Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
65
 

Vicansızlar yüzünden dünya çekilmez hale gelmiştir...

Vicansızlar yüzünden dünya çekilmez hale gelmiştir...
 

Net'ten...


VİCDAN : (vicda:nı) Kişiyi kendi davranışları hakkında bir yargıda bulunmaya iten, kişinin kendi ahlak değerleri üzerine dolaysız ve kendiliğinden yargılama yapmasını sağlayan güç: “Tüm insanlar dünyaya, kafa ve yüreklerinde bir iç mahkeme ile gelirler. Bunun adına vicdan denir.”  A. Boysan -TDK SÖZLÜK-

Vicdan, insanın bütün duygu ve düşüncelerini, bu duygu ve düşüncelerdeki maksat ve niyetleri adım adım izleyen, hiçbirisini kaçırmayan, hatır, gönül, hoşgörü, merhamet, dostluk, iltimas vb. tanımadan yargılayıp sorumluluğu takdir eden ve her zaman uyanık bir hakimdir.

Herkes anahtarı cebinde olarak bir vicdan hapishanesinde yaşar...

Insan olan, o anahtarla hapishaneden cıkarak vicdanıyla özgürlüğü seçer... Adil ve çelebi yaşamı seçtiklerinden düşmanları da yoktur...

DİĞER VICDANSIZLAR DA HUZURSUZ BİR YAŞAM SÜREREK HEP KENDİLERINDEN DAHA VİCDANSIZ OLANLARLA SAVAŞARAK LÂNETLENMİŞ BIR ZOMBIYE DÖNÜŞÜP REZİL BIR HALDE GEBERIP GIDERLER!.

****

İnsanlık tarihi, vicdanıyla cüzdanı (çıkarları ) arasında bocalayanlar ya da cüzdanını seçenler yüzünden sürekli azap sayfalarıyla doludur.

İşte bu nedenle masumane duygularla yaratılmış olan ve Galaksimizde hiçbir gezegene nasip olmayacak yaşam nimetleriyle dolu olan Dünyamız bu vicdansızlar  yüzünden çekilmez bir hal almıştır.

Zamanında vicdan fukaraları yüzünden çok çileler çekmiş Batılı uygar devletler, asırlar öncesinde vicdan muhasebelerini yerinde yaptıklarından gecikmeden çağdaş insanlık haklarını idrak ederek toplumlarına müreffeh bir yaşam sunmuşlardır.

İçlerinde öyle devletler vardır ki sömürge çadır devletlerden, her yönüyle,  asırlarca öndedirler...

Az gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan gariban ülkeler ise halen vicdan fukarası yöneticileri yüzünden azab içindedirler...Saraylarında fink atan zengin yöneticiler, ve yandaşı olan hazine sömürgenleri patronlar,  hemen saray sınırlarına teğet olan gecekondularda yaşayan ve vergisini sömürdükleri fukara sürülerin sırtına binmekten haz alırlar.

İşte Dünyada nam salmış, Walesa, Che Guvera, Mandela, Mustafa Kemal gibi devrimciler, bu tür hiyerarşiye başkaldıran yürekli halk insanlarıdır.

Onlar ki adaletin dumura uğradığı ülkelerinin emperyalistlerce işgal edildiğinin bilincindeydiler...

Çavuşesku'nun ibretlik akıbetinden ders alamayan vicdanı kör siyasiler, kendi kötü sonlarını da hazırladıklarının bilincinde değillerdir.

Birileri acımasızca  yerken, diğerleri öfkeyle yutkunarak bakıyorsa, işte birgün  kıyamet ondan kopacaktır...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1521
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1615
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster