Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
620
 

Vesaire... Vesaire....

Vesaire... Vesaire....
 


ne atom bombası,
ne Londra konferansı...
Bir elinde cımbız,
Bir elinde ayna..
Umurunda mı dünya
?


demiş, Orhan Veli Cımbızlı şiirinde.... dünyaya olan umursamaz tavrını anlatmış beğendiği kadının..

Sağdan soldan geliyorlar üstüme üstüme.. daha bismillah demeden, sabah gözümü açar açmaz, yatağımın sıcaklığını üzerimden atmadan, baharın habercileri olan kuşların cıvıltıları kulağımdan gitmeden, güneş gözüme gözüme vururken ışıl ışıl.. denizden salına salına geçen balıkçı motorlarına gülümserken... beni görmese bile kaptana büyük bir sevinçle el sallarken..

kahvaltı masamda beni bekleyen mis gibi bergamotlu çayımı tam yudumlarken, yumuşacık taptaze ekmeğime sürdüğüm reçelli ekmeğimi tam ısırırken...

"Allahım bu ne güzel bir gün" dememe kalmadan,

Okuduğum, izlediğim haberlerden dolayı herşey anlamını yitiriveriyor bir anda..

Aklımdan yazmayı planladığım tüm yazılar siliniyor.. Böyle bir şeyi nasıl yazabilirim böyle bir günde" diyorum elimde olmadan.. kendimi ayıplıyorum.. utanıyorum düşüncelerimden..

Cımbızı elime almak istemiyorum.. "hayat bu!!" deyip devam edemiyorum .. kendimi eve kapatıyorum.. televizyon açmıyorum, bazen gazete bile okumuyorum... okudugumda ise okuduklarım canımı yakıyor,canımı sıkıyor..


Küçücük bir çocugun eli kolu bağlanıp fosepsik çukuruna atılmış.. evli bir kadına tecavüz edilmiş... bir erkek annesini öldürdükten sonra kafasını kesip, elinde sokak sokak gezdirmiş.. maganda kurşunuyla bir genç öldürülüp, kim vurduya gitmiş.. vücudu yanan küçük bir çocugu çığlıklar arasında acil serviste bekletmişler sırf para için.. bir askerimiz şehit olmuş..

miş miş de miş.... güzel bir haber duydunuz mu hiç, okudunuz mu, izlediniz mi?

ne aşk kalıyor, ne yaşama sevinci.. ne halinden memnun olma hali.. ne spor ayakkabımın sık sık çözülme halinin verdiği komiklikler.. ne okuduklarımdan izlediklerimden zevk alma hali... ne Zuzu'mun neredeyse iki ay'dan sonraki gelişinin mutluluğu... ne de musiki cemiyetindeki ablamın verdiği solo konserin mutluluğu..oysa o kadar çok özledim ki .. ve o kadar çok mutlu olmam lazım ki..

Allahım ben ne kadar ağlak bir kadın oldum... ne okusam, ne izlesem habire ağlıyorum.

Böyle garip bir hallerdeyim son günlerde.. bahar mııı, depresyon muuuu, memleketimin hasreti mi bastı... yoksa Türkiye'min hali mi yaptı beni böyle bilemiyorum.

Ne zaman bu hallere düşsem hayaller kuruyorum(z)..

En uzak zamanlarda yapabileceğim(z) şeylerin hayalini.. herşeyden uzak olma, uzak kalma ihtimallerini düşünmeyi seviyorum(z).. şehirden.. fesatlıklardan.. kuru kalabalık yaratan insanlardan... sahte dostluklardan, arkadaşlıklardan... ekonomik krizden.. V.s... V.s....den

Küçük ama, kocaman bir bahçesi olan bir eve tıkılmak istiyorum(z). Köpeğimiz olmalı bir kere kulakları neredeyse yere değen.. bahçesinde ahşap bir masamız.. üzerinde kırmızı sardunyamız, ahşap sandalyelerimiz... bahçesine aklımıza ne gelirse ekeceğiz:))) hormonsuz domates, hormonsuz salatalık, hormonsuz biber.. karınca misali hazırlık yaparız kışa işte. Domates sularımızı, salçalarımızı, sele zeytinlerimizi.. kışlık peynirlerimizi... kapımızı da kapatırız bahara kadar.. bahar geldi mi herşey yeniden merhaba deriz..

Bize yetecek kadar az sayıda candostlarımız.. belki de küçük bir balıkçı motorumuz... gamsız, kedersiz... çocuklarımız da kendilerini kurtardılar mı?

Ver elini Ege...

Az kaldı diyoruz.. sıkalım dişimizi...

Küçücük bir ışık görmek bile huzur verici.. gün gelir de, herşey değişir mi acaba?


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnşallah diyerek yazmaya başlıyorum bende.. o son tarafta yazdığınız hayaller çoğunluğun umudu ama daha önce yazdıklarınızdan dolayı sonda arzu ettiğiniz o yaşam çıkmasını bilmeyen bir piyangoya dönüşüyor bu ülkede.. Benimde benzer hayallerim var.. İlave olarak bahçe içinde askeri benzeri yere yapışık d gibi duran bir barakaya ar-ge türü birşeyler kurmak, bir kısa dalga amatör radyo istasyonu kurmak vs. vs. İnşallah bu hayaller gerçekleşirde yıllar sonra (en fzla 6 yıl) buralarda yazışarak kutlarız... inşallah. Sevgilerle olsun tüm günleriniz ve tüm yıllarınız.

Ermert Revsen 
 28.04.2008 12:23
Cevap :
ben de sizin hayallerinizin gerçekleşmesini canı yürekten diliyorum.. buralarda olursak neden kutlamayalım.. kutlarız:))) teşekkürler... selamlar, sevgiler...  28.04.2008 13:10
 

umarım tüm güzel düşlerin umduğun ve istediğin gibi gerçekleşir. Sevgiler yolluyorum tüm güzel renklerde

kevser şekercioğlu akın 
 27.04.2008 0:19
Cevap :
hayalleri olan herkesin dileklerinin gerçekleşmesi dileğimdir... teşekkür ederim arkadaşım.. sevgilerimle..  27.04.2008 13:51
 

Işığın küçüklüğü aydınlataağı alanla ölçülü sanırım size kocaman ışıklar

Ali AYVAZ 
 24.04.2008 21:40
Cevap :
Merhaba Ali Bey.. kocaman ışıklarla aydınlanmak hepimize nasip olur inşallah... teşekkür ederim, sevgi ve selamlarımla..  24.04.2008 23:28
 

geldik? Getirildik. Birileri bu işin müsebbibi. Ancak sanki kıyamete kadar saklandıkları yerden çıkmayacaklarmış gibi geliyor. Gazete haberlerine , televizyon haberlerine gelene kadar ne güzel anlatmışsın da, sapıttığımızın resmini tasvir ettiğin yerde, bazılarımızın, şu koca kafalarını ellerinin arasına alması gerekiyor..Güzellikler hep seninle ve senin gibi düşünenlerle olsun.

Baver Ergun 
 24.04.2008 20:59
Cevap :
Biz kendi kendimizi bu hale getirdik sanırım Baver.. dolayısıyla da getirildik... artık işin içinden çıkamaz hale geldik, getirildik.. o "bazılarımız" dediğin kişiler düşünür mü bilmem de... biz çok düşünür bir hale geldik.. güzellikler bizim ve bizim gibi düşünenlerle birlikte olsun.. sevgilerimle:))  24.04.2008 23:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 4719
Toplam mesaj
: 557
Ort. okunma sayısı
: 1363
Kayıt tarihi
: 29.10.06
 
 

"Ben; hiç yalnız kalmadım... Kalabalık bi ailede yere atılan yataklarda Yan yana, baş başa, el el..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster