Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '08

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
291
 

Yabancı hayranlığımız

Yabancı hayranlığımız
 

Paris Hilton - Asena resmi Milliyet'en alınmıştır.


Milletçe hayranlık duyduğumuz yabancı futbolcu, yabancı teknik adam, ''seneler önce bazı derbi maçları için yabancı hakem'de gelirdi, çok şükür bundan vaz geçildi. ''yabancı manken'den sonra, yabancı jüri üyesi gündemde.
Bir kaç yıldır Miss Turkey (yabancı lisan) adıyla yapılan güzellik yarışması, bu yıl biraz daha ses getirmek ve dünya basınında yer almak için ülkemize yabancı bir jüri üyesini çağırdı.
Hilton otellerinin varisi olan, ülkesinde adı skandallar ve kural tanımazlığı ile tanınıp, bu uğurda hapse bile giren; Paris Hilton hanımefendi.
Hanımefendi gelmeden önce istekleri geldi. Boğaz manzaralı bilmem kaç odalı suit'ten tutunda, karidesli ve havyarlı kahvaltı listeleri gazetelerin manşetlerini süsledi.
Hanımefendi'nin uçağı alana iner inmez havaalanından gelen gümbürtü bütün yurttan hissedildi. Nasıl bir karşılamaydı o. Onlarca foto muhabiri ve tv kameramanı birbirlerini ezercesine görüntü almaya çalışıyor, sükuneti sağlamakla görevli polisleri bile çaresiz bırakıyordu.
Yarışmayı düzenliyen organizatörlerin isteği olmuş, reklamın en alası yapılmış gibiydi ama hanımefendinin ülkesinin tv kanallarından CNN, bu abartılı karşılamayı makaraya almış, bizimle dalgasını geçmeye başlamıştı bile.
Olayın birde ekonomik yönü var. İki gün için verilen 400.000 USD. Yazıktır ve günahtır beyler bayanlar. Ülkemizin şu andaki dış borcu 400 milyar dolar'ken bu savurganlık neye. Pek mi lazımdı şımarık bir hatuna bu parayı vererek reklam yapmak ve ele güne yabancıya rezil olmak. Esefle kınıyorum sizi ve vurdum duymazlığınızı.
Bu parayla iki metrelik karda, beş kilometrelik yolu katederek komşu köyün okulunda yanmayan sobaların gölgesinde okumaya çalışan çocuklar için bir okul yaptırsaydınız, reklamın alasını, eleştirinin en güzelini, hayır duanın en iyisini alırdınız.
Bu parayla köylerinden onlarca kilometrelik yolu katederek gidip okumaya çalışan, akşam dersten çıkışta çığ korkusu ve kurt korkusuyla evlerine dönmeye çalışan ve bunu her gün yaşayan miniklere kalacakları bir yer, yurt yaptırsaydınız; cennette yatacak yeriniz hazırdı. Size yazılacak övgüler manşetlere sığmazdı.
Bu parayla susuzluktan kıvranan, içme sularını eşek, katır sırtında evlerine taşımaya çalışan, evine su taşıması için okula bile gönderilmeyen minikler, köyünde su olmadığı için evlenemiyen gençler için; bir kaç kilometrelik boru döşetip, bir çeşme yaptırsaydınız, size ömür boyu minnettar kalıp dua edeceklerdi. Reklamın en alasını yapacaktınız. Hem de yıllarca dillerden düşmemecesine. Çünkü Türk insanı kendisine yapılan iyiliği asla unutmaz.
Paris Hilton paracıklarına para katıp ülkesine döndü. Onları dilediği harcıyacak, bıyık altından gülerek. Şu dünyada ne a........ insanlar var diyerekten. Sizi ve yarışmayı çoktan unuttu. Zaten ne sizi tanıyordu, ne de yarışmaya katılan kızları.
Sizi esefle kınıyorum baylar ve bayanlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu tur gerizekali, vurdum duymaz, ozenti insanlar olmasaydi. akilli, duyarli ozguveni olan insanlar nasil ayird edilecekti. Hilton kilikli bayanin pesindn kosacagiz diye sirk maymunundan farki kalmayan gazeteciler olmasaydi, gercek gazetecilerin degeri nasil bilinecekti. Yapmayin kiymayin bu zavallilara :) Ellerinize saglik..

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 01.04.2008 16:20
Cevap :
Güzel satırlarınız için teşekkür ederim.  01.04.2008 22:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1966
Kayıt tarihi
: 25.08.06
 
 

1953 Manisa Alaşehir doğumluyum.  Lise mezunu, evli, üniversite mezunu bir çocuk babasıyım. 197..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster