ pülümürde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster