Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '07

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
787
 

Ya sonrası

Ya sonrası
 

Keskin bir bıçak gibi saplanıverir göğsüne, ayrılığın acısı. Ya sonrası. Göğsündeki bu derin yarayı iyileştirmek için geçen zaman. Sessiz, kimsesiz zaman. Yanında eşsiz kalabalık, içinde derin yalnızlık. Sıradan sabahlarda uyanırsın artık. Uyandığında gözlerinde, geçmemiş geçmişindeki o ılık gözler. Radyoda çalan şarkıyla gözlerinden dökülür birkaç damla yaş. “Nasıl yakalamıştık saçlarından baharı “ der şarkıda. Çoktan bahar geçmiş, yaz bitmiş, mevsim sonbahara dönmüştür.

Köprüler yıkılmıştır, geçemezsin karşı kıyıya. O başka denizlere yelken açarken, sen alışırsın, kendi kıyılarının diplerinde oyalanmaya.

Zaman sadece zaman.

Her sabah gözünde canlanmaz olur geçmişin. Hatta o derin yara kabuğunu atmıştır bile. Sessizce veda edersin sevdiğine içinden. Yarım kalan aşk yoktur sana göre. Bitirirsin her şeyi kendi içinde. Geceleri gökyüzüne daha dikkatli bakar, senin için de parlayan yıldızlar olduğunu görürsün. Yanında duran kalabalığın gerçek dostların olduğunu fark edersin. İçindeki çocuk duymuştur ikinci baharın kokusunu. Ruhundan dışarı çıkmak ister senden önce. Özgür, elemsiz günler yaşamak ister.
Dizginleyemezsin…….

Zaman geçmiş, aşkın elemi, yerini derin bir huzura bırakmıştır. Olgunsundur fark etmeden. Ya sonra…

Sonra bir gecenin üçünde, çalar telefonun. Geçmişten gelen bir ses, özledim seni der, usulca kulağına.Yarım kaldığını düşündüğü aşkın pişmanlığıyla. Geç kalmıştır sana.

Ya sonrası... Sonrası, yalnız geçen zamanın acısı….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ayrılıklar... dünyanın her yerinde aynı ayrılıklar... kavuşmanın derin heycanını yaşatabilmek için mi keserler bizi derin derin... sormalıyım balıklara:-)

yeşilsoğan 
 30.04.2007 12:00
Cevap :
Belkide ama, zamanı geniç açılı tutarsanız kavuşmanın derin heyecanı kalmayabilir diye düşünüyorum. Severken sevdirmeli diye bir şarkı vardı. Balıklara gelince, onlar çabuk unuturlar. Yine de siz bilirsiniz. :)Sevgiler....  30.04.2007 14:02
 

Aşkta geç kalmak ıskalamak olmaz..Bu tür ayrılıklarda gurur olur daha çok..Giden geri geldiyse bir şans daha vermeli diye düşünüyorum ben…İnsanlar değişir mi? O da ayrı bir tartışma konusu..Hüzün, sonbahar, yıkılan köprüler..Radyoda dinlenen şarkılardan sonra dökülen göz yaşları…..Hüzünlü, sonu dramatik biten aşk filmlerini anımsattı bana…Eski Türk filmleri gibi sabah ezanı ile başlar..Mezarlıkta biter perde kapanır seyirci ağlar…

Ali Gülcü 
 28.04.2007 1:10
Cevap :
Eski türk filmleri klasiktir artık. Yine de ağlatır beni. Duygasalız biraz. Yeni bir baharı yakalamışken, dönmesin derim eski hüzünlü baharlara.  28.04.2007 19:13
 

Aşkın kudreti, aşkın güzelliği acı olmasındanmıdır? acı ceken kişi olgunlaşan kişimidir? Diye sorduğumuzda aşk acısı, ayrılık acısının çok güzel tarifini yapmışsın, ama zaman denen mefrum hiç durmamacasına işliyor, saatin tik takları arasında..Ama en iyi ilaç biz ölümlüler için zaman demek? Kendine iyi bak en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 27.04.2007 14:51
Cevap :
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Saygılar....  27.04.2007 20:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 898
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1366
Kayıt tarihi
: 21.02.07
 
 

Bir yaz gecesi hatırasıyım. Haziran doğumluyum. Bilirler haziran doğumlular. Hele ki haziranın tam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster