Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1107
 

Yahudi zekası Kıbrıs'a gidecek gemiye sığar mı?

Yahudi zekası Kıbrıs'a gidecek gemiye sığar mı?
 

İsrail-Türkiye ilişkileri tarihde görülmemiş bir kriz yaşıyor.


Önce bir not düşmeli: Netanyahu, Yahudi zekasına bir küfür, bir hakaret edasıyla oturuyor İsrail Hükümetinin başında. Tarih boyunca hiçbir Yahudi, Netanyahu ve avanesi kadar zeka özürlü bir görüntü ve eylemle Yahudi halkına bu kadar ağır bir zarar vermemişti. İsrail, kurulduğu günden bu yana hiçbir zaman bu kadar ahmakça bir dış politika izlememişti. Türkiye ile tırmandırılan gerilim eğer aklımızın ermediği bir “olimpos senaryosu” değilse, İsrail bu kez gerçekten Yahudi ulusunun tarihinde az rastlanan bir akıldışılıkla yönetiliyor demektir. “Alçak koltuk” mizanseniyle başlayan, gemi baskınıyla devam eden utanç verici ahmaklık gösterileri duracağa benzemiyor. Ayalon’un, İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndaki acınası “alçak koltuk” müsameresinin yarattığı soğuk duşun etkisi geçmeden, Mavi Marmara Gemisi’nde dünyanın gözleri önünde sergilediği “amatör operasyon” İsrail’in karizmasını fena halde çizdi. Akdeniz’in ortasında 6 gemiyi sessiz sedasız saf dışı bırakmayı beceremeyen ve “indirme taklidi yaptıkları” güvertede sıkı bir sopa yiyerek ağlaşan İsrail askerleri, herhalde Gazze’li çocukların bile diline düşmüştür.

Benjamin Netanyahu, hem İsrail halkı hem de kendi ailesi için gerçek bir yüz karası olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Herhalde Netanyahu ailesi, Benjamin’in ahmaklıklarını izlerken ağabey Jonathan’ı özlemle hatırlıyorlardır. İnsanın Entebbe operasyonunu yöneten Jonathan ile Marmara Gemisi operasyonuna imza atan Benjamin’in öz kardeş olduklarına inanması hayli güç çünkü. Ağabey Jonathan, Entebbe’de FKÖ tarafından kaçırılan Air France uçağı içerisindeki rehineleri başarılı bir operasyonla kurtarırken canından olmuştu. Dünya çaresizlik içerisinde 7 FKÖ militanı tarafından kaçırılan uçaktaki yolcuların akibetini beklerken, İsrail sessizce bir operasyon gerçekleştirmiş, 58 dakika içerisinde tüm rehineleri kurtarıp, 7 FKÖ militanını öldürmüştü. İşte bu operasyonun başında, küçük Netanyahu’nun ağabeyi Jonathan bulunuyordu.

Jonathan Netanyahu, rehineleri kurtardı ama aynı operasyonda ölen tek İsrail askeri oldu. Jonathan’ın gözüpekliği karşısında Benjamin’in oturduğu koltuktan verdiği korkakça emirler Netanyahu ailesini utandırıyor olmalı. İsrail şimdi daha da sefil bir gösteriye hazırlanıyor. İsrail’den kalkacak bir gemi KKTC karasularına girecek ve oradan da Rum Kesimine geçerek, “Türkiye’nin işgalini” dünyaya teşhir edecek! Hangi zeka özürlü tarafından üretildiği bilinmeyen ancak korkarım çok yakında gerçekleştirilecek bu sefil gösteri, İsrail için herhalde “ahmaklığın şahikası” olarak tarihe geçecek. Jerusalem Post Gazetesi’nde yer alan habere göre, gemide eski İsrailli milletvekili Alex Goldfarb ve Meretz partisi aktivisti Pinhas Har Zahav da yer alacak. İsrail’in son dönemde artık şuursuzluk sınırlarını aştığının göstergesi olabilecek bu acınası “eylem” eğer planlandığı gibi KKTC karasularına girerek, herhangi bir KKTC limanına çıkmayı da içeriyorsa, eğlencenin tadına doyum olmayacak. Zira, bu sersemce eyleme katılacak olanlar, KKTC veya TC güvenlik güçleri tarafından değil fakat Rum güvenlik güçleri ile dalaşmak zorunda kalacaklar. Nitekim Türk makamları, İsrail gemisinin herhangi bir KKTC limanına yanaşmasını “izolasyonların kaldırılmasına katkı” olarak sayacaklarını ve çay kahve ikram ederek karşılayacaklarını açıkladılar bile. Hatta “limanda kendi masraflarını karşılamaları kaydıyla” her türlü ihtiyaçlarını temin edebileceklerini de eklediler. “İşgale dikkat çekmeye yeltenen” İsrail gemisi için asıl tehlike Rum kesimine geçtiklerinde başlıyor. Zira Rumlar, KKTC limanlarını “yasadışı” sayıyor ve bu limana şu veya bu nedenle giren yabancı bandıralı her gemiyi derdest edip, personelini derhal tutuklayıveriyorlar.

Hatrılanacağı üzere, 2007’de Mağusa limanına giren Ukraynalı kaptan Nikola Vikosor, Rumlar tarafından “KKTC limanına girdiği gerekçesiyle” tutuklanmış ve 45 gün içeride tutulmuştu. İşin daha da sefilce yanı, İsrail şirketlerinin Kuzey Kıbrıs’taki ticari faaliyetleri bilinirken, aynı İsrail’in şimdi Kuzeyi işgal bölgesi olarak lanse etmeye çalışmasıdır. Adama sormazlar mı, “madem işgalden rahatsızsın, işgal bölgesinde onca İsrail şirketi ne arıyor?” diye… Bu kadarını kimse hak etmiyor… Efsanevi Yahudi zekasını, Kıbrıs'a gidecek o gemiye sığdırmaya kalkışmak herşeyden önce Yahudi halkına bir hakarettir! Birileri Yahudi zekasını madara eden Netanyahu hükümetini durdursun!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yahudiler'in efsanevi zekası ne demektir çözebilmiş değilim. Efsanevi derken gerçekte var olmayan fakat efsane haline getirilen bir şeyden bahsediyorsanız orası başka. Zira Yahudiler'in gerçekten becerikli oldukları konu ticarettir, diğer alanlardaki başarıları ve Yahudi entelektüellerin değerlerinin çok üzerinde gösterilmesi de yine bununla alakalıdır. Yoksa siz bana Yahudi olup da çok önemli işler yapmış bir dahi ressam, mimar, müzisyen, hatta bilim adamı da gösteremezsiniz (yine Yahudi sermayesince şişirilip efsane yapılan Einstein hariç). Aynı İsrail'in gücü masalı gibi efsanevi Yahudi zekası dediğiniz şey de bir efsaneden ibarettir. Yahudiler'in tıpkı her millet gibi bazı konularda istidadı daha fazladır, bazı konularda ise daha az. Salt zeka anlamında herhangi bir millet diğerine üstün değildir. İsrail'i eleştirirken bile korkup "acaba anti-Semitik damgası yer miyim?" düşüncesiyle Yahudiler'i göklere çıkarmaya gerek görmek de sizin ve sizin gibi pek çok yarı-aydın ve aydını

resul ozkan 
 16.06.2010 21:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 19.07.06
 
 

İÜ İletişim Fakültesi'nde lisans ve yüksek lisansımı tamamladım. Milliyet Gazetesi'nde "Varoşlar", "..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster