Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
6328
 

Yağmur hikayeleri...

Yağmur hikayeleri...
 

Pencerenin kıyısına oturup yağan yağmuru seyrederken dalıp gidiyorum...
"Sonbahar geldiğinde yapraklar hüzünden olsa gerek sararıp tutunduklara dallara veda ederek savrulurlar oradan oraya.. Hava da bu hüzünlü tabloya eşlik eder, üşütür buz keser bazen de ağlar akıtır gözyaşlarını... Kimi zaman bir iki damla kimi zaman sicim gibi akıtır gözyaşlarını.

Evet aslında yağmur gökyüzünün hüzünlendiğinde akıttığı gözyaşlarıdır benim hayallerimde. İlkbaharda sevinçten akıtır gözyaşlarını sonbaharda hüzünden...

Bu sefer sonbahardaki gözyaşlarına ben de eşlik ediyorum... Birlikte ağlıyoruz sen gittin gideli... Ben camın içyüzünde gökyüzü camın dış yüzünde akıtıyoruz gözyaşlarımızı yağmur gibi.. Coşturuyoruz birbirimizi

Bilinmez gökyüzünün neden ağladığı... Kim bilir belki senin gidişine ağlıyordur o da yada ben ağlıyorum diye bana ağlıyordur bilinmez.

Islak sokaklara bakarken hiç bir şeyin tadı yoktur.. Ne ince belli bardaktan içtiğim çayın tadı vardır ne de hüzünlendiğimde yaktığım sigaranın.. Alışkanlık işte yine de içer insan.

Gökyüzü ağlar sen ağlarsın insanın yüreği sırılsıklam olur, sokaklar ise yağan yağmurdan..

Sabaha kadar ne ben vazgeçtim ağlamaktan ne de gökyüzü.. Sadece ikimiz anlayabiliyoruz birbirimizin halinden... Tamam artık keselim diyor ağlamayı.. Başka sefere randevulaşıyoruz... .

Bilmiyorum saat sabahın kaçını gösteriyor.. Yavaş yavaş üzerime bir ağırlık çöküyor. Göz kapaklarım ağırlaşıp uyu artık diyor ve dalıp gidiyorum... "


Her yağmur yağışında böyle hikayeler gelir aklıma.. "Gerçekten acaba gökyüzünün gözyaşları mıdır bu?" derim... Yağmur bolluktur, berekettir, temizliktir... Çiftçinin, köylünün barajların, ağaçların dört gözle beklediği hasretleridir yağmur.

Sevgililer de yağmurda ıslanmayı sever, yürümeyi sever... Bazen çiseleyen yağmurda bazen de sicim gibi yağan yağmur altında rastlarız onlara . Romantikliği anlatır yaşatır...

Yağmurlar hep mutluluktan yağsın üzerinize... Size bolluğu bereketi mutluluğu getirsin her zaman...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

mrb.. hatlar karıştı sanıyorum. ve aynı yazının altında 7-8 yorum olmuş bu arada :))

erol aslan 
 14.03.2007 15:05
Cevap :
:)  14.03.2007 15:50
 

dikat etmek ve tebbir almak konusundaki düşüncelerinize katılıyorum ben bir önceki yorumda değişik bir bakıştan yazmıştım :)

erol aslan 
 14.03.2007 14:43
Cevap :
:)  14.03.2007 15:01
 

gün beklemek ... buğünü biliyorum yarını bilemiyorum ki, kendimi 10 yıl sonrasının stresine atma lüksüm yok. :) tedbirimi alırım gücüm oranında sadece :)

erol aslan 
 14.03.2007 13:04
Cevap :
Küresel ısınmaya karşı herkes kişisel tedbir almalı..  14.03.2007 13:50
 

3 gün veya 3 yıl insanın birbirini kırdığına değğmeyen basit nedenler ama bizde zaman zaman o akıntıya kapılıyoruz sanki:(

erol aslan 
 14.03.2007 12:50
Cevap :
10 sene kaldı sevdiklerinize ona göre davranın...:)  14.03.2007 12:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3684
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster