Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '08

 
Kategori
Gelenekler
Okunma Sayısı
354
 

Vefa

Vefa
 

Spor da başarının ödüllendirilmesi


Günümüzde Vefa sadece İstanbul'da bir semtin adı, nerdeyse o da kaybolmaya yüz tutmuş gibi, nedenini soracak olursanız bir zamanlar vefa semtinin futbol takımı Birinci Türkiye Liginde mücadele ederdi. Şimdilerde amatör kümede, demek ki vefasızlık sadece insanları değil, semtleri de vurmuş. Bir zamanlar Kayseri Amatör küme futbol tertip komitesinde birlikte görev yaptığım bir büyüğüm vardı. Emekli Albay Cevat Yenidünya o anlatmıştı: Görev yaptığım birlikte park ve bahçelerle ilgilenir, çevreyi güzelleştirmek için daha çok mesai dışında uğraş verirdim. Bu arada bana yardım eden, bir Er vardı. ismi de Cemal . Bir gün ona dedim ki Cemal sen bu bahçeye çok emek verdin, gidene kadarda emeğini esirgeme, sen gittikten sonra bu bahçenin adını ER CEMAL ........ Parkı koyacağım. Bu sözlerimi can kulağı ile dinleyen Cemal ne cevap verse beğenirsiniz? Albayım bu bahçeye ismimi verecekseniz şimdi verin ben de göreyim. Ben gittikten sonra ister verin, ister vermeyin.....

Bu misali vermemin nedeni bizde ne hikmetse insanlar öldükten sonra kıymete biner, tarihe göz atacak olursanız birçok ünlünün hayatının yokluk ve sefalet içerisinde geçtiğini, öldükten sonra da yere göğe sığdırılmadıklarını görürsünüz. Hâlbuki bu insanlar yaşarken takdir edilse, bunu da kendilerde dünya gözü ile görse, belki takdir edilme duygusunun verdiği enerji ile dahada çok yaşar, daha da çok insanlığa faydalı olurlardı.

Bir yerde değil, her yerde salgınlaşan vefasızlık illetinden bir an önce kurtulunması, çalışanların, üretenlerin, sanatçıların , dürüst politikacıların, fahri olarak hizmet edenlerin takdir edilmesi durumunda toplumumuz hatta tüm insanlık her sahada daha da güçlenecektir diye düşünüyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

Övünmek gibi olmasın amma hem pür amatörüm ve de Kayseri'liyim. Amatörüm çünkü hayatım boyunca paray..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster