Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
764
 

Vos vos hastalığı

Vos vos hastalığı
 

İşte size klasik bir Vos vos örneği. Belki de sahibinin uğur böceği!


1931'de Ferdinand Porsche'nin üzerinde düşünmeye ve çalışmaya başladığı Vos vos, 1934'te Hitler'in Porsche'den içinde 2 yetişkin veya 3 silahlı askerin taşınabileceği, fiyatı 1000 markı geçmeyecek, ekonomik bir halk otomobili üretmesini istemesiyle; günümüzün en fenomen ve en çaresiz hastalığı vos vos hastalığının da fitili ateşlenmiş oldu bilinmeden; vos vos fikrinin sahiplerince. 

Günümüzde ama çareli; ama çaresiz bir çok hastalığın tedavisi var mümkün olduğunca. Ama gördüğüm ve emin olduğum bir hastalık var ki günümüzde, tıbbın tedavi ihtimali bile yok bu hastalık türünde. 

Evet. Tahmin ettiğiniz gibi, Vos vos hastalığı mevzu bahis olan. Bu çaresiz hastalığın gözlemlerime dayanan sebeplerini paylaşıcam sizinle bu keyifli pazar gününde. 

- Sevimlilik ötesi bir tasarım dehası var Vos voslarda kanımca. 

- minicik bedeni park derdinden de, trafik sıkışıklığından da kurtarıyor sahibini. 

- Efsanevi ekonomik yakıt tüketimi, tarihsel bir ayrıcalığı bu yürüyen tosbaların. 

- Modern hayatın bunca şaşa, tantana ve karabasanına asil Vos vosuyla, soylu bir direnişi klasik yaşamı sevenin. 

- Ufacık tefecik de olsa " Benim işte! Bu benim! " duygusu yaşatıyor sevenine. 

- Büyümeye, içindeki çocuğu öldürmeye direnenlerin, altı üstü içine sığdıkları koca bir oyuncak, sığınak aslında Vos vos. 

- Yaşayan antika vosvoslar, bir bakıma da tarihe meydan okumakta şarap misali yıllandıkça. Şarap içeni, vos vos bineni sarhoş ediyor! 

- " Maksat mobil olmak, yürümekten kurtulmaksa; ha vos vos, ha mercedes ne farkeder? " makarası bir bakıma. 

- İnatçı sahiplerinin, Donkişot misali üzerinde yeldeğirmenleriyle çarpıştığı Rosinante'si belki de... 

" Rosinante de kimmiş? " diye merak edenlere, Donkişot'un atı olduğunu söylemeliyim hemen. Doğal olarak Vos vos severlerin de Donkişot misali, inatçı ve iflah olmaz bir romantik olduklarını... 

Vos vos'a ve hastalarına dair kişisel notlarım bunlar. Ama sanıyorum Vos vos'u en iyi binen, bilen anlar. Eeee, ne demiş en büyük Türk mizahcısı Nasreddin hoca: " Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar " 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selamlar. Yazınızı okuyunca aklıma getirdiniz. Benim de ilk iki arabam vosvosdu. Beyaz ve mavi kızlarım. Sonraları teknolojiye yenildiler. Ama trafikte bile arkadan gelen arabayı vosvos ise eğer sesinden tanırdım görmeden. Evet bu ayrı bir hastalık. Biraz çiçek çocuk havası da vardı eskiden. Fan kulüpleri var biliyorsunuz. Dere tepe buluşup geziyorlar. Ne de iyi yapıyorlar. Beni anılarıma götürdünüz sağ olun. Esen kalın.

Şükran Okyay 
 24.04.2011 14:44
Cevap :
Şükran hanım meraba. Biliyorsunuz bir yazı ne kadar okurunu içine almayı başarırsa, o kadar başarılı sayılır. Yazımda kendinizi bulmanıza çok sevindim. Çünkü bunca emek verdiğim yazma çabamın da boşa gitmeyeceğinin de bir göstergesi sayılır bu durum aslında. Cemce sevgilerimle kalın.  24.04.2011 15:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1317
Toplam yorum
: 3584
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1680
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster