Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '09

 
Kategori
Türkiye Ekonomisi
Okunma Sayısı
495
 

Veremeyiz parayı alamayız gülü sakızı

''Alalım verelim ekonomiye can verelim, '' diyemeyeceğiz, çünkü alıp vermek ve ekonomiye can vermek dar gelirli vatandaşın işi değil sayın ekonomi önderleri. Bu kesim reklamlardaki ilave harcamalar için kendisine ayrı bir bütçe yapamıyor. Yapamaz da... Buna da imkan yok.

SSK ve BAĞKUR emeklisinin ve son memur zamlarıyla ekonomi canlansın diye ilave harcama yapılmasını reklamlarla özendirilerek ekonominin canlanacağını sananlar sanıyorum adımlarını atarken önlerine bakmayanlardır. Dar gelirli vatandaş zaten ayın ilk günlerinde gerekli harcamasını yapıyor. Cebinde kuruş kalmıyor. Sekiz milyonu aşkım emekli, iki milyona yakın memur zaten yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Yanlış kitleye verilen yanlış bir mesaj. (Hiç olmazsa birde kitap sıkıştırılabilinirdi reklamın içerisine)

Büyük kentlerde bir simit parası bir pide parasına denk geliyor. Üstelik ramazanda bereketli sofralar kurabilmek için dar gelirlinin bütçesi delik deşik olmuş durumda. Bu bereket sadece fırıncılara ve marketlere yarıyor.

Önümüz bayram. Peşinden okullar açılıyor... Başbakan da bayramdan önce maaşları dağıtır. Bu maaşlar bayram ve okul öncesi harcamaları için biter. Sonrası gelsin herhangi bir bankadan bayram kredisi... Sonrasında gelecek bayrama kadar yarım maaş al. Sahi bu bayramdan sonra da kurban bayramı var.

Bu arada sekiz milyonu aşkın emekli, iki milyona yakın memur ne yapar, başbakanın aklının ucundan bile geçmez. Geçmez çünkü zaten bu kesim her zaman olduğu gibi yoksulluk sınırının altında yaşamaya alışkın. Başbakan da bunu biliyor. Meclis, hükümet ve cumhurbaşkanı ekonomin canlanması için sözden ziyade eylemde bulunsun da, vatandaş ne yapacağını bilir.

Başbakan altmış milyon dolarlık uçak alımıyla ülke ekonomisine katılmayıp ABD ekonomisine katılıyorsa dar gelirli vatandaşın bir gül parası mı katılacak...

Genelde evlerde elektrik, su, doğal gaz borçtan dolayı kesildi kesilecek durumda... Elinizde bir tek gülle eve vardığınızda hanim soruyor: ''Hayrola bey bu ne?'' diye. Siz de: ''Ekonomiye katkıda bulundum''' dersiniz . Yemezler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 530
Kayıt tarihi
: 01.05.09
 
 

29.05.1949 Uşak doğumluyum. Lise dahil eğitimimi uşakta tamamladım. Yıldız üniversitesi inşaat bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster