Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Nisan '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
3903
 

Yakın tehdit: Türkiye'nin işgali-1 [PKK-ABD taarruzu]

Yakın tehdit: Türkiye'nin işgali-1 [PKK-ABD taarruzu]
 

Türkiye'nin işgali için saniyelik fırsat kollanıyor desem abartıyorsun mu dersiniz? Demeyin. Yıl 2011, 9 yıl önce 12 Kasım 2008... Amerika'nın Suriye'yi nasıl işgal edileceği Suriye'li uzmanlara soruluyor. Suriye'liler ABD'nin planından haberdar olduğunu söylüyorlar. 

https://www.youtube.com/watch?v=4vYEW4MTgJ0

Belgesele dikkatli şekilde bakacak olursanız Suriyeli uzmanlar sürekli "ABD'nin Suriye'yi bölmesi hiç kolay değildir. Böyle bir şey yapmayı denerlerse bütün bölge ülkeleri bir araya gelip buna karşı çıkar" diyorlar. 

Peki bugün durum ne? Hiçbir ülke buna gıkını çıkarmadı. Suriye o zamanlar ne yapmıştı peki? Olaylardan ve gelişmelerden haberdar olduğu için bir ümit Rusya, İran ve Çin'le masaya oturup son çırpınışlarını sergilemişti. Lakin bugün görüyoruz ki bu onların kurtuluşuna yetmedi.

Suriye, ülkelerinin kuzeyindeki Kürtlerin devletlerini yıkabilecek güce ulaşamayacaklarını düşünüyordu. Haksız da sayılmazdı hani. Devletlerine düşman, Amerika'nın emrindeki Kürt sayısı Suriye'de de bie elin parmağını geçmeyecek sayıdaydı. Peki ABD çözüm olarak ne yaptı? 36 ülkeden paralı asker taşıdı Suriye'ye. Bugün durum ortada.

Belgeseli dikkatlice izlerseniz ortada henüz Suriye PKK'sının P'si bile yokken Suriyeli Kürtlerin temsilcileri ABD senatosunda kürsüde ağırlanıyor ve bayrak açıyorlar. Bunu görebilirsiniz. Yıl daha 2010 bile değilken. Planların ne kadar sistematik ve uzun vadeli yapıldığını, hayata ise ne kadar seri geçirildiğini dikkatinize sunuyorum.

Peki bu Büyük Ortadoğu Planına bakacak olursak son durum nedir? Irak kısmı tamam, bitmiş durumda. Suriye kısmı tamam, o da bitmiş durumda. Geriye sadece Türkiye ve İran kısmı kaldı. Türkiye'siz İran'a girilemeyeceğine göre yeni hedef Türkiye... 

Şu an Allah'a şükür hiçbir tehlike sinyali yok gibi görünebilir. Ancak var. ABD dibimizde Türkiye'yi işgale girişmek için 100.000 teröristi silahlandırıp işgale hazırlıyor. Diyebilirsiniz ki bu 100.000 adam geldiği gibi dümdüz olur. Demeyin!

Aynı şey Suriye için de geçerliydi. O 100.000 terörist salak gibi karşımızdan gelmeyecekler. Öncelikle ABD ve İsrail o 100.000 teröristin öldürülmeden sınırları geçebilmeleri için şu an bilmediğimiz bir karışıklık çıkartacaktır. Tıpkı IŞİD'i sadece 1 ayda paldır küldür destekleyip Suriye'yi darmadağın ettikleri gibi...

ABD de İsrail de o 100.000 kişi bir şekilde Türkiye'ye saldırmaya kalkarsa dümdüz edilecektir. Bunun için önden yaratıcı bir hazırlık yapacaklardır. İşte sorunumuz budur. Bu tehdidin uzak ihtimal olduğunu kimse söylemesin. Yakın, hem de çok yakındır. 

Suriye'deki röportajın üzerinden sadece 3 yıl geçtikten sonra ülke bir anda darmadağın edilmiştir. Sadece 1 ayda. Bakın o zamanlar Suriye'de iş karışıklık çıkarma gücü olmayan PKK'lı azınlığın bir anda nasıl ülkenin kuzeyini işgal edecek güce kavuştuğuna:

http://www.radikal.com.tr/turkiye/binlerce-kurt-pesmerge-suriyeye-gecti-1095124/

Tehdit çok büyük. Suriye küçük ve güçsüz bir ülkeydi. İran ve Rusya da Suriye'ye yapılacak harekatın büyüklüğünü ya hayal edemediler, ya güçleri engellemeye yetmedi, ya da resmen bu adi tuzağın bir parçasıydılar.

Şimdi hedef Türkiye... Biliyorlar ki öyle 3-5 çapulcuyla bu iş olmaz. Biliyorlar ki 3-5 amatörle bu iş olmaz. Biliyorlar ki öyle Suriye gibi olmaz bu iş. Bu yüzden tarihin gördüğü en adi, en büyük, en şerefsiz insan topluluğunu olabilecek en kitapsız şekilde örgütlüyorlar.

Tehlike büyük. Türkiye için büyük, İran için büyük... İran acilen aklını başına almalı. Sünnicilik Şiicilik oyunu zamanı değil. Türkiye'ye kılıcını çekenin amacı aynı kılıçla İran'ın kafasını kesmektir, bunu bilmeliler.

ABD bugün Irak'ta Türkiye'ye karşı İran'ı destekliyor diye sevinip zil takan İran'lı şunu iyi bilmeli, Türkiye'nin belası asla İran'ın sefası olamaz. İran da gaza gelip "Ben 4000 yıllık devletim, bana güçleri yetmez, onları ezerim" demesin.

Adamlar senin kaç yıllık devlet olduğunu, devlet sırlarının ne olduğunu, nerede nasıl davranacağını hesaplamadan bir işe girişmiyorlar. Türkiye 2400 yıllık devlet. O ölçüde bir saldırı planlanıyor. İran 4000 yıllık bir devlet. Bu yüzden önce Türkiye'yi yok edip sonra Türkiye'de dev bir saldırı üssü kurduktan sonra İran'a taarruza geçmeyi planlıyorlar.

Allah Muhammed aşkına bir tane bile İran'lı bu yazıyı okuyorsa derhal uyanıp Türkiye ile birlik olmalı. Düşman duvar boyunda kılıcı çekip ikimizi de doğramaya geliyor. Bizim binlerce yıllık çekişmelerimizi birbirimize karşı kullanıp ikimizi de teker teker yok etmek istiyor.

George Bush'un da dediği gibi "Bu savaş Ortadoğu'ya karşı başlatılmış bir Haçlı seferidir". Uyan İran, uyan Türkiye... Tam olarak hedefteki biziz... Bugün dibimizdeki 5 devasa Amerikan hava üssü Türkiye'ye saldırmak için kullanılacak. Eğer başarılı olursa İran'a da kullanılacak...

ABD şu aralar İncirlik üssünü boşaltmayı planlıyor. Oradaki askeri gücünü Suriye'nin kuzeyindeki PKK-ABD bölgesindeki üslerine dağıtmanın peşinde. Çünkü biliyor ki saldırı başlayınca Türkler o üssü vuracak. Bu kadarcık risk bile almak istemiyorlar. Bu kadar göstere göstere geliyorlar.

Bugün Türkiye'ye karşı Suriye'de savaşan İran, eğer PKK-ABD işgali başlarsa kendisini kimin kurtaracağını düşünüyor mu acaba? Türkiye sesimi duyuyordur inşallah. Ancak umarım ki İran'dan bir kişi sesimi duyuyordur:

Düşmanın kılıcı en az senin boyun kadar büyük İran. Önce komşunu sonra savunmasız kalınca seni haritadan silmeye gelmek için koşuyor üzerine. Sen Irak'taki petrolleri almayı, Kerkük'teki PKK ile Türkmenleri temizleyerek oraya Şiileri yerleştirme rüyasıyla vakit kaybederken üzerine son sürat gelen trenin altında kalmak üzere olduğunu gör Allah aşkına.

Suriye küçük ve güçsüz olduğu için pek bir şeye ihtiyaç duymadılar. Irak'tan geçen bir kaç bin PKK'lı yetti onlara. Sonrasında da 36 ülkeden katil taşıdılar ülkeye. Ancak Türkiye için Suriye'deki gibi en az beş devasa hava üssüne ihtiyaçları olacak. İran içinse Türkiye içine kurulmuş en az 10 hava üssüne ihtiyaçlar olacak. İşte bu yüzden tehlike büyük ve çok yakın.

SON SÖZ

Allah bu bozguncuların ellerini Leheb'in ellerini kuruttuğu gibi kurutsun. Allah bu bozgunculara bir fırsat daha vermesin. Allah bu bozgunculara, destekçilerine ve planlarına lanet etsin inşallah. Ümmete kılıç çalıp onları İslam topraklarından silmek isteyenlere Allah izin vermesin.

Her kim bu plana tırnağının ucu kadar destek veriyorsa Allah ona iki cihanda huzur vermesin. Aldığı her nefesi haram, her gününü gece etsin. Yerde ve gökte her ne varsa onlara lanet etsin. Ümmeti bu İslam topraklarında katledip yok etmek isteyene kendi ameliyle karşılık versin Allah!

Allah bizleri kafire karşı imansız, bozguncuya karşı dermansız, orduda Mustafa Kemal'siz bırakmasın. Küffarın kılıcı boyumuzdan büyük olsa da birliğimizi bozmasın, askerimizi Hz.Ali, silahımızı zülfikar eylesin. Her birimiz vatan için bu toprağa düşecek olsak da Allah Muhammed aşkıyla savaşırken topraklarımızı savunma imanımızı ve kudretimizi Hz. Hamza'nın S.A.V'yi savunma arzusundan kayrı eylemesin.

Evet, ABD'nin savunma bütçesi bizim 100 katımızdan fazla, evet onlar 100 yıllık plan yapıyorlar. Evet onlar bu ülkede herkesi her şeyi satın alabiliyorlar. Bu ülkeye karşı gerekirse 100.000 katil yetiştirip taarruza da kalkabilecek güce sahipler. Ancak Allah oyun kurucuların en hayırlısıdır.

Bu toprakları kolay almadık. Burada bize huzur vermeyeceklerini de biliyoruz. ABD'nin petrol, İsrail'in toprak, İngiltere'nin askeri amaçları için buraları istediğini biliyoruz. Ancak buraları koruyan bizleriz. Öldürülebiliriz ama yok edilemeyiz. Allah öl demedikçe ölmeyiz, yok ol demedikçe yok olmayız. Bugün bu topraklarda ezan 5 vakit okunuyor ya, Allah emretmedikçe 1000 atom bombası atsalar da o ezan susmaz. 

Ebrehe'nin fillerini dağ kırlangıcına paralatan Allah'ım, sen ki bu topraklara kafir ayağı bastıracaksan eğer buradaki 80.000.000 müslümanı bir günde toptan yanına al. Hiçbirimiz o kara günü görmeyelim. Evet, geliyorlar ve çok yakınlar. Ancak Allah büyük, siz ne kadar büyük olduğunuza iman etseniz de o her şeyden büyük. Allah bizi o fillere karşı kırlangıçsız bırakmasın.

aykar sönmez, Özkan Sarı bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok ilginç bir yazı, söyledikleriniz karşısında hayrette kaldım!

Kerim Korkut 
 16.04.2017 16:59
Cevap :
Aslen benim analizimmiş gibi dursa da abd nin 1982 yılında açıkladığı Suriye'nin işgalini de içeren büyük orta Doğu projesinin hangi aşamada olduğunu ifade eden bir yazı oldu. Kaldı ki bu taarruz planı bazı pkk kaynaklarında da geçmekte. Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum  16.04.2017 17:48
 

Bir düşünün abd'nin çöktüğü ülkeleri,ıraka nükler var diye çöktü,asıl sebep petroldu,suriye,lübnan burayada rusyanın ve iranın oyunu gördü bu oyuna dahil olmak için girdi,burada ciddi yatırımları var doğal kaynak olarak abd nin,bunları koruması lazım.k.koreye çökmek istiyor ama 10 yıldır adam açık seçik nükler deneme yaptı halde çökemedi niye kore dedin 20m ülke ama korkusu stratejik hesapları tutmazda ülkesine nükler bir tehdit olursa bunun hesabını verememekten korkuyor.Yani abd bize hangi sebeple çökücek onu açıklayın ? kürtlerin %90 oyunu alan akp yimi göstericek sebep,kürt sorunu var diyemez,nüklerimiz yok denememiz yok,şefaf bir ülkeyiz,müslümanlara garezi olsa pakistan var 160m ülke nükler bombasıda var niye gık cıkarmıyor,demekki olay tamamen maddi çıkara dayalı,ha seninde ırak gibi petrol rezervin olsun o zaman konu değişir,ama bizdeki silah gücü ve tarihsel güç ne ırakta suriyede vs ülkelerde var,bize kafa tutucak adamın teknolojiden fazlasına ihtiyacı var bunu onlrda biliyr

Berke Can 
 12.04.2017 13:51
Cevap :
Sevgili genç arkadaşım, öncelikle yorumuna teşekkürler. Bize nasıl çökeceklerine gelince; bir çeşit süratli iç karışıklıkla.Mesela başarılı bir 15 temmuz denemesi, CIA ajanlarının bir günde 100 Suriye'li göçmeni öldürmesi vs. vs. ABD'nin yapmadığı veya denemediği işler değil bunlar. Evet diğer ülkelerden daha güçlüyüz ama bu güvende olduğumuzu göstermez. ABD'nin Büyük İsrail eksenli Wilson planı ortada. Defalarca kez bunun için çalıştıklarını söylediler. Kuzey Suriye ortada, Irak ortada; geriye sadece Türkiye ve İran kaldı. Her şey ortadayken "ABD bize çökemez, gerekçesi ne olacak?" demek ya ABD'yi tanımamak ya da olanı görmemektir. Gençliğin coşkusuyla ona cahil, buna bilgisiz, buna bir şeyden anlamaz demeni anlıyorum ama öncelikle yazının içinde verdiğim linki açıp belgeseli izlemeni öneririm. Okumak daha zahmetli sonuçta...  12.04.2017 16:10
 

abd Türkiye açık bir şekilde savaş açamaz,terör diycek olursan zaten mahalledeki çocuklar bile terörün abd güdümünde olduğunu biliyor.abd nin Türkiyenin ne toprağına ne taşına nede insanına ihtyiacı var,tarihsel analiz yapmak gerekirse 17.yüzyıla kadar savaşların başat sebebi toprak,18.yüzyılda sonra hammaddedir,bahsettiğini ırak,suriye,lübnan gibi ülkeler hammede açısından zengindir,bu sebeple bu coğrafya karşıktır,abd nin Türkiye ye açık bir hamlesini bir çok müttefiki dahil asla onaylamaz.Sevip sevmemek önemli değil,stratejik düşünün avrupaya komşuyuz küçücük 30milyonluk suriye karıştığında avrupanın paçaları tutuştu,80m bir ülke karışırsa avrupa tamamen çöker.Yazdıklarınızın somut anlamda bıraktım,tarihsel bilimsel metodsal stratejik hiç bir mantığı ve anlamı yok.Türkiye bahsettiğiniz savaşı zaten anadoluya ayak bastığından beri veriyor,eh diğer tarafda 2 bin yıldır bu savaşı kazanamadığını kazanamayacağını biliyor,biz farklıyız savaş olmaz diyemem ama olursa bu iş ordgya benzemez

Berke Can 
 12.04.2017 13:34
Cevap :
Yazımda da belirttim; ABD bize doğrudan savaş açmayacak zaten. Bunu Suriye'ye bile yapmadılar. Bize yapacakları ani ve beklenmedik bir karışıklıkla taarruza geçmek olacak. Çıkan büyük bir karışıklıkta ABD tarafından silahlandırılmış PKK'lılar Suriye'den taarruza kalkacaklardır. ABD medyadan "olan biteni anlamaya çalışıyoruz" deyip var gücüyle PKK'nın saldırısını destekleyecek ve bizi görmezden gelecektir. Bunu bugünün 40.000 kişilik PKK'sıyla yapmayacaktır. Rakka'yı ve Deyr Ez Zor'u da aldıktan sonra 100.000 kişilik PKK ile yapacaktır. İçerisinde onlarca dev ABD üssü bulunan, son sistem teknolojiyle donatılmış teröristlerle yapacaktır. Unutma ki Suriye sadece 1 ayda yıkıldı. Irak, İran desteğine rağmen 1 yılda yıkıldı. Kolay demiyorum ama vazgeçmeden bunun için çalıştıklarını söylüyorum. Biraz ABD yayınlarını takip edersen durumu kavrayabilirsin. İlk önerim CIA operasyonlarını önceden haber veren Foreign Policy dergisi... Saygılarımla...  12.04.2017 16:12
 

Merhabalar Sayın Yazarım. Evet çok yakın tehdit altındayız. Cenab-ı Hakk, yar ve yardımcımız olsun. Selam ve dualarımla.

Altun Recep 
 11.04.2017 20:37
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Tüm dualar bu ülke için... Allah yardımcımız olsun  11.04.2017 23:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 430
Toplam yorum
: 179
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 3460
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster