Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '19

   
  Kategori
  İnternet
  Okunma Sayısı
  38
   

  Yahoo'nun Önemi

  Yahoo, en büyük çevrimiçi arama motorlarından biridir. Dolayısıyla, kampanyalarınız Yahoo’yu hedeflemiyorsa, büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Web sitenizi Yahoo arama motoru için optimize ederek, çok sayıda değerli trafik elde edebilirsiniz. Aşağıda verilen, sitenizi Yahoo için optimize etmek için 5 ipucu.

  SEO'nun Temellerini Bilin
  SEO, bir arama motorunda blogunuzun veya web sitenizin sırasını iyileştirmenize yardımcı olabilecek güçlü bir işlemdir. Aslında, SEO, web sitenizi potansiyel ziyaretçilerin kullanımına sunmanın etkili, ucuz ve güvenilir bir yoludur.

  Bugün, çevrimiçi arama yapanlar, arama motorları aracılığıyla gerekli bilgileri ararlar. World Wide Web’de bulunmuyorsanız, çok miktarda karı kaçıracaksınız.

  Arama Paylaşımı bilin
  İstatistiklere göre, Amerikalıların yaklaşık% 11,7'si istedikleri bilgileri veya ürünleri aramak için Yahoo'yu kullanıyor.

  2014 yılında, Mozilla ve Yahoo’dan Mozilla’daki varsayılan motorun Yahoo olacağını duyurdu.

  Google, arama sorgularında en yüksek paya sahip olmasına rağmen, bir sonraki büyük rakip Yahoo. Yani, sıralamalarınızı da bu arama motoruna bırakmak istemezsiniz.

  Aşağıda, Yahoo’da daha yüksek bir sıralamaya ulaşmanıza yardımcı olabilecek birkaç etkili ipucu verilmiştir.

  Önce SEO
  Yahoo SEO’ya gelince, arama motorlarının her ikisi için de kullanılan SEO teknikleri arasındaki bazı önemli farkları bilmeniz önemlidir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

  Rekabet Düşük
  Yahoo’da rekabet, önde gelen arama motorundaki kadar sert değil. Örneğin, bir web sitesi belirli bir anahtar kelimenin veya tümcenin ilk sayfasındaysa, Yahoo'daki aynı tümcenin veya anahtar kelimenin ilk sayfasında olmayabilir.

  Bu nedenle, bu kelime öbeğini veya anahtar kelimeyi farklı bir motorda sıralamaya çalışırsanız, kısa bir süre içinde biraz çabayla daha iyi bir sıralama elde edebilirsiniz.

  YAHOO! Nispeten daha basit
  Kuşkusuz, Google’da diğer tüm arama motorlarından daha üst sıralarda yer almak çok daha karmaşık. Bu nedenle, optimizasyon kampanyalarınızı yayınlarken daha az faktör göz önünde bulundurmanız gerekir.

  Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, lider motor birçok algoritma değişikliği yaptı, ancak Yahoo tarafından böyle bir şey yapılmadı.

  YAHOO! Arasında Büyük Fark Yok! VE BING
  SEO’ya gelince, hem Bing hem de Yahoo oldukça benzer. Bu nedenle, bir strateji her ikisi için de işe yarayabilir. Dolayısıyla, ayrı kampanyalarınız olması gerekmez.

  Yahoo, Bağlantılara Daha Önem Verir
  Geri bağlantılara ve gelen bağlantılara gelince, Yahoo onlara daha fazla önem veriyor. Başka bir deyişle, çok sayıda gelen bağlantınız varsa Yahoo, arama motorunda size daha yüksek bir puan verecektir.

  Kısacası bunlar, Yahoo! adında ikinci büyük arama motorunda web sitenizin veya blogunuzun sırasını iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç şeydir. Birkaç iyi tekniği doğru şekilde izlerseniz, daha iyi bir sıralama elde etme şansınız artacaktır.
   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 38
  Kayıt tarihi
  : 03.05.19
   
   

  1989 yılında İstanbul Beykoz'da doğdu. Yusuf Saray : Medya sektörüne 1999 yılında, kendi web proj..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster