Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mart '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
520
 

Ya Erdoğan'ın helikopteri düşseydi?

Ya Erdoğan'ın helikopteri düşseydi?
 

Milletçe kara araçlarında yaşanan kazaları kanıksadığımızdan mıdır bilinmez, hava araçlarında yaşanan kazaların etkisi çok daha büyüktür. Araba ya da otobüs kazalarından daha fazla korkutur hava araçlarında yaşanan kazalar. Medya da bu korkuya ortak olur, televizyonlar ''Flaş haber'' diye yayınlarını keser, gazeteler manşet manşet haber yapar.

Bir kaos ortamı yaratır bu tür kazalar. Örneğin bir uçak düştüğünde ardı ardına komple teorileri üretilir. Çünkü kazanın nedeni bir türlü bulunamaz. Isparta'da düşen ve içinde çok önemli bilim insanlarının bulunduğu kazadaki olduğu gibi..

O kazada ölen bilim insanlarından bazılarının laptoplarına ulaşılamaması da bir tuzak ihtimalini arttırmıştı. Aradan geçen süre içerisinde de tatmin edici bir sebep bulunmadı.

***

Bugün yine benzer bir kaosun içerisindeyiz.

Büyük Birlik Partisi Genel Partisi Muhsin Yazıcıoğlu'yla birlikte 5 kişilik ekibini yaşıyan helikopterin düşmesi ülke gündemini sarstı. Hemen arama çalışmalarına başlandı, tüm devlet imkanları seferber edildi.

Sonuç? 0.

O kadar çabaya ve imkana rağmen, aradan geçen onca saate rağmen düşen helikopterin izine ulaşılamadı. BBP'liler endişeli, gergin. Geçmiş olsun dileklerini ileten bakanlara sinirle sitem ediyorlar, bakanlar çaresiz, ''Elden bir şey gelmiyor, ancak dua edebiliriz'' diyorlar.

***

Şimdi tüm sıfatlarımızı bir kenara koyalım. Tüm siyasi düşüncelerimizi de. Uçaktakilerle aynı düşünceyi paylaşalım ya da paylaşmayalım ortada 6 tane can vardır. O uçaktaki 6 kişi içinden akrabalarımız, sevdiklerimiz, yakınlarımız da olabilirdi.

Belki bu yazıyı okuduğunuz sırada helikopterin enkazına ulaşılmış olacaktır ancak bu kadar gecikmesi manidar değil midir?

Sıkı bir AKP muhalifi olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip bir vatandaş olarak sormak istiyorum;

''Tayyip Erdoğan'ın içinde bulunduğu ya da AKP'nin ileri gelenlerini taşıyan bir helikopter düşse, bu kadar uzun sürer miydi arama çalışmaları?''

***

AKP'nin kadrolaşma mantığıyla belli konularda ne kadar duyarsız olduğunu, 3 maymunu nasıl iyi oynadığını bildiğimizden bu soruyu sormak istiyorum. Eminim ki AKP'nin el attığı ve Başbakanlığa bağlı arama çalışmalarında, şu anda arama-kurtarma faaliyetlerini yürüten kadronun başından imam-hatip mezunu, AKP zihniyetine yakın bir tip çıkacaktır.

Hani Ankara'da zehirli gazdan ölen üniversiteli gençlerin acısı yaşanırken tespit için uzmanlar değil de elinde borulu biri çıkmıştı ya, o hesap.

Bazılarınız soracaktır şimdi; ''Hadi siviller kadrolaşma sonucu peki ya askerler? Onlar da mı kadrolaştı?'' diye. Haklıdırlar fakat bir detayı unutmamak lazım. Baş bozuk olunca, siz iyi olsanız da fayda etmiyor.

Aradan onca saat geçmesine rağmen hala enkaza ulaşılamaması aklımıza hiç de hoş olmayan düşünceleri getiriyor. O yüzden sorumu tekrar etmekten de çekinmiyorum;

''Tayyip Erdoğan'ın helikopteri düşse böyle mi olurdu?''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 309
Toplam mesaj
: 54
Ort. okunma sayısı
: 1318
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

Küçük bir kız çocuğu masumiyetidir yazmak, her satırı her cümleyi her kelimeyi tekrar tekrar gözden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster