Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
560
 

Yabancılaşmak

Ey (eski) sevgili ! 

Yaralı bir kalpten yazıyorum sana. Senin başkalaşmış gördüğün kalpten. Yabancılaştığın diğer yarından... 

Giderken söylediğin sözleri hala kulaklarımı tırmalıyor. Birbirimizi üzmemek istediğimiz için kurduğumuz yalan cümleler, iyi hayat temennileri, 'senin suçun yok, ben suçluyum' demeler. Sanki yaşananları, kalp kırıklıklarımızı unutturup; ayrılık kararımızı değiştirecekti bu söylenenler. Hayır işte, sen gidiyordun ve ben seni geri getiremeyeceğimi bildiğimden gidişini sesizce izlemekle yetiniyordum. Çok çabalamıştık bu aşk için belki de sadece 'çabalamıştım'. Ama işte sen gidiyorsun... 

Dost kalma kararımızla; yeni bir dosttan, eski bir sevgiliden gelecek bir mesaja, bir telefona muhtaç oluyordum. Sesini duymak sözcüklerini kulaklarımda hissetmenin bana vereceği huzurla; günlerce, aylarca seni ve söylediğin belki de saçma olan bi kaç cümleyi düşünebilir, onların altından yeni anlamları çıkarıp; bunlara kendim bile inanamayabilirdim. 

Dostça olan konuşmalarımıza şaşardım. Sanki biz değildik bir yatakta dakikalar içinde tek beden olan. Sanki biz değildik sabahlara kadar bakışıp hayat üstüne konuşan. Sanki biz değildik ucunda kırmak, kırılmakta olsa gerçekleri söylemekten kaçmayan. 

Ya onlar biz değildik, ya bunlar... 

Neredeyse sizli bizli olacak konuşmalar, yalandan 'sevgilin çok güzel kızmış' diye iltifat yağmuruna tutmalar. Ve daha bir çok yapmacıklıktan ibaret bir tiyatro oyunu bu oynadığımız. Maskelerimiz taktık ve birbirimizden gerçekleri gizliyoruz. Hala birbirimize ait olduğumuz gerçeğini. 

Yabancılaşmaya çalışıyoruz. Birbirimize sanki bir başkasıymış gibi davranmaya. Ne geri dönebiliyoruz gururumuzu ezip, ne de maskelerimizi çıkarıp atabiliyoruz yabancı uçurumlarda. 

Ama birbirimize başka olmak isterken; farklı tenlerde, yabancı bedenlerde unutmaya uğraşıyoruz. 

Yabancılaşmak uğruna kendimizi hayattan soğutuyoruz, hayatı bize zehir ediyoruz. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 492
Kayıt tarihi
: 05.02.11
 
 

. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster