Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '18

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
45
 

Western Filmleri

Western Filmleri
 

Duyumlarıma göre TRT 1 televizyonunda otuz yıldan fazla süredir Pazar günleri sabah kuşağında yayınlanmakta olduğu Western kovboy filmlerinin yayından kaldırılma gerekçesi olarak Amerika'nın ülkemize uygulamaya çalışmış olduğu çelik ve bazı diğer maddelerin ithalatındaki vergi artışı sebebi gösterilmiş..

Yani, ne derece doğru olduğu bilinmemekle birlikte bir-iki ay önce Trump'ın ülkemize uygulamaya çalışmış olduğu yaptırımlara inat yayından kaldırıldığı söyleniyor.

Eğer bu nedenle söz konusu filmlerin yayından kaldırılmasına karar verildiyse 'pes vallahi!' demekten kendimi alamam.

Ama zannetmiyorum. TRT genel müdürlüğü Western filmlerini kısa süreliğine yayından kaldırdığını ve yeni program düzenleme kapsamına tekrar alacağına inanıyorum.

TRT Genel Müdürlüğü uzun soluklu onlarca yıldır aynı gün aynı saatlerde yayınlanmakta olduğu ve neredeyse her ailenin ilgiyle izlemekte olduğu ve topluma doğru insan olmayı öğreten filmlerden hatta tek film kuşağı olduğu Western filmlerinin halktan esirgemeyeceğini düşünüyorum.

Hakikaten (bir önceki yazımda da belirtmiş olduğum gibi) Western filmleri topluma çok şey kazandırmaktadır. Bir kere adalet vurgusu çokça yapılmaktadır o filmlerde. Evet şiddet içermiyor değil, zira adı üstünde film!

Kovboy filmlerinde haksızlıklara karşı mücadele edildiğini görürsünüz sıklıkla. Yardımseverliği görürsünüz. Her şeyden önce yalana yer yoktur Western filmlerinde yetmez mi? Toplumu doğru yola yönlendirmeye yöneliktir senaryoları.

Toplumumuzda unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi hatırlatıyor her kovboy filmlerinde. Paylaşmak, sevgi, merhamet, dostluk, arkadaşlık, aile, vatan, gelenek ne ararsanız Western filmlerinde bulursunuz.

Kutsal inançları doğal olarak farklı da olsa Tanrı noktasında üç büyük din örtüşmekte ve filmlerin çoğunda kendi inançları doğrultusunda doğru olanlar vurgulandığı gibi yasaklara da uyulduğunu görürsünüz.

Filmlerde Hristiyan inancına göre doğrular ve yalnışlar canlandırılarak işleniyorsa, televizyon seyircisi kendi İslam inancına göre yorumlayabilir.

İnanınız Western filmleri güzeldir.

Lütfen TRT Genel Müdürlüğü en kısa zamanda Western filmlerini Pazar sabah kuşağında yayınlanmak üzere tekrar seyircileriyle buluşturunuz.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2034
Toplam yorum
: 1088
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 477
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster