Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '17

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
96
 

Yakınlarınıza Kendinizi Sevdirin ki Size Mecburiyetten Değil Sevdikleri İçin Baksınlar

Yakınlarınıza Kendinizi Sevdirin ki Size Mecburiyetten Değil Sevdikleri İçin Baksınlar
 

Bir gün hem imkânlarımız artıp hem de modern bir devlet sistemine kavuştuğumuzda devletin yaşlı ve hastalara bakacak birimleri olacak, yani bunlara gerek kalmayacak.

Şimdilerde henüz böyle bir düzen olmadığı için hastalanıp yaşlandığımızda yakınlarımızın ve akrabalarımızın ilgisine yardımına muhtaç durumdayız maalesef.

Yakınlar için mecburiyet gibi olan (sokağa atacak hali yok) bu bakım ve ilgilenme işi bizler için de zor çünkü kimseye yük olmak istemiyoruz.

Şahsen bana bakan kimse mecburiyetten bakmasın. Kanser hastası bir yakınımız ona buna yük oluyorum diye kendini öldürmek istemişti.

Bazıları insanların hasta ve yaşlı yakınlarına bakmasını normal görebilir ama ben insanların yaşamlarından vazgeçerek aylar yıllar boyunca hasta ve yaşlı yakınlarına bakmak zorunda bırakılmalarını doğru bulmuyorum. Hasta ve yaşlıların bakımını kesinlikle devlet üzerine almalı. Bugün için bakım parası verilmesi ve diğer yapılan şeyler olumlu başlangıç.

Fakat hani bunların hiçbiri olmuyorsa ve yakınlarınız/akrabalarınız size bakmak durumundaysalar bunu mecburiyetten değil sizi sevdikleri için yapmış olsalar ne güzel olurdu! Ama öte yandan bakmak ilgilenmek kolay değil, yani seviyor olsalar bile yine de biraz mecburiyetten bakarlar!

Söylemesi kolay da kendimizi nasıl sevdireceğiz? Örneğin ben yakınları tarafından sevilebilecek yapıda biriyim, çocuklarıma şeker de verdim ilgi de; ama yine de böyle bir duruma düştüğümde sevdikleri için bakacaklarından emin değilim. Keşke ellerine kalmadan ölsem de hiç bakmak zorunda kalmasalar! Yaşamanız zorsa ölmeyi istemek yanlış değil.

Yakınlarımız bize bakmasınlar, kimse bize bakmasın; kesinlikle olması gereken bu. Bu işin ücretli, işinin uzmanı görevlileri olmalı. Kerim Korkut düzenlerinde var. Ama şimdilik mecburuz.

Sonuçta yakınlarımızın ve akrabalarımızın eline düştüğümüze göre onlara kendimizi sevdirmek zorundayız galiba. Ama doğrusu bunu nasıl yapacağımızı bilmiyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Son nefesime kadar maddi manevi kendime yetebilmeyi dilerim. Umarım dileğim kabul olur. Mecburiyetten bakıyor olmak mı, bakılıyor olmak mı daha zordur sorusuna yanıt aradığımda, iç sesim bakılıyor olmak der. Kendimizi ne kadar sevdirsek de yeni köye eski adet örtüşmüyor. Görünen köy kılavuz istemez. Kerim Korkut düzenine mecburuz.

Rezzan Dangal 
 22.10.2017 3:11
Cevap :
"Mecburiyetten bakıyor olmak mı, bakılıyor olmak mı daha zordur sorusuna yanıt aradığımda, iç sesim bakılıyor olmak der. Kendimizi ne kadar sevdirsek de yeni köye eski adet örtüşmüyor." Dikkatle okudum çok anlamlı ifadeler bunlar.   24.10.2017 17:16
 

Merhaba, Ne kadar severlerse sevsinler. Bakım süresi uzadıkça maalesef işler değişiyor. Keşke bir an önce Kerim Korkut düzeni uygulansa. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 04.09.2017 11:26
Cevap :
"Ne kadar severlerse sevsinler. Bakım süresi uzadıkça maalesef işler değişiyor. " Söylenmesi gereken işte bu.  08.09.2017 20:52
 

Geleceğimizi şu olur bu olur diye şartlanmamak lazım sanırım, o günün şartlarında yakınlarınızın karekteri ortaya çıkar. Selamlar.

Şahin ÖZŞAHİN 
 03.09.2017 19:36
Cevap :
"o günün şartlarında yakınlarınızın karakteri ortaya çıkar" Yorumunuzdaki bu ifade dikkat çekici...  04.09.2017 21:02
 

Sevgi her kapıyı açar selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 02.09.2017 16:52
Cevap :
Para için söylenmiyor muydu o?  08.09.2017 21:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5330
Toplam yorum
: 13772
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster