Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1304
 

Vekilimiz Hakan Şükür

Vekilimiz Hakan Şükür
 

Meclis kürsüsünden çam devirmeye devam


“Şükürler olsun, Meclis’e girdi de o tuhaf yorumlarından kurtulduk, ” diye sevinirken, bir de ne görelim, benden kurtulmak öyle kolay değil dercesine acayip bir gaf yapmasın mı? 

Hatip Dicle’nin vekilliğinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından düşürülmesi konusundaki görüşünü soran gazeteciye, “Gündemi takip edemedim. Bunun değerlendirmesini bizim büyüklerimiz, bakanlarımız, tecrübeli büyüklerimiz yapıyordur, ” diye cevap verdi. 

İlahi Şükür! Sana sorulan Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinin son bölümü değil ki; Türkiye’nin bir numaralı gündemi! Bunu da takip edemeyeceksen, niye girdin o Meclise! Top oynamaya mı? Futbol yorumları yapmaya mı? 

Ertesi gün sözlerine açıklık getirdi: “Bu, yargının vermiş olduğu bir karar. YSK'nın kararı da birçok büyüğümüzün söylediği gibi haklı bir karar. Biz de buradan bir milletvekili daha kazanmış olduk. Umarım o vekilimiz ve diğerleriyle Mecliste güzel şeyler yaparız.” 

Nasıl jargon ama! Sanki oynadığı maç sonrasında Digitürk’e konuşuyor! Besbelli onun kadar acemi, ama bir-iki yaş "büyük" birisi bir şeyler yazıp eline vermiş, bunları oku demiş. 

Açıklamaya bakar mısınız? Özrü kabahatinden büyük! Oh olsun, hileyle hurdayla da olsa Dicle’nin vekilliği düştü ya! Onun yerine bizden bir vekil seçildi ya, demeye getiriyor. 

Yapma be Hakan Şükür! Sahada değilsin ki, Arif Erdem kendini yere atsın, Vahap Beyaz ya da Ahmet Çakar penaltıyı çalsın, sen de göklere zıpla! 

Anlaşılan o ki, vekillik gömleği sana birkaç beden büyük geldi. Madem her şeyi “büyüklerimizden” bekleyecektin, keşke 23 Nisan’da vekil koltuklarından birinde alıştırma yapmadan girmeseydin Meclise. 

Bu sayın vekilimize hiç ama hiç ısınamadım. Zaten futbolcuğunu da sevmezdim. İlk eşinden boşandıktan sonra basına yaptığı açıklamalar yürekler sızlatan cinstendi, cinsel yaşamını bile gündeme getirmeye sakınca görmemişti. Hatta o dönem Fatih Altaylı, “Bu adam Galatasaray’da oynamaya devam ettiği sürece, ben üyeliğimi askıya alacağım, ” diye isyan etmişti. 

Hele Milli Takım hocası Ersun Yanal’ın altını oyması yok mu! Şükür’ün konuşmalarına ve edasına bakan, ne olgun, ne aklı başında bir adam diye düşünür. Tavır ve davranışlarında hep bir sinsilik sezmişimdir. Ersun Yanal, onu sakat diye takımdan kesince, seyirciye hareket çekerek sakat olmadığını göstermeye çalışmış, antrenörünü kurbanlık koyun gibi seyircinin önüne atmıştı. 

Şimdi vekilimiz oldu, belki de yarın öbür gün spor bakanı yapılacak. Ne kadar gururlansak azdır!!! 

“Sayın bakanım, Ergenekon sanığı vekillerin tahliye edilmemesi konusunda ne diyeceksiniz?” 

“Valla gündemi takip edemedim… Doğrusunu ve daha iyisini büyüklerimiz bilir ama bu her zaman olan bir şey. Önce ev sahibi takımın seyircisi tahliye edilir, sonra misafir takımınki…” 

Füsun İnci bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazın güzel abi ama bir Gs'li ve Hakan Şükür hayranı olarak adamıma toz kondurmam. Onun kadar bu ülkeye hizmet eden yok, bu yüzden biraz da katlanalım derim. Bu arada hakarete varan yorumları dahi yayınlayarak büyüklük göstermişssin :) Teşekkür etmeyi bile ihmal etmeden, tabi o şahıs da kendi karakterini yansıtmış, pek ala benim gibi tavır da koyabilirdi :) OOOOO Kral Hakan Şükür seni çekemeyen ... diye bir tezahüratı boşuna yapmamışlardır. Tabi Hilmi Abi sen bunun dışındasın, Hakan'ı çekemeyenlere sözümüz, bir de seni haksız eleştirenlere ... Saygılar ...

Mustafa Tunç 
 10.09.2011 21:20
Cevap :
Eleştirilerin herkesi memnun etmesi mümkün değil ama bildiğim geçmişte GS'lilerin bile Sn. Şükür'den illallah dediği.  10.09.2011 22:09
 

hilmi arkadaş amacın ne adamı aşalamaya çalışıyorsun sana giren cıkan ne? niye karnın dar bu kadar cekemiyon hakanı, atheriff adam olll

murat can 
 28.06.2011 22:59
Cevap :
İçten yorumunuz için teşekkür ederim.  29.06.2011 14:07
 

Hilmi Bey; gülümsettiniz beni:))...Sizin aksinize Hakan'ı beğenirim ben. Efendiliğini falan seveim...Ama bu gaflaırı iyi yakalamışsınız. Sizi tebrik ederim. Fakat o da ısınacak yavaş yavaş siyasete. Isınmadan spor Bakanı yapılırsa eğer, ne olacak, çok zor değil ya, gazeteciler Bakanlık icraatları ile alakalı bilgi almak istediklerinde; ''Açar telefonu büyüklerine, ne söylemesi gerektiğini sorar-öğenir, patlatır cevabı(!)''. Bu memleket; ''cümleleri arasına reklam almayı bile düşündürecek'' espriler yapılmasına sebep olan Başbakanlar'a, Bitmek tükenmek bilmeyen gafları nedeni ile ne esprilere konu olmuş Başbakanlar'a bile katlandı da, O'na mı katlanamıyacak? Ne olacak canım?!..Gazeteciler de 1-2 dakika bekleyiverirler...Bu espri de benden olsun(!)...Sağlık ve Muhabbetle...(bektas_azizoglu@hotmail.com)

Bektaş Azizoğlu 
 28.06.2011 1:01
Cevap :
Yorumunuza teşekkür ederim. Sevgi ve nefret izafi. Hakan'ı sevenlerin sayısının hiç de az olmadığını biliyorum. Sevgiler.  28.06.2011 11:55
 

milletin vekili ben bilmem büyüklerim bilir diyorsa vay halimize vayy

Çakma Kontes 
 26.06.2011 17:23
Cevap :
Belki de bilinçli olarak böyleleri aranıyor. Düşünmesin, kafasını yormasın, fikir üretmesin, itiraz etmesin, her şeye "Büyüklerimiz daha iyisini bilir," diye körü körüne biat etsin. Yorumunuz için teşekkür ederim. Selamlar.  27.06.2011 11:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 304
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2054
Kayıt tarihi
: 03.10.07
 
 

1958'de Trabzon'da doğdu. Darüşşafaka Lisesi ve M.Ü. Siyasal Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster