Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '17

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
43
 

Wolverine'den gururlu veda

Wolverine'den gururlu veda
 

Hugh Jackman Wolverine ruh verdi


Yönetmen :James Mangold

Oyuncular : Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen

Marvel dünyasının en başat kahramanlarından X-Men’in lideri Wolverine son macerasını yaşıyor. Hem de nasıl ? yaşlanmış, alkolik ve depresyonda. 2029 yılındayız ve tüm mutantlar artık yok edilmiş. Devlet işlerini gördürdükten sonra, gerisini ortadan yok etmiş. Geriye sadece Wolverine,  Profesör Xavier ve albino Caliban kalmış. Son 25 yıldır hiçbir mutant yetiştirilmiyor. Wolverine/Logan limuzin şoförlüğü yapıyor, Xavier ise delik deşik bir hangarda Alzheimer’ini yaşıyor. Caliban ayak işlerini görüyor. Hepsinin yaşamı rezaletten öte. Koca dünyayı titreten güçlü beyin Xavier verilen ilaçlarla yaşama tutunuyor, çevresini ilaç yardımıyla tanıyabiliyor. Laura adında aniden ortaya çıkan 15’li yaşlarda bir kız çocuğu her ikisinin de hayatın girip her şeyi değiştiriyor. Laura üstün mutant yeteneklerine sahiptir ve silahlı koca bir ordu da peşindedir. Neden peşinde oldukları yavaş yavaş ortaya anlaşılır.

X-Men serisine paralel çevrilen Wolverine öyküleri bu bölümüyle veda ediyor. Yıpranmış eski gücünden uzak Wolverine’de Hugh Jackman onun mutsuzluğunu, yalnızlığını, mutant evrenine girmekten duyduğu pişmanlığı kusursuz yansıtıyor.Artık kendisiyle özdeşleşmiş, onunla anılacak bir karakter oldu Wolverine. Gelecekte kim oynarsa oynasın Jackman ile yarışmak zorunda.  90’nına gelmiş Xavier’de Patrick Stewart’da kendisinden alıştığımız klasta. Genç oyuncu Dafne Keen Laura karakterinin suskunluk ve güç patlaması arasında geçen sahnelerinde gayet iyi.

Öykü oldukça karanlık ve şiddet dolu bir atmosfer içinde akıyor.“3:10 Yuma Treni”, “Sınırları Aşmak-Walk The Line” gibi filmleriyle tanıdığımız yönetmenJames Mangold, senaryosunu da yazdığı filmde, western göndermesini eksik etmiyor. 1953 yapımı “Vadiler Aslanı” filminden aldığı bir bölümü filmin mesajına dönüştürüyor. Temposuyla da tüm film yollarda geçen bir modern bir western gibi.

Wolverine artık buraya kadar diyor ve oyundan çıkıyor. Türünün en başarılı örneklerinden.          

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 223
Toplam yorum
: 54
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1072
Kayıt tarihi
: 12.01.11
 
 

İzmir’de doğdu. Viyana Tıp fakültesini bitirip doktor ünvanını aldıktan sonra Genel Cerrahi ihtis..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster