Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '06

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
668
 

Ya diğer Ferdiler

Ya diğer Ferdiler
 

Milliyet Blog'un ayrıcalığı galiba bu. Açıkçası böyle bir beraberliğin olabileceğini sanmıyordum başlangıçta, ilk üye olduğum zamanlarda. Yani blog yazarları arasında. Ama görüyorum ki bizler burada bir aile olmuşuz bile. Ve biz mantığıyla böylesi anlamlı bir olaya yürekten imzamızı atmışız.

Bu konuyu gündeme taşıyan ve böyle bir hareketi başlatan başlatmaya önderlik eden arkadaşımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Ferdi'ye can vermek için hepimizin taşın altına elimizi koymasını sağladınız buradaki yazarlar olarak. Umarım kurtarırız Ferdi'den güzel haberler gelir. Hepimizin duaları ve yürekleri bu yönde.

Peki Ferdi'ler bitecek mi? Hayır maalesef bu bizim bildiğimiz sadece Ferdi'lerden bir tanesi. Ben burada başka bir konuya dikkat çekmek istiyorum arkadaşlar. Belki geç kaldım Ferdi' için, Ferdi'ler için yazmaya çünkü bugün 07.12.2006 oysa 06.12.2006 demiştik, demişti arkadaşlar Ferdi' için yazmaya. Sanmayın ki duyarsız olduğum için yazmadım Ferdi'ye. Düşündüm bu yazıyı bu kampanyayı okuduğum ilk andan itibaren. Diğer yandan düşünürken icraatta bulundum. Ferdi' için. Çünkü Ferdi'yi burada duymuştum, onun için bir şeyler yapabilirdim. Ama ya diğerleri dedim yine düşündüm. Ne düşündüm? Diğer Ferdi'lere ne yapabilirizi düşündüm. Bilmediğimiz Ferdi'lere ne yapabilirizi düşündüm. Ondan sonra yazmak istedim. Sizle paylaşmak istedim, birlikte düşünelim istedim.

Bence bu minik Ferdi'yi kurtardıktan sonra asıl işimiz başlıyor arkadaşlar. Ne dersiniz bilmiyorum ama burada bu kadar önemli bir gücü bir yazar hareketini başlatmışken bunu daha ötelere taşıyıp kesin çözümler nasıl üretebiliriz ve bu kesin çözümlerde nasıl yaptırımda bulunabilirizi düşüşünelim ve bunu yapalım.

Ne mi yapalım? Bugün ilik nakli ve tedavi süreci herkes için çok pahalı, çok maddi bir süreç. Bu ailelere devletin bir şekilde sahip çıkmasını sağlayacak bu maddi yüke ortak olmalarını sağlayacak yazar hareketi başlatmalıyız. Bu bir e-mail hareketiyse onu yapalım, editörlerimizden destek isteyelim. Yada reel hayatta bir araya gelelim yada başka bir şey. Düşünelim hep beraber kesin sonuçları nasıl oluşturabiliriz. Her zaman Ferdi'lerden haberdar olamayabiliriz çünkü. Haberdar olmadığımız olamadığımız Ferdi'lerin bilelim ki sorunları kendiliğinden çözülüyor gönlümüz o zaman rahat olsun. "Başka bir Ferdi, başka bir yerde ne yapıyordur?" acabamız olmadan, "bunun kesin çözümü var artık, devlet onlara sahip çıkıyor, onlar için kurulan dernekler onlardan haberdar ve gerekeni yapıyor" diyene kadar... Bence sonrasında "ne yapabilirizi" düşünelim ve bunun için ne yapılacaksa yapalım arkadaşlar.

Ben minik Ferdi için yazarken diğer Ferdi'ler için de bir şeyler yazmak istedim. Umarım bu yazar hareketimiz daha ileriye gider, diğer Ferdi'ler de kurtulur. Haydi Milliyet Blog yazarları diyorum.

Ferdi için tüm kapıların açılmasını umud ediyorum, dua ediyorum ve inanıyorum. Dualarım ve yüreğim seninle Ferdi.

http://biryardimeli.bz.tc/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüreğinize Sağlık...

Yücel EVRENN 
 07.12.2006 11:40
 

kesinlikle katılıyorum bişeyler yapmak lazım bi hareket dediğiniz gibi bu gün bu kadar sesimizi duyurduysak yarın daha çok duyura biliriz.. bu böyle devam edemez.buna izleyici kalmıyalım arkadaşlar

Hayat güneşim 
 07.12.2006 4:53
Cevap :
İşte nasıl bir hareket yapalım bunları düşünelim kalıcı çözümler için fikirler üretelim hep birlikte. Sevgiler.  07.12.2006 10:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 3702
Kayıt tarihi
: 01.10.06
 
 

Milliyet Bloğa nasıl geldim ve nasıl yerimi aldım bilmiyorum. Sanırım uzun yıllar okuduğum bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster