Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
139
 

Vekillik değil rezillik

Vekillik değil rezillik
 

Rezaletin resmi


TBMM milletin temsil edildiği ve milletin geleceğinin tayin edildiği yüce çatı. Her fikir özgürce konuşulmalı ve her düşünce özgürce ifade edilmelidir. Zira orada olanlar milleti oluşturan insanların temsilcileri onların fikirleridir. Her şeyden önce kimse kimsenin fikrine ve düşüncesine o çatı altında kilit vuramaz.

Anayasanın en temel insan haklarından biridir düşünce ve fikir özgürlüğü. Bu fikirler dillendirilmeli yoksa insanlar karınlarından konuşmaya başlar. Karından konuşmalar arttıkça horuldanmalar artar. İşte tehlike o zaman çalışmaya başlar.

Fakat şunu belirtmek isterim ki mecliste iktidar muhalefet birlikte çalışmak zorundadır. Muhalefet ben muhalefetim deyip her şeye karşı çıkmamalı ortak çalışma gruplarında yapıcı çözümler ve teklifler getirmelidir. İktidar sorunlar ve ülke meseleleri için çözümü sadece kendi içinde değil farklı düşünceleri de dinleyerek yapıcı öneriler doğrultusunda çözme yoluna gitmelidir.

Bu demokrasinin olmazsa olmaz kurallarındandır. Fakat bizim mecliste yaşadıklarımız bu kuralın temeline dinamit koymaktadır. Muhalefet hep muhalif kalmakta iktidar da çözümü içinde aramaktadır. Sonra bildik rezil görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bu görüntünün müsebbibi olarak sorsanız muhalefet iktidarı iktidar muhalefeti gösterecektir. Her iki tarafta bu rezillikte eşit paya sahiptir. Çözüm önerileri olmayan hatta aklında bu konuda bir fikri bile olmayan karşı tarafla çözümü olan ve dediğim dedik çaldığım düdük diyen tataraflar suçludur.

Milleti temsil etmek ve bu rezilliğe prim vermek değildir. Onlar vekil olamazlar. Olsalar olsalar bu sirkin birer oyuncusu olurlar.

Akıl yolu ve uzlaşı kültürü yoksun insanlar hiç bir sorunu çözemeler. Sürekli muhalif olmak insana bir fada vermeyeceği gibi karşı tarafı dinlememe kültürü de insanlara doğru çözümleri buldurmaz. Ancak yaz boz tahtasına çevirir.    

dinexelikana anatolye bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

dolu dolu maaşları cebe inidirmeyi bilirler sadece :)

dinexelikana anatolye 
 14.03.2012 0:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 481
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster