Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
277
 

Yağmuru beklerken

Yağmuru beklerken
 

Bugün şu ana kadar İstanbul için beklenen yağmur hala yağmadı.Dün akşam çamurla karışık yağıp aracımızın camını kirletmişti ama olsun yağmur yağmıştı ya.

Geçtiğimiz yıl kış ayları boyunca bulutlar İstanbul üstünde dolaşıp durdular ama bir türlü yağamadılar. Bizde korkulu susuzluk rüyaları ile dolu bir yaz geçirdik.Bu yıl kış başından beri hava durumu en çok ilgilendiğim konu olmaya başladı.Yağmurun saat kaçta nereye yağacağını biliyorlar.Sanırım ilgililer geçen yıldan ağızları yanmış ki bulutları hava dagördükleri an yağmur bombası atarak yağmur yağdırmaya çalışıyorlar.

İlgililer haklılar geçen yıl medeni bir şekilde kendiliğinden yağmasını bekledikleri bulutların hiç oralı olmayıp İstanbul'un üzerinde salına salına dolaşıp Boğaz'ın güzelliğini seyredip sonra çekip gittiklerini görünce efendiliği bir tarafa bırakıp işi zorbalığa döktüler.

Yağmur bombası dedikleri ;su damlacıkları oluşturabilmek için bulutun tam merkezine gümüşiyodürün aşılanması. Gümüşiyodürün uçaktan atılması başarı şansını azalttığı için aynen askeriyedeki gibi uçaksavarlarla yerden havaya gümüşiyodür fişekleri atarak daha kesin sonuç alıyorlarmış.

Durum böyle olunca acaba bulutlar kendi aralarında şöyle mi konuşuyorlardır ''Arkadaşlar o kadar söyledim size gelin şu rüzgarla anlaşalım bizi İstanbul'a doğru sürüklemesin adamlar tetikte bekliyorlar uzaktan bizi gördükleri
gibi savaş durumuna geçiyorlar, İstanbul'un güzelliğini seyredelim derken telef olup gidiyoruz.''

Bakalım bugünkü savaşı kim kazanacak yazım bitti ama hala yağmur yok.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 663
Kayıt tarihi
: 27.10.06
 
 

Evli, üç çocukluyum. Hukuk mezunuyum. Kitap okumak müzik dinlemek ve yapabildiğim kadar el sanatları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster