Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
318
 

Vergi affı en çok AKP ye yaramış!

Bir haber okudum şimdi..
Gerçi bildiğimiz bir şeydi ama okuyunca içim sızladı.. derinlerde bir yerde ah benim güzel vatanım diye ağlamak istedim..
Vergi affı en çok AKP ye yaramış... yani son 4 yılda çıkarılan tüm vergi aflarından akpli milletvekili ve bakanlar ile onların etrafı umumiyeleri faydalanmış..

Doç. Dr. Faruk Güçlü, AKP iktidarı döneminde çıkarılan vergi barışının devlete maliyetini incelemiş. Araştırmaya göre vergi affının devlete maliyeti 8 milyon YTL olurken, 'vergi barışı' en çok AKP’ye yaramış. Vergi barışından, 132 AKP il ve ilçe belediye başkanı, 15 milletvekili, kamuoyunda 'yeşil sermaye' olarak bilinen 48 işletme ve bir de bakanının yararlandığı bildirilmiş.

Bu ülkede oğlu kutulanmış yumurta satabilsin diye yumurta fiyatlarını aşağılara çekmek için 'kuş gribi çıkarmış' bir maliye bakanı var.
Aynı maliye Bakanının oğlu Abdullah Unakıtan'ın şirketi AB Gıda AŞ'nin, yüzde 80'lik gümrük vergisi uygulanan mısırın vergi oranının yüzde 25'e indirilmesinin ardından 582 ton mısır ithal ettiği ortaya çıkmıştı.
Böylelikle oğul Unakıtan yalnızca vergide yapılan oran değişikliği sayesinde yüzde 55 kazanç elde etmişti.

Aynı maliye bakanının oğlu 1 yıl sonra teşvik belgesi almıştı.. komple yeni yatırım amaçlı aldığı bu teşvikte de %100 lik gümrük muafiyeti, ve kdv muafiyeti sağlanmış ve fosforik asit üretileceği beyan edilmişti..

Biz hakikatten çok güçlü bir milletiz.. bu kadar hırsızlığa, dolandırıcılığa, satılmışlığa, bölmeye ve parçalamaya çalışmalarına rağmen hala ayaktayız ya... Atatürk sağlam temellerde kurmuş Cumhuriyetimizi..
Birde TC vatandaşı görünüpte yıkmak için uğraşan nurcular, yeşilciler, ABD ve AB ciler ile PKK yandaşları olmasa..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 635
Kayıt tarihi
: 22.06.07
 
 

Günümüzde hızla tüketilen değerleri gördükçe hepimizin içi acıyor. Ama bu da belli bir yaş grubundak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster