Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '11

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
231
 

www.sigortamagdurlari.com açıldı

www.sigortamagdurlari.com açıldı
 

Bazı ürünler vardır. Ne yapar eder en ucuzunu bulurum. Ör. X marka bir buzdolabı alacaksam ve boyutu, özellikleri belli ise, araştırır en ucuz neredeyse onu bulurum. Bilgisayar, Otel, Markalı ürünler ararken de böyle. Ancak bazı ürünler vardır ki "en ucuzu en kötüsü" anlamına gelir. 

Örneğin; Piyasada ki en ucuz döneri yerseniz ertesi günü sizi hastane paklar. En ucuz iş gücünü ararsanız burnunuz pislikten kurtulmaz. En ucuz sigortayı da ararsanız, hasar kapıyı çaldığında karşınızda muhatap bulamazsınız... sanırdım. Ama öyle değilmiş... 

Hikaye şu; Bir tanıdık vasıtası ile A...... Sigortaya sıfır model Kia Sorrento marka arabamı sigorta ettirdim. A...... sigorta en ucuz sigorta şirketi miydi? Hayır. Ama en azından "devlet gibi" bir sigorta şirketiydi . Hatta şöyle diyorlardı "kaybetmek yok!

Kaza bu ya, bir gece yarısı Haliç köprüsünde Doblo kullanan 260 promil'li bir genç, ters yola girerek üzerime çıktı. Arabam "pert" oldu. Ayak ve el parmaklarım, kaburgam kırıldı. Mahkemeye verdiğim genç hiç bir ceza almadan bu işten kurtuldu. 

Gelelim işin sigorta tarafına; Kaza, 2008'de gerçekleşti. Kazadan 2 ay önce de 65.000TL karşılığı kasko sigortamı yenilemiştim. Kaza nedeni ile sigorta şirketimde ki işlemler bir ay kadar sürdü. Sonuç geldi; 40.000 TL ödeme çıkmış. Aradım derhal sigorta yetkilisini; 

- Ama beni 65.000 TL karşılığı sigorta etmiş ve slogan misali "kaybetmek yok!" demiştiniz. Oysa sağlığımı, vaktimi, paramı kaybettim.
- Ama aynı araba şu anda 40.000 TL'ye alınabiliyor.
- İyi de o zaman 40.000'e göre sigorta yapsaydınız. Benden 65.000 e göre para aldınız
- Ama bunun bir listesi var. Ona göre prim ödüyorsunuz.
- Değiştirin o zaman listeyi. Benden 65'e göre prim alıp 40.000 ödemek var mı? Haydi %5 de iki aylık yıpranma payı koyun . 60.000 TL verin. 25.000 TL'lık primi neden deve yapıyorsunuz? Ağır kriz olsa, o araba belki 5.000 TL etmez. Yani o zaman da 5.000 TL mi vereceksiniz bana?
- İ-vet... 

İvet ha. Orda kaldım. Memlekette telefonlar dinleniyor. Bir de suçlu duruma düşmeyelim. Ne içimi dökebildim ne de onları ikna edebildim. 

Ancak, Haa öyle miii? dedim. İşimiz Turizm. Tur operatörüyüm. 101 ülke ile irtibatımız, acentalarımız var. Onların ülkelerinde durum nedir merak ettim. Önüme gelen her yurtdışı partnerime durumu izah eden yazılar yazdım. Sağ olsunlar, büyük çoğunluğu konuyu araştırıp geri dönüş yaptı. Bu araştırmamda tek bir ülke çıkmadı ki, primin 40'ını deve yapsın. 

Madem öyle, ben de oturdum 2004'te 74.000 TL'mi çaldıran G..... Bankasına karşı açtığım www.sanalbankamagdurlari.com veya beni para için ameliyat edip sigorta ve bana 450.000TL masraf çıkaran, sağlığımla oynayan A........ hastanesinin doktoruna karşı açtığım www.doktormagdurlari.com gibi bu www.sigortamagdurlari.com isimli siteyi kurdum. Hemen de kendilerine mail ettim. 3 gün sonra telefon geldi; "Gelin alın 60.000TL'nızı" 

Not: www.avukatmagdurlari.com çok yakında geliyor. 

Böyle mi olacak bu işler? İlla halkı kazıklayacak mısınız? 

Biri çıkıp da; "kardeşim, bak dünyada böyle bir sistem yok!. Yayarım internetten" deyince mi kurallarınız değişir? 

Aradan seneler geçti. Duyuyorum ki çevremde hala sigorta şirketlerine, doktorlara, bankalara ve avukatlara yönelik şikayetler bitmiyor. İyisi mi dedim, şu siteleri bir uyandırayım. Kim bilir daha ne şikayetler var. 

Maillerinizi bekliyorum... Her bir mailiniz, meslekten gelen "delikanlı" Sigortacı, Bankacı, Doktor, Avukat arkadaşlarımızdan oluşan komisyonda değerlendirilmektedir. Uygun görülen her şikayet, isnat edilen merciinin söz hakkı alındıktan sonra yayınlanmaktadır. Sitelerden de görüleceği üzere, açık kimliği, adresi, telefonu bulunmayan mailler değerlendirmeye alınmamaktadır. 

Saygılarımla
Cem Polatoğlu
baracudacem@gmail.com 

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanıyorum sekiz yıl kadar önce Yapı Krediden bir hesap açtım. Hesabı açarken hesap işletim ücreti denilen beladan nasıl kutulabileceğimi sordum. Bana vadesiz hesabımı fon alım satımında değerlendirirsem herhangi bir kesinti yapılmayacağı söylendi... Yaklaşık beş altı ay kadar önce de internet bankacılığı aldım. Meğer hesap açtığım ilk günden bu yana benden şu ana kadar 300 TL para kesilmiş. En son kesintide geçtiğimiz günlerde 42 Tl. Bundan nasıl kurtulabileceğimi sordum. Meşe hesabı varmış. Ona geçersem kurtulabilir mişim? Fakat, durun bitmedi. O da ücretli. 70 li bir rakam telaffuz ettiler. İyi de yine para alıyorsunuz siz dedim. 2 tane otomotik ödeme verirsen kurtulursun dediler. İyi de benim 2 değil, 3 otomotik ödemem var şu anda. Siz bunu görmiyor musunuz? Görmezler mi hiç Görüyorlar ama kesmeye de devam ediyorlar. Zaten benden kesinti yapıldığı için de şu an herhangi bir girişimde bulunmadım. Bakalım neler olacak.Bu bankaların, telefon şirketlerinin katakullelerine akıl sır ermez

Ayrıntıda gezinmek 
 21.07.2011 3:56
Cevap :
Çok haklısınız. Ufak ufak ama sene boyu adamı tırtıklıyorlar. Resmen soygun bu.  21.07.2011 10:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 291
Toplam yorum
: 172
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 4180
Kayıt tarihi
: 23.01.07
 
 

Kayseri doğumlu, 1977'den beri Sektörde (Otel, Çarşı, Yurtdışı Acente, Profesyonel Turist Rehberi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster