Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '13

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
 

Vücudunuza sevgi veriyor musunuz?

Bedenlerimiz mükemmel bilgeliğiyle bizi ayakta tutmak için her şeyi yapar. Ayrıca zihnimizden geçen her düşünceye göre şekillenir. Olumsuz bir düşünce, olumsuz bir duygu yaratır ve bedeninizdeki tüm hücreler bu mesajı alarak ona uyum sağlar. Bedeninizi sevmeniz ve onun farkında olarak iletişim kurabilmeniz yaşam kalitenizi artıracaktır.

Sadece başınız ağrıdığında başınız olduğunu hatırlarsanız ya da sadece mideniz ağrıdığında mideniz olduğunu fark ederseniz, bedeninizle sadece hastalık anlarında iletişim kurmuş olursunuz. Ve bu iletişim pek de iyi değildir. Çünkü hastalık esnasında bedeninizin durumundan daha çok şikâyet eder, yakınırsınız. Oysa bedenimizin de bizim tarafımızdan sevilmeye, okşanmaya, doğal beslenmeye ihtiyacı vardır.

Bir bebek dünyaya geldiğinde ebeveyni tarafından sevilirse duygusal olarak beslenirse, anne sütüyle doğal biçimde beslenirse ve ebeveyni tarafından kucaklanırsa güzel bir gelişim süreci geçirir. Aynı şeyi yaşamımız boyunca kendi bedenlerimize de yaparsak bedenimiz de bize güzel geri dönüşümlerde bulunacaktır.

Unutmayın ki hepimiz şu an içinde bulunduğumuz bedenlerle dünyayı deneyimliyoruz. Bedenlerimize sevgiyle bakarsak, değerini bilirsek bedenimiz bunu asla karşılıksız bırakmayacaktır. İyileşme süreci ve zayıflama süreci için de bedenlerimize sevgimizi verirsek bedenlerimiz bize daha çok yardımcı olur.

Bazen arabasına hatta cep telefonuna bile bedeninden daha fazla değer verenler olduğunu görüyorum. Cep telefonu çizilmesin, düşünce kırılmasın diye kılıflar, bakımlar yapıyorlar. Ama kendi bedenlerine bozulmasın diye hiçbir bakım yapmıyorlar.

Bugün aynanın karşısına geçin ya da yatağa uzanın tek tek bedeninizin her yerine dokunarak onu hissedin. Sevginizi sunun ve teşekkür edin, şükredin. Hatta bu egzersizi her gece yatmadan önce yapın, inanın size çok iyi gelecektir. Bedeniniz de bu sevginizi, bu ilginizi karşılıksız bırakmayacaktır.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin...

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu 

www.arzubiyiklioglu.com

www.farketuyguladegis.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 516
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 466
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster