Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '07

 
Kategori
Oyunlar
Okunma Sayısı
16307
 

Wordabula

Wordabula
 

"Kelime türetme" oyunu
Oyun tahtası üzerinde, elinizdeki harflerle, birbirine bağlantılı kelimeler türetiyorsunuz. Her harf çeşitli puanlarda ve toplam puanı yüksek olan oyunu kazanıyor.
Gayet zevkli bir beyin sporu.

Milliyet oyun sayfasını yakın zamanda keşfettim. Aslında bu durum pek hoşuma gitmiyor. Çünkü zamanımın epey bölümünü, bu yeni keşfime ayırıyorum.
Bu sayfada sadece "Wordabula" yok. "Kelime Hazinesi, Deşifre, Harfilo, Sudoku, Bulmaca, Kelime Avı" gibi oyunlarda, her beğeniye hitab ediyor.

Herhalde Wordabula karşılıklı olduğu için; mücadele içinde olmak daha zevk veriyor insana. İster istemez kazanmak hırsıyla yanıp tutuşuyorsunuz. Tabii kelime hazinenizin yeterli olup olmadığını görmekte; yılların birikimini sınamak için uygun bir fırsat yaratıyor.
Sadece kelime hazinesiyle bitmiyor. Mantıklı bağlantılar kurmak ve uygun bir strateji ile yol almakta gerekiyor başarılı olmak için.

Güzel ve keyifli bir oyun tavsiye ederim. Aslında oyun sayfalarında iken aklıma; sevgili blog yazarlarımızla karşılıklı mücadele etmek gibi bir düşünce geldi. Belki bir "Blog Yazarları Wordabula Turnuvası" düzenleriz ve mücadeleyi o platforma taşırız.

Bu oyunu sevmeme rağmen, ismi konusunda aynı düşüncede olduğumu söyleyemeyeceğim. Arada bu konuyu da belirtmek istedim. Dilimize uygun bir kelime, oyun adı olarak bulunabilirdi diye düşünüyorum. Belki bu vesile ile uygun bir öneri gelirse, sayın yetkililer isim konusunda bir değişiklik yapabilirler. Wordabula yerine "Kelimebula" dense daha doğru olur diye düşünüyorum. Ya da daha uygun bir isim önerisinde bulunacak, bir arkadaşın teklifi kabul görebilir.

Bu oyun gerçekten oynanması gereken, farkında olmadan kelime hazinenizi geliştirebileceğiniz bir oyun. Eğer bilgisayarda oyun oynayan ve seven bir insansanız, deneyin derim. Bilhassa; gençler ve çocuklara tavsiye ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

oyunu nasıl açacağım

nurhan uysal 
 03.01.2008 22:46
Cevap :
Şu an oyun yayında değil.  03.01.2008 22:57
 

güzel de ben oynayamıyoruuuum =(( işyeri kitledi oyunu =(((( iyi akşamlar...

Sokrates 
 30.10.2007 18:08
 

Scrabble'ın kısaltmaya olanak tanıyanı, ancak dokunarak oynamak kadar zevk vermiyor bana sanal alemde oynamak.

Pınar Yeşiltay SEVİM 
 05.10.2007 6:12
 

çıksın karşıma... istenirse bilgisayardan istenirse karşılıklı oynarım. Bilgisayarda oynarken element filan gibi şeyler serbest olduğundan pek sevmiyorum...

karga 
 10.09.2007 11:37
Cevap :
Denk geldiğimizde neden olmasın.Ama ben iddialı değilim! Görüşmek üzere, kal sağlıcakla.  10.09.2007 14:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6043
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster