Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

canan öztanık temiz

http://blog.milliyet.com.tr/evc

27 Haziran '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
316
 

Vücut dili

Geçenlerde Uğur Dündar' ın programı vardı CNN TÜRK te.Türkiye de yaşayan mizahçıların siyasetçiler hakkında düşünceleri ve onları yer yer hicvetmeleri konu ediliyordu. Gülse Birsel' e, Yılmaz Erdoğan' a ve Berna Laçin' e mikrofon tuttular...
İzlerken yıllar önce henüz ilkokula yeni başladığım sıralarda videosunu(eski ismiyle) alıp izlediğim Deve kuşu kabare geldi aklıma.Zeki Alasya ve Metin Akpınar dönemin siyasi liderlerini en cesurca eleştiren hicveden, ve izleyiciye bunu objektif olarak yansıtan komedyenlerdi o zamanlarda.
Peki siyasetçilerimiz gerçekten hicvedeliecek nitelikteler mi? Nasıl olmasınlar ki?Her biri bağlı bulunduğu partide varlık göstermeye çalışırken yer yer farkında olmadan birer komedi unsuru olarak karşımıza çıkıyorlar.Ama şu dönem siyasetçilerinde, komedi açısından bence komedyenlere malzeme olacak nitelikte bir siyasetçi yok bana göre.

Bence rekor hala Bush abimizde:)))
80 lerin sonlarına doğru bu konu açısından siyasetçilerimiz bir derya niteliği taşıyordu.Her biri kendi dalında ayrı bir malzeme olan, gerek atışmaları, gerek siyaset içinde ki duruşları ile son derece hicvedilmeye müsait olan bu siyasetçilerimiz bir süre varlık gösterdikten sonra ortadan kayboldular.Nadir olarak basın yayın organlarında görsekte artık ya çoğu hayatta değil ya da epey yaş aldılar veya çekildiler.
İlk kadın başbakanımız Tansu Çiller'in Amerika görmüş, sonradan halkla bütünleşmek amacıyla zorunlu olarak büründüğü anadolulu hali ve bu anlamda konuşurken yapmış olduğu gaflar ise Türk halkının yüzünü epeyi güldürmüştü o zamanlar. O zamanlarda da rekabet vardı ama atışmalar tatlıydı.
Eskiden siyaset ve meclis renkli, onları izlemekse keyifliydi. Atışmalarının altında bile çok bariz göstermeselerde saygıyı ıskalamıyordu insanlar.Şimdilerdeyse herkes son derece ciddi...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şimdi insanları daha rahat çözüyorum bukez hayır öyle değil sen yanlış anladın diyorlar.iyi madem tamamd iyip boynumu büküyorum.zor yaaani.çözmekte bile başın ağrıyor:))

yekruseha 
 27.06.2007 17:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 544
Kayıt tarihi
: 23.05.07
 
 

Bir çok basın yayın organında yazarlık yapmaktayım. Kitap piyasasina çıkarmış olduğum 4 romanım v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster