Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
100
 

Yağmur ekmeği

Yağmur ekmeği
 

Şu "zil çalsa da bir misafir gelse" denilen ama kapı komşusunun yüzünü görmemek için hızlıca eve girilen tuhaf çağda, yağmuru bile sevemiyor insan. Çünkü yağmur popüler olmuştur ve yağmur sevmek, altında ıslanmak veya yağarken türlü fantaziler kurmak çağa ayak uydurmak demektir. Öyle mi?

Ehh...

Ama ben "şu da artık gürlese de, gelse bi' mübarek" diyen ve yağmuru karşılamak için pencere önünde bekleyip, geldiğinde de pencereyi ona koşarak açan yürekler biliyorum.

Doğal(sal) olan aslında insan gibi kısıtlı bir varlığın karşısında abartılı. Ve bu yüzden onu gerçekten seven abartır, o geldiğinde. Çığlık atabilir veya ağlayabilir. Bırakın birileri kabartsın duygularını. Çünkü bulutların saf(?) beyazlığından gelip, kendi gelişine kucak açanı asla yargılamayan bir şey o. Bırakalım, birileri saçsın ortalığa yağmurunu da.

Ve öyle doğal ki, bazen üç saat fön çektirmiş kadının da çilesi olur mübarek. O kadın küfrederken gökyüzüne, anlamsızlığını anlamalıdır abartılı süsünün.

Her bir damla sanki çocuğum sanki doğmamış kardeşim olmamış eşim, olur. Tenime çarparlarken ya da saçımı ıslatırlarken, yeryüzünde gerçekten bir şeylerin beni sevdiğini nadir hissettiğim an, odur.

Evimde gerçekliğin hayalini yoğururken, fırından her daim taptaze durabilen ekmeği çıkmış buldum. Bir dilim almaz mıydın?

3'ü 1 arada ekmeği:

http://www.rainymood.com/
http://www.forestmood.com/
http://fizy.com/#s/16qck3 (Şekerin markası tercihen değişebilir. Mesele şeker olsundur, ihmal edilmesindir.)

(Romantiklikten uzak not: Linklerin hepsi aynı anda açılmalı. =))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 128
Kayıt tarihi
: 16.08.13
 
 

Sanat, yol ve matematiksever. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster