Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '14

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
140
 

Volkan Demirel'in bir 'ayrıcalığı' olabilir mi?

Volkan Demirel'in bir 'ayrıcalığı' olabilir mi?
 

Türk Futbolunda 'center of action' Volkan Demirel


http://blog.milliyetcom.tr.sukrubulentturtat.serino.480210Volkan Demirel'in bir 'ayrıcalığı' olabilir mi?

'Şiddet' ve 'küfür' sanki kültürümüzün bir parçasını oluşturur hale geldi.

'Şiddet' ve 'küfür' öncelikle evde başlıyor; baba, yuvasında anneyi ve çocukları dövüyor. 

Sonra okulda öğretmen öğrenciyi dövüyor; öğrenci de öğrenciye en galiz küfürleri yapıyor, arkadaşını dövmekten hiç geri kalmıyor.

Sokaklarda, meydanlarda güvenlik güçleri valilikten izinli gösteri yürüyüşü yapan T.C. Vatandaşlarına hem 'küfür' hem de fiziksel şiddet uyguluyor.

Türk Telekom Arena'da özel güvenlik ekibi sadece görevini yapmakta olan medya üyelerine hem küfür, hem de 'fiziksel şiddet' uyguluyor.

Şimdi Kazakistan maçı öncesine dönelim:

 Ay yıldızlı ekibimizin Kazakistan maçında sahaya çıkacak ilk onbirinde yer alan Volkan Demirel, ısınmak için çıktığı sahada taraftarların 'küfrüne' maruz kalınca isyan etti.

Türkiye'de 2010 ve 2012 yıllarında Futbol Plus Dergisi Oscarlarında yılın kalecisi seçilen ve 62 kez Milli formayı giyen kaleci Volkan Demirel'in 'agresif' karakter yapısı futbol yaşamı boyunca kendini 'center of action' (aksiyon merkezi) olarak göstermiştir.             

Fenerbahçe'de ilk resmi maçına Rüştü Reçber'in sakatlığı nedeniyle 2002-03 sezonunda çıkan; Fenerbahçe'nin Diyarbakırspor ile oynadığı maçtaki tartışmaya yedek kulübesinden karışıp kırmızı kart gören Volkan Demirel aldığı ceza ile sezonu kapatmasına neden olmuştur.

'Aksiyon merkezi' olmak, dikkatleri üzerinde toplamak adına kendini on metrelerce uzaklıktaki tartışma ortamına atmaktan alıkoyamıyor.

Fenerbahçe veya rakip takım taraftarlarıyla diyaloga girmek için fırsat kollayan Volkan Demirel, 12 Nisan 2009'da oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçında taraftarlara kışkırtıcı davranışlarda bulunması nedeniyle 3 maç cezası almıştır.

Maçın bitmesine rağmen maç içinde herhangi bir kart görmeyen Volkan Demirel, daha sonraki incelemeler sonucu hazırlanan raporda yaptığı kışkırtıcı davranışları ceza  almasına neden olmuştur.

Kazakistan maçı öncesinde yaptığı on dakikalık ısınma hareketleri süresince, Volkan Demirel, kale arkasına döndüğünde ıslık sesleri yükseliyordu,

Bunun üzerine Volkan Demirel eldivenlerini çıkardı ve 'Ben gidiyorum. Ayıptır' diyerek taraftarlara tepki gösterdi.

Peşinden giden diğer kaleciler Volkan Babacan ve Harun Tekin'e ' Hayır çıkmayacağım' şeklindeki 'umursamaz' tavrı genç kalecilere kötü örnek olmuştur.

Benim elinde herhangi bir delil olmamasına rağmen; Volkan Demirel Hocası Fatih Terim'e taraftarların ıslıklarken 'ana avrat küfrettiğini' söylemiştir. 

Benim yaptığım araştırmalar sonucu bugüne dek Dünya Futbol Tarihinde ilk onbir deklare edildikten sonra Milli Takımı'nı ve Hocasını sahada bırakıp evine kaçan başka bir 'kaptan-futbolcu' olmamıştır. 

Amacım 'küfür' için gerekçe üretmek olmadığına göre; Türkiye Süper Ligi'nde taraftarların küfür şamatası içinde Volkan Demirel'in salına salına kalesindeki yerini almış olduğu günleri daha dün gibi anımsıyorum. 

Fenerbahçe maçları öncesi ve sonrası 'gerilim' yaşamayan Volkan Demirel, Milli maç öncesi mi 'gerilim' yaşıyor?

Fatih Hocamın gençlerin çok zor yetiştikleri, onlara sahip çıkmamız konusundaki görüşlerine katılıyor ve destekliyorum.

Ancak futbol kariyerinin olgunluk aşamasını geçmiş, takım arkadaşlarının 'ağabeyi'  konumunda bir futbolcu davranışları ile futbolcu kardeşlerine kötü örnek olmayı sürdürürse, bir 'ayrıcalığı' olabilir mi?

17.11.2014

Not: Fotoğraf Alıntıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Volkan Demirel futbol hayatı boyunca hep kötü örnek olmuştur. Son davranışına da hiç şaşırmadım. Kendine yakışanı yaptı. Sevgiler sayın yazarım.

Adil Serkan SATI 
 18.11.2014 22:48
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Mustafa Kemal ATATÜRK çok yerinde ifade etmiş:"Ben sporcunun zeki ve ahlaklısını sevrim" Çok yerinde söylemiş... Selamlar, esen kalın!   23.11.2014 9:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 392
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 898
Kayıt tarihi
: 27.11.11
 
 

1951 Muğla doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni 1974 yılında bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster