Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '16

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
46
 

Vodafone Arena'nın garip açılışı

Vodafone Arena'nın garip açılışı
 

Beşiktaş' ın 3 yıldır beklediği büyük gün geldi. İnönü Stadı olarak kapanan stat, Vodafone Arena olarak açıldı. Pek çok engelle karşılaşılmasına rağmen, Beşiktaş yönetiminin uzun uğraşları sonucunda stat bitirildi. Beşiktaş' ın büyük mali sorunlarından kurtulmasında en önemli etkenlerden biri olacak Vodafone Arena' nın iki açılışı oldu. 
 
Protokol Açılışı
 
Birinci açılış olan protokol açılışına Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar, spor ve iş dünyasından isimler katıldı. Daha sonra siyasetçiler takım elbiseleri ve kunduralarıyla sahaya inerek top oynadılar. İki açılış olmasının sebebi, Galatasaray' ın Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında yaşanan taraftar protestolarının bu maçta da yaşanma ihtimaliydi. Özellikle Çarşı grubunun protestolarda bulunma olasılığı yüksekti. Konuşmalarında sürekli halk tarafından seçildiklerini söyleyen ve halkı ön plana getiren siyasetçilerin açılışta halkı istememeleri de garip oldu. 
 
Fikret Orman
 
Stadın bitirilmesinde çok büyük emeği var. Zafer sarhoşluğu içerisinde garip konuşmalar yapması yadırganmamalı. Fikret Orman' ın kendi paramızla yaptık dediği stat için devletten 50 milyon TL yardım aldıkları Cumhurbaşkanı tarafında açıklandı. Kendi kaynaklarını üretebilecek kapasitesi olan ve transferde ölçüsüz para harcayabilen profesyonel futbol kulüplerine devletin böyle bir parayı vermesi de gereksiz. Başkan Fikret Orman' ın açılış konuşmasında defalarca Cumhurbaşkanı' na övgü ve şükranlarını sunması dikkat çekti. Bu durum siyasetin sporun ne kadar içerisinde olduğunun da bir göstergesi. Aynı zamanda siyasilerle iyi geçinmenin bir zorunluluk olduğunun da. 
 
Çarşı Neredeydi ?
 
Beşiktaş göçebe şekilde farklı statlarda maçlarını oynarken, yani taraftara en çok ihtiyaç duyduğu dönemde Çarşı grubu Passolig' i protesto ederek maçlara gitmemişti. Her nedense tam da stadın açılışı yaklaşırken tribüne dönme kararı aldılar. Takımlarını göçebeyken yalnız bırakıp lüks stat açılınca tribüne kuruldular. 
 
Taraftarlı Açılış
 
İnönü Stadı kapanırken de Vodafone Arena açılırken de iki tanıdık stadın etrafındaydı. Biber gazı ve tazyikli su. Taraftar yoğun ilgi gösterdiği açılışta biber gazı ve tazyikli suya maruz kaldı. Alen' in sahaya inip 3' lü çektirmesi İnönü Stadı günlerini hatırlatan güzel görüntülerdendi.
 
Vodafone Arena Beşiktaş' a hayırlı olsun. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne garip değil ki artık memlekette? Susup oturdukça ve de koyunlaşan bir topluma dönüştük ne yazık ki!...

SAHAFÇA 
 15.04.2016 13:31
Cevap :
İşin ilginç tarafı artık hiç bir şey garip gelmiyor kimseye.  15.04.2016 17:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 160
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 188
Kayıt tarihi
: 18.08.14
 
 

Gazi Üniversitesi İşletme bölümü lisans ve Mersin Üniversitesi İşletme yüksek lisans mezunuyum. M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster