Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
748
 

Yaktın bizi "Facebook"

Yaktın bizi "Facebook"
 

Son iki aydır blogda okunma oranında bir düşüş gözlemliyorum. Nerede peki bu millet bir gariplik hissediyorum ve birden bire şu ara internet dünyasının en zirvesindeki isimle karşılaşıyorum.

Millet “Facebook”da zaman öldürmekten blog okuyacak vakit bulamıyor! Amanın da eski arkadaşlarımı bulayım, görüşmeyeli neler yapmış, ben neler yaptım o da görsün, şuraya da son resmimi koyayım, hımm şunun arkadaşlık teklifini kabul edeyim, bununkini reddedeyim, ha ha ha ilkokuldan gözlük Ercan’a bak ne hale gelmiş, birine sanal içki yollayayım, berikine hediye şeklinde vakit öldürürken bizim yazdıklarımızdan şimdi onlara ne? İşleri var, güçleri var. Herkes artık kendi sayfasının popüleri.

Zaten aklım dimağım konuyu bir türlü almıyor. Çok davet geldi; aranıp da bulunamadım, yoksunuz diye uyarıldım ama bana göre hiçbir anlamı yok. Israr etmeyin girmeyeceğim.

Görüşmek istediğim herkes şu an hayatımda. Zaman içerisinde yollarımızın kesişmediği, kesişip de tekrar ayrıldığı, hayatımın devamını paylaşmak istemediğim kişiler de hayatımın dışında. Efendim son derece güvenliymiş, istersen sadece kendi gruplarına izin veriyormuşsun seni görmeleri için, istemediğin sana ulaşamıyormuş, muş da muş. Ne kadar asosyalmişim, liseden oradan buradan görüşemediğimiz herkes oradaymış. Kimler kimler varmış?

Bana ne? Ayrıca asosyal değilim sadece kendi istediğim ortamda sosyalleşiyorum. Bu ne ısrardır, bu ne kitleler halinde sebepsiz sürükleniştir anlamış değilim.

Yahu ben unu elekten geçirmişim, eleğe daha fazla un eklemeye ne gerek var? Devamlı görüştüğüm insanı zaten telefonla arıyorum, sesini duyuyorum, elektronik posta ile yazışıyorum, müsait olunca görüşüyorum, onu niye bir de konudan geri kalmayayım diye sanal aleme taşıyayım? Hadi taşıdım bu kez de başkaları bana ulaşmasın diye abuk sabuk yasaklar koyup, niye kendime sanal duvarlar öreyim?

Hem küs olduğum var, bir vesile ile görüşmeye devam edemediklerim var, dost var, düşman var. Kafadan sınırlamalarla girip, engel koyacaksam sırf sosyallikteki son modaya uymak uğruna benim orada ne işim var?

Bu arada az sinir bozucu yer de değil hani. Herkes hayatını sayfasında döktürmüş durumda. İlkokul arkadaşımı buldum gibi sevinçlerin yanı sıra merak edip eski sevgiliyi arama sonrasında adamı evlenmiş, çocuklu bulma ve ardından bunalımlanma, eski kız arkadaşın başka bir adamın kucağında fotoğrafının görülmesi nedeni ile erkeklik gururuna darbe alma gibi istenmeyen durumlar da var.

Amacı arkadaşlarını bulmak olan sitede statünü kimse ilişmesin diye “evli” yerine istersen “feriştahı gelse yüz vermem” olarak ayarla inanılmaz ahlaksız teklifler var. Uyduruk hesaplar açıp, ulaşılamayan sevgiliyi kimselere çaktırmadan pek bir yakından takip etme ve bilerek kendi huzurunu bozma durumları bile var. Pek yakında memlekette kaş yaparken göz çıkarma nedeni ile suç oranı yükselebilir, beraberinde toplu depresyon görülebilir.

Ortalık ne zaman, başka ne icat edilir de durulur bilemiyorum. Öyle görüyorum ki; bir heves yalandan bir iki toplantıda bir araya gelinecek, sonra yine herkes kendi hayatına dönecek. Görüşemediğin yine görüşemediğin olarak kalacak. Hayata bir tıkla eklenen insana yine sudan sebeplerle vakit ayrılamayacak.

Okunmamak falan bahane, bu başını alıp gitmiş konuya bir şekilde değinmek için sebep yaratmam gerekiyordu ben de buradan gireyim dedim. Yani blog okurları size söylüyorum, “Facebook”cular siz anlayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

seni tebrik ederim.facebook da ne imüş.m.b.varken ona hiçbir pay düşmez.hem bikere çok yavaş sistem çökmek üzere.sayfama bakayım dedim ama nerde?açabilene aşkolsun.bu facebook bizi bozar.facebook icat oldu mertlik bozuldu arkidişim. eline sağlık duyarlılıkla devam et yanındayız.bana da uğrarsın değil mi.

Sokrates 
 27.12.2007 16:00
Cevap :
Yorum ve destek için teşekkürler. Mutlaka sizin de sayfanıza uğrayacağım. Saygılarımla.  27.12.2007 16:25
 

Msn e bile zar zor alıştım. Onu da sadece gerektğinde kullanıyorum. Ben elimdekilere vakit ayıramıyorum nerde eskiler nerde yeniler.

Deniz Gerçek 
 26.12.2007 12:29
Cevap :
Yazdıklarıma iyi bir özet olmuş söyledikleriniz. Teşekkür ederim.  26.12.2007 15:56
 

Belki yararlı belki zaralı diyeceksiniz ama facebook gibi sosyal network sadece blogcuların kullanabileceği bir formatı bile var. gerçi henüz 3 üyesi var inceleyin isterseniz adresi http://blogfamily.ning.com/

stilwater 
 25.10.2007 19:13
Cevap :
Sizden bugün çok şey öğrendim. En son Muazzam Aşk'la ilgili yazınıza zaten bu nedenle yorum yapmıştım. Şimdi de yeni bir site öğrendim. Verimli bir gün oldu teşekkürler. :)  25.10.2007 21:13
 

şimdi Facebook dan çıkıp buraya girmiş biri olarak ben o kadar ümitsiz yaklaşmıyorum ordada çok güzel yazılar yazılıyor ve bende az önce oraya bir yazımı yazdım bence bir şeyin nasıl olduğu değil ne için kullanıldığı önemli ben iki siteyi de aynı anda kullanabiliyorum ve ordanda birçok şey öğreniyor, paylaşıyorum.O yüzden bence bu kadar ön yargılı yaklaşmayın siteye...

Naz Can 
 25.10.2007 13:45
Cevap :
Nazlı Hanım başka bir yoruma daha aynı cevabı verdim. Okunma oranı ile ilgili bir sıkıntı yok zaten dikkat çekecek bir giriş yapmalıydım keza yapmışım da. Serzeniş bahane yani. Zaten çok farklı iki site karşılaştırmak bile gereksiz olur. Keyif alınan her sitede vakit geçirilebilir. :)Yorumunuz için teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla.  25.10.2007 17:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1601
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İncede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster