Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1099
 

Ya kaybettiklerimizin bedeli...

Ya kaybettiklerimizin bedeli...
 

Mandrake ünlü bir çizgi romandı çocukluğumuzda. Bizim siyasilerimizde artık sihirbazları aratmıyor. İzleyici her türlü oyunu alkışladığı sürece bu ortaoyunu sürecek.

Bir bakıyorsunuz ana muhalefet partisi lideri Kuzey Irak ile ilgili ticari ilişkilerin geliştirilmesinden söz ediyor medyada geniş yer buluyor. Iraklıların üniversitelerimizde okutulmasından ve o gençlerin gelecekte ülkelerinin yönetiminde yer alacağı için kazandıracağı artılardan dem vuruyor. Ama iş Türkiye’den Kuzey Irak’a okumaya giden ve Barzani’den harçlık alan gençlerimize gelince tıss yok. Yeni sınır kapılarından söz ediyor ama yol geçen hanına dönen sınırlarımız ile ilgili açılım yok.

Her gün artık rutin hale gelen şehit cenazeleri sayı artınca gündeme geliyor ama genel olarak sorunun ekonomik veya sosyal nedenleri üzerine söz eden yok.

Muhalefet iktidar ile işbirliğinden söz ediyor; ama ülke sorunları ile ilgili farklı çözüm önerileri yok.

AKP’nin ilk seçimlerde gösterdiği başarı son seçimde artarak parlementoya yansıdı .

Tanrı buyruğuymuşçasına Baykal ve ekibinin yeri gittikçe sağlamlaştı.Parti içi cılız muhalif ekibin önünü garajda saklanarak kesmeyi akıl etti de iktidar olmak için hiç enerjisini tüketmedi.

Bu tablo mandrekelik değil de nedir.

İktidar Cumhurbaşkanı ile Suud Kralının ayağına gitti ama gelecek yeşil dolarların hatırına cılız tepkilerin dışında pek bir şey yok. İngiltere’de bile protesto edilen Kral’a biz 84 yıllık Cumhuriyetin geleneklerini yok sayarak en tepeye çıkardık.

Din’i iktidarı için kullanan ve ABD’nin kuklası aileye en derin hürmetlerimizi sunduk. Ama ne acı ki meydanlarda her şeyi bahane ederek yürüyen cumhuriyet savunucuların sesi yüksek perdeden duyulmadı.. .

Alkışlamaya hazır seyircilerin gözü önünde sürüyor bu dram.

Zaten demokratik geleneklerin içselleştirilmediği bu topraklarda başka türlüsünü beklemek hayalcilik olurdu.

Ben yıllardır f klavye ile yazıyordum. Artık yenisi q olduğu için parmaklarım düşündüklerimi ifade etmeye yetişemiyor. Nasılsa oyun devam edecek. Seyirci gibi okuyucuda alışmış alkışlamaya.

Atatürk’ten geçinenler ile dinden geçinenler ne güzel idare ediyor. Ulusal onur dediğin nedir ki yeşil dolarlara bağlı siyasi istikbal hesaplarının yanında ayağa gitmenin elbet maddi bir değeri vardır var olmasına ama ha birde Kuzey Irak ile ilgili projelerin.

Nasıl olsa herkes bir şekilde nemalanıyor sürdürülen oyundan. Perde, alkış…

Varsın sekiz yüz bin aile sosyal yardımlar ile yaşasın. Ailelerini beş kişi olarak hesaplarsanız dört milyon oy demektir. Varın bu sistemin nemalandırdıklarını ekleyin eşittir iktidar.

Bu mandrakelik sürer böyle ama siz yinede umudu uçurmayın yüreğinizden.

Bir gün gelir bedelini hiçbir güç ödeyemez kaybettiklerimizin.

******

Okuyucuya not: Orman yangınlarında kullanılmak üzere alınacak olan uçaklara destek olmak için tüm operatörlerden YANGIN yazıp 3919’a mesaj göndererek katkıda bulunabilirsiniz.

Devam: http://www.thk.org.tr/2005/anasayfa.htm (THK) Türk Hava Kurumu ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.Kurban derilerinizi makbuz karşılığında mutlaka THK’ya vermelisiniz. Cumhuriyeti kuran felsefenin yaşaması, yaşatılması hepimizin yurttaşlık ödevidir, görevidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazdıklarınıza katılıyorum tabiki. Yalnız AKP nin yardımları ile oy sağladığını hiç sanmıyorum. Saygılar sunarım.

DurmuşGüler 
 13.11.2007 22:23
Cevap :
:))  13.11.2007 23:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster